"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
OK, vse jasno zdaj. Dejansko ima podjetje interno pač plačne razrede take, da ne dosegajo praga minimalne plače in potem se to posebej obračuna kot dodatek k plači ... štekam.
Še vedno pa čakam na ales85 da pojasni kako bi v primeru kot sem ga navedel dosegel večjo plačo. :D
Mislim... že osnovna logika ti pove, da če bi bilo po tvoje, bi vsi imeli plačo 100 EUR (pač neka neumna cifra), vse ostalo pa bi doplačevala država, kr neki...

Za dosego večje plače sem ti lepo opisal, da v sanjskem svetu bi šlo. Kdor pa v realnem svetu hoče več, mora pa zato nekaj narediti. Tudi v tvojem primeru lahko oseba nekaj naredi, da vsaj poizkusi doseči več. Če je to pretežko, potem pač vzameš kar ti dajo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Mislim... že osnovna logika ti pove, da če bi bilo po tvoje, bi vsi imeli plačo 100 EUR (pač neka neumna cifra), vse ostalo pa bi doplačevala država, kr neki...

Za dosego večje plače sem ti lepo opisal, da v sanjskem svetu bi šlo. Kdor pa v realnem svetu hoče več, mora pa zato nekaj narediti. Tudi v tvojem primeru lahko oseba nekaj naredi, da vsaj poizkusi doseči več. Če je to pretežko, potem pač vzameš kar ti dajo.
Se strinjam, samo ravno teli, ki so najslabše plačani ponavadi nič ne rečejo. Ker niso sposobni ali pa ne znajo kako bi. Potem pa pridemo do tega ja, da si pač več (očitno) ne zaslužijo.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Se strinjam, samo ravno teli, ki so najslabše plačani ponavadi nič ne rečejo. Ker niso sposobni ali pa ne znajo kako bi. Potem pa pridemo do tega ja, da si pač več (očitno) ne zaslužijo.
Ja, drži. Ampak tako to je. Jaz sem tudi bil "na liniji" ampak sem iz tega nekako pobegnil pa nekaj naredil. Ampak nisem tečnaril, kako mi nihče ne da nič več. Je pa ravno to razlog, da so najslabše plačani. Če se ne boš potegnil zase, se (skoraj) nihče drug ne bo...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Koliko pa elektrike porabijo npr. malarji? Ali pa kakšen za omete in estrihe, ko mu mora stranka zagotoviti elektriko... materiali pa niso šli toliko gor kot so podražili cene na m2, da ne govorimo o tem ,da so cene vmes zanihale tudi navzdol, cen pa seveda niso znižali.
Aja, saj res.. vsi so ubogi reveži, samo ko pogledamo pa kvartalne rezultate pa vsi rekordne dobičke tolčejo :)
Kateri gradbeni material ni šel gor?
Saj malaš lahko sam.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Slo.dol.

Tole je kot ce bi gledal cene goriv. Šlo je dol ampak je še vedno dražje kot pred parimi miseci. Če gledas za 1 let nazaj pa koliko 50%?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se strinjam, samo ravno teli, ki so najslabše plačani ponavadi nič ne rečejo. Ker niso sposobni ali pa ne znajo kako bi. Potem pa pridemo do tega ja, da si pač več (očitno) ne zaslužijo.

No, da povzamem, kadar je plača manjša od minimalne, mora delodajalec doplačati do minimalne skupaj s prispevki vred.
In tako se zgodi, da ima človek 200 del.ur od tega 60 nočnih, nedeljskih itd, pa še vedno ne doseže minimalno. Delodajalec doštuka do minimalne in plača odgovarjujoče prispevke. Tako mu ne pobegne niti en cent kar je več. Sicer bi mu :fredi:, sploh ker so dolžine mesecev različne, torej delovne ure tudi.

Država gleda samo, da bo dobila vsaj minimalne prispevke od delavca, za vse ostale podrobnosti jo boli žnjurac. Včasih so to izvajale delovne inšpekcije, danes pa noben ne upa. Kapitalizem pač in kreativno pravo. Tudi splošno kolektivno pogodbo iz delovnih razmerij so ukinili iz tega stališča, no, saj meni je fino. :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Še vedno pa čakam na ales85 da pojasni kako bi v primeru kot sem ga navedel dosegel večjo plačo. :D

Tukaj pa priznam tudi jaz da te najbolj ne razumem. Imam mnogo mnogo znancev ki imajo podjetja, ni kelnarjev, ni šoferjev, ni oseb v strežbi, ni skladiščnikov, ni nikogar. Poznam vsaj nekaj delovnih mest kjer lahko jutri prideš, skoraj kaj ti ne bodo vrgli rdeče preproge ker te rabijo, plača je zelo zelo zelo solidna za izobrazbo in delo ki ga tak človek opravlja na tistih delovnih mestih. Ne razumem, res ne razumem zakaj bi nekdo v tem momentu sploh hotel biti v Mercatorju kjer nima nobenih možnosti za update? Jaz razumem da je to bilo modro leta 2009 ko je bila recesija in ni bilo služb. Ampak zdaj? Razumem da je fino v Mercatorju, malo zložiš na poličko, reden delovni čas in to... ampak jeb*atga, so težki časi (ki niti niso če smo fer), treba je iti iz cone udobja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No, da povzamem, kadar je plača manjša od minimalne, mora delodajalec doplačati do minimalne skupaj s prispevki vred.
In tako se zgodi, da ima človek 200 del.ur od tega 60 nočnih, nedeljskih itd, pa še vedno ne doseže minimalno. Delodajalec doštuka do minimalne in plača odgovarjujoče prispevke. Tako mu ne pobegne niti en cent kar je več. Sicer bi mu :fredi:, sploh ker so dolžine mesecev različne, torej delovne ure tudi.

Država gleda samo, da bo dobila vsaj minimalne prispevke od delavca, za vse ostale podrobnosti jo boli žnjurac. Včasih so to izvajale delovne inšpekcije, danes pa noben ne upa. Kapitalizem pač in kreativno pravo. Tudi splošno kolektivno pogodbo iz delovnih razmerij so ukinili iz tega stališča, no, saj meni je fino. :)
Tudi tukaj nimaš (več) prav; vsaj ne povsem. Precej dodatkov se mora sedaj obračunavati na plačo, ne na osnovno plačo.

Še vedno pa je tukaj ta "luknja", da se sploh lahko dogovoriš za plačo, ki je nižja od minimalne. Torej minimalna plača sploh ni to, ampak je bolj "minimalno zagotovljena osnova za izplačilo".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Kako pa država doplačuje plače?
Država ne doplačuje dodatka do minimalne plače nikjer razen v JU, ker je pač ona tam delodajalec. Drugod delodajalec (Mercator, če se že o njem debatira) napiše na plačilni listi še eno vrstico "dodatek k minimalni plači" in delavka dobi minimalno plačo.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Država ne doplačuje dodatka do minimalne plače nikjer razen v JU, ker je pač ona tam delodajalec. Drugod delodajalec (Mercator, če se že o njem debatira) napiše na plačilni listi še eno vrstico "dodatek k minimalni plači" in delavka dobi minimalno plačo.
Malo preberi na kaj sem jaz repliciral, potem pa piši (če še imaš kaj).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Malo preberi na kaj sem jaz repliciral, potem pa piši (če še imaš kaj).
Saj sem mislil napisat tistmu, ki si ga ti v štartu repliciral, pa se mi ni dalo iskat izvornega posta. No worry, nisem tebe kritiziral :D... no saj niti ni bila kritika ampam zgolj dejstvo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Slo.dol.

Tole je kot ce bi gledal cene goriv. Šlo je dol ampak je še vedno dražje kot pred parimi miseci. Če gledas za 1 let nazaj pa koliko 50%?

Cena zeleza in izdelkov je na popolnoma enakem nivoju, kot leta 2021, aprila! Napovedi pa so, da gre midterm dol.

Vrh je bil maja 2021 in ne 2022. Maja cca 60$, zdaj je na 40$.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tukaj pa priznam tudi jaz da te najbolj ne razumem. Imam mnogo mnogo znancev ki imajo podjetja, ni kelnarjev, ni šoferjev, ni oseb v strežbi, ni skladiščnikov, ni nikogar. Poznam vsaj nekaj delovnih mest kjer lahko jutri prideš, skoraj kaj ti ne bodo vrgli rdeče preproge ker te rabijo, plača je zelo zelo zelo solidna za izobrazbo in delo ki ga tak človek opravlja na tistih delovnih mestih. Ne razumem, res ne razumem zakaj bi nekdo v tem momentu sploh hotel biti v Mercatorju kjer nima nobenih možnosti za update? Jaz razumem da je to bilo modro leta 2009 ko je bila recesija in ni bilo služb. Ampak zdaj? Razumem da je fino v Mercatorju, malo zložiš na poličko, reden delovni čas in to... ampak jeb*atga, so težki časi (ki niti niso če smo fer), treba je iti iz cone udobja.
Kdo pa naj potem dela v Mercatorju in na drugih delovnih mestih, ki so tako malo plačana? Toliko Filipincev ne moremo uvoziti. :fredi:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Tukaj pa priznam tudi jaz da te najbolj ne razumem. Imam mnogo mnogo znancev ki imajo podjetja, ni kelnarjev, ni šoferjev, ni oseb v strežbi, ni skladiščnikov, ni nikogar. Poznam vsaj nekaj delovnih mest kjer lahko jutri prideš, skoraj kaj ti ne bodo vrgli rdeče preproge ker te rabijo, plača je zelo zelo zelo solidna za izobrazbo in delo ki ga tak človek opravlja na tistih delovnih mestih. Ne razumem, res ne razumem zakaj bi nekdo v tem momentu sploh hotel biti v Mercatorju kjer nima nobenih možnosti za update? Jaz razumem da je to bilo modro leta 2009 ko je bila recesija in ni bilo služb. Ampak zdaj? Razumem da je fino v Mercatorju, malo zložiš na poličko, reden delovni čas in to... ampak jeb*atga, so težki časi (ki niti niso če smo fer), treba je iti iz cone udobja.
Odpri ločeno temo in napiši kaj več o ponudbi, kdo, kje, koliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kdo pa naj potem dela v Mercatorju in na drugih delovnih mestih, ki so tako malo plačana? Toliko Filipincev ne moremo uvoziti. :fredi:

Ja zato pa je to trenutno začaran krog ampak kakor koli bilo, delavec trenutno lahko izbira in rotira. Nima omejitev, in tisti ki mi bo danes na takšnih delovnih mestih jokal da ne more do povišice si je sam kriv.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Imam mnogo mnogo znancev ki imajo podjetja, ni kelnarjev, ni šoferjev, ni oseb v strežbi, ni skladiščnikov, ni nikogar.
Da te dopolnim: Ni... za ponujeno plačilo/obseg dela/...

Naj ponudijo več €.

Še ni ljudi? Naj ponudijo več €.

Verjamem, da bi marsikateri doktor/inženir/... šel vozit/kelnarit/..., če bi na ta način zaslužil več.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Koliko pa elektrike porabijo npr. malarji? Ali pa kakšen za omete in estrihe, ko mu mora stranka zagotoviti elektriko... materiali pa niso šli toliko gor kot so podražili cene na m2, da ne govorimo o tem ,da so cene vmes zanihale tudi navzdol, cen pa seveda niso znižali.
Aja, saj res.. vsi so ubogi reveži, samo ko pogledamo pa kvartalne rezultate pa vsi rekordne dobičke tolčejo :)
Ne vem s kom sodeluješ ampak cene so šle žnj gor sam pa še vedno delam po enakih cenah kot pred leti. Pa delam za bogate, za reveže, za učenjake in za tiste brez šol. Dela ogromno, stranke zadovoljne, če pa ti nabavljaš šiptarje ali čefurje pa je tvoj problem. Uni so na začetku poceni potem pa te ocurijo. Sam ponavadi takim učenim šele potem ko je končano pride v piskru, da šiptarji in čefurji niso oh in sploh. Napake pa delamo vsi, samo eni smo sposobni priznati in popraviti uni zgoraj našteti pa uidejo in jih ne dobiš več.
 
Nazadnje urejeno: