"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
v podjetju kjer delam se je elektrika podražila za slabih 300%, material s katerim delamo se je že 6x podražil v enem letu....
Realnost je, da če ne korigiramo cen, bomo delali z minusom....
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ampak glej prvi post. Jok koliko boste zaslužili.
Koliko pa elektrike porabijo npr. malarji? Ali pa kakšen za omete in estrihe, ko mu mora stranka zagotoviti elektriko... materiali pa niso šli toliko gor kot so podražili cene na m2, da ne govorimo o tem ,da so cene vmes zanihale tudi navzdol, cen pa seveda niso znižali.
Aja, saj res.. vsi so ubogi reveži, samo ko pogledamo pa kvartalne rezultate pa vsi rekordne dobičke tolčejo :)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Koliko pa elektrike porabijo npr. malarji? Ali pa kakšen za omete in estrihe, ko mu mora stranka zagotoviti elektriko... materiali pa niso šli toliko gor kot so podražili cene na m2, da ne govorimo o tem ,da so cene vmes zanihale tudi navzdol, cen pa seveda niso znižali.
Aja, saj res.. vsi so ubogi reveži, samo ko pogledamo pa kvartalne rezultate pa vsi rekordne dobičke tolčejo :)
Gre pa tudi za njih gor prehrana, gorivo, domači stroški, etc... in vse to je všteto v ceno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Gre pa tudi za njih gor prehrana, gorivo, domači stroški, etc... in vse to je všteto v ceno.
Čakaj malo, za delavce zaposlene v fabrki pa so vsi stroški ostali enaki? Ali če vprašam drugače.. zakaj se potem niso vsem zaposlenim dvignile plače, da si krijejo manjšo kupno moč. Ali če spet obrnem - koliko od teh s.p.jev in manjših d.o.o.jev je svojim zaposlenim dvignilo plače? Ali so ti zaposleni ostali plačani enako, lastnik je pa pobasal razliko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in igi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Čakaj malo, za delavce zaposlene v fabrki pa so vsi stroški ostali enaki? Ali če vprašam drugače.. zakaj se potem niso vsem zaposlenim dvignile plače, da si krijejo manjšo kupno moč. Ali če spet obrnem - koliko od teh s.p.jev in manjših d.o.o.jev je svojim zaposlenim dvignilo plače? Ali so ti zaposleni ostali plačani enako, lastnik je pa pobasal razliko?
Ti stroški so šli vsem nam gor. Pa dvomim, da smo vsi dobili povišico.
Kdor lahko, je pač dvignil, kdor ni mogel, pač ni. Če ti ni všeč plača, reci šefu za višjo, ali pa naj gre še sam pleskati. Problem rešen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kdor lahko, je pač dvignil, kdor ni mogel, pač ni. Če ti ni všeč plača, reci šefu za višjo, ali pa naj gre še sam pleskati. Problem rešen?
Seveda. Eni to lahko storimo, drugi ne morejo.

Zdaj te bom pa postavil v eno konkretno situacijo in te prosil, da mi poveš kako bi ti v tem primeru prišel do višje plače.
- Delaš v trgovini kot trgovec / prodajalec.
- Ta trgovina je recimo Mercator, ki ni pod franšizo temveč je Mercator owned.
- Majhen Mercator v eni malo večji vasi na štajerskem.
Na kakšen način si boš izboril višjo plačo? Boš šel do neposrednega vodje trgovine ali boš šel direkt na Dunajsko v LJ v glavno poslovno stavbo pa kadrovski potrkal na vrata? Ali bo to naredil vodja trgovine zate? Kako boš dobil večjo plačo in ali res misliš, da boš dobil višjo plačo, če že sedaj delodajalcu država dodaja da zaposleni dosežejo minimalno plačo? Kaj bo imel delodajalec od tega, razen dodatnega stroška, ti pa nič več na trr ob koncu meseca?

Čisto tako, en realen primer, kjer si "v sistemu".

Pa da ne začnem s tem, da je to, da država dela neka doplačila do minimalne plače totalni absurd.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Seveda. Eni to lahko storimo, drugi ne morejo.

Zdaj te bom pa postavil v eno konkretno situacijo in te prosil, da mi poveš kako bi ti v tem primeru prišel do višje plače.
- Delaš v trgovini kot trgovec / prodajalec.
- Ta trgovina je recimo Mercator, ki ni pod franšizo temveč je Mercator owned.
- Majhen Mercator v eni malo večji vasi na štajerskem.
Na kakšen način si boš izboril višjo plačo? Boš šel do neposrednega vodje trgovine ali boš šel direkt na Dunajsko v LJ v glavno poslovno stavbo pa kadrovski potrkal na vrata? Ali bo to naredil vodja trgovine zate? Kako boš dobil večjo plačo in ali res misliš, da boš dobil višjo plačo, če že sedaj delodajalcu država dodaja da zaposleni dosežejo minimalno plačo? Kaj bo imel delodajalec od tega, razen dodatnega stroška, ti pa nič več na trr ob koncu meseca?

Čisto tako, en realen primer, kjer si "v sistemu".

Pa da ne začnem s tem, da je to, da država dela neka doplačila do minimalne plače totalni absurd.
Če bi bilo po tvoje, da bi vsi lahko prišli do česarkoli želimo, bi bil svet povsem drugačen. Se strinjamo? Ampak živimo v realnosti, ne pa v sanjah.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, to pa je seveda absurd. Zakaj pa država doplačuje plače delavcem Merkatorja, namesto da bi odločila, da naj se Merkator pač malo manj ekspanzijsko širi ... zniža razmerje med plačnimi mesti itd? Skratka, da "naj pač gospodari s tistim kar ima". Tako kot mora slehernik ki vplačuje v držalno malho.

Komu je torej treba jajca stisnit?

Ker - ista zgodba je pri penzijah. Mojemu znancu so jo namerili okoli 440 Ejev, - "Hja, saj ni tko slabo ... ker je minimalna 630, bom pa dobival 630 :norec: )
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Seveda. Eni to lahko storimo, drugi ne morejo.

Zdaj te bom pa postavil v eno konkretno situacijo in te prosil, da mi poveš kako bi ti v tem primeru prišel do višje plače.
- Delaš v trgovini kot trgovec / prodajalec.
- Ta trgovina je recimo Mercator, ki ni pod franšizo temveč je Mercator owned.
- Majhen Mercator v eni malo večji vasi na štajerskem.
Na kakšen način si boš izboril višjo plačo? Boš šel do neposrednega vodje trgovine ali boš šel direkt na Dunajsko v LJ v glavno poslovno stavbo pa kadrovski potrkal na vrata? Ali bo to naredil vodja trgovine zate? Kako boš dobil večjo plačo in ali res misliš, da boš dobil višjo plačo, če že sedaj delodajalcu država dodaja da zaposleni dosežejo minimalno plačo? Kaj bo imel delodajalec od tega, razen dodatnega stroška, ti pa nič več na trr ob koncu meseca?

Čisto tako, en realen primer, kjer si "v sistemu".

Pa da ne začnem s tem, da je to, da država dela neka doplačila do minimalne plače totalni absurd.
Trgovka naj da odpoved in si najde službo drugje. Če bi jih to več naredilo bi se tudi € za plače našli.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Tale del sem pa spregledal (ne pri Demzu). Ste pa res pametni, če mislite, da država kaj dodaja do minimalne plače :valjamse: Saj ni čudno, da imamo takšne debate, če ne poznate osnov.
Razloži prosim kako potem poteka celotna zadeva, namesto da se delaš norca.

Tole sem imel v mislih:
 
  • Haha
Reactions: BuDi in ales85

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
V mojem začetku sem imel ekrat tako službo.... Po pogodbi je plača pod minimalno, nato z dodatki prilezeš do minimalca.... Če ni bilo dovolj dodatkov, potej je podjetje dodalo, da je bil minimalec... Nikoli pa država. Bi rekel da to ne obstaja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
V mojem začetku sem imel ekrat tako službo.... Po pogodbi je plača pod minimalno, nato z dodatki prilezeš do minimalca.... Če ni bilo dovolj dodatkov, potej je podjetje dodalo, da je bil minimalec... Nikoli pa država. Bi rekel da to ne obstaja...
OK, vse jasno zdaj. Dejansko ima podjetje interno pač plačne razrede take, da ne dosegajo praga minimalne plače in potem se to posebej obračuna kot dodatek k plači ... štekam.
Še vedno pa čakam na ales85 da pojasni kako bi v primeru kot sem ga navedel dosegel večjo plačo. :D
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran

Resda iz žurnala, pa vendar... Gostinci jamrajo, propadamo ipd., cene so dvignili v nebo, a na koncu kujejo v teh "težkih" časih rekordne dobičke. Kdo tukaj koga farba?

Hkrati pa imajo dobesedno vsi probleme s kadrom, ki ga ne dobijo. Le zakaj...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.000
9.129
113
40
MB
meni je takle en povedal, da pač pri vsaki nabavi grejo cene par % gor, zato so povečini oni dvignili cene že v štartu precej, da pač lahko požre te vstopne podražitve.

ob tem pa seveda ne bo vsak mesec tiskal komplet novih menijev itd.

seveda pa tud ko in če se bo stanje normaliziralo, noben ne bo nižal cen nazaj, razen če bo res zagustilo.