"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. A ima še kdo občutek, da prihaja do izkoriščanja situacije s strani nekaterih firm? Včeraj sem hotel naročiti dnevne leče, škatla 90 leč, ki zadostujejo za 45 dni, se je podražila s 50 na 65 EUR. Za 30%!!! WTF?

En kup drugih primerov je še, ki ne pijejo vode. Danes sem bil v BTC-ju, šel mimo gostilne ribarnice v pokriti tržnici. Vem, da so bile še pred dobra pol leta normalne cene. Sedaj so takšne. Pa NE GRE za fancy gostilno. Sediš na lesenih stolih na prepihu sredi hale, greš ko v menzi si naročit k pultu za jest.

1658836739882.png
 
  • Haha
Reactions: sandra
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, prej so pa cene 15 let stale na mestu. Čeprav imamo inflacijo. Taki momenti se vedno izkoristijo za regulacijo cen. Čim dražje, saj veš :fredi: , pol pa itak trg svoje naredi.
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Hej. A ima še kdo občutek, da prihaja do izkoriščanja situacije s strani nekaterih firm? Včeraj sem hotel naročiti dnevne leče, škatla 90 leč, ki zadostujejo za 45 dni, se je podražila s 50 na 65 EUR. Za 30%!!! WTF?

En kup drugih primerov je še, ki ne pijejo vode. Danes sem bil v BTC-ju, šel mimo gostilne ribarnice v pokriti tržnici. Vem, da so bile še pred dobra pol leta normalne cene. Sedaj so takšne. Pa NE GRE za fancy gostilno. Sediš na lesenih stolih na prepihu sredi hale, greš ko v menzi si naročit k pultu za jest.

Poglej priponko 58078
Seveda, pa to ni samo občutek, temveč realnost. Zadnjih 6 mesecev prav VSI dvigujejo cene in to velika večina brez neke realne osnove, temveč zato, ker je zdaj to "in" in pač nažgejo cene, ker to počnejo vsi. Bolj trend kot karkoli drugega. Sicer je pa o inflaciji že kar nekaj časa odprta tema v ekonomskem kotičku foruma. Zdaj smo tudi že pri recesiji. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.170
113
Lokalni drvar poda anonimno izjavo za medije, da ni drv. Ima pa polno dvorišče hlodovine in meterskih polen.
Železarna Jesenica ima polna skladišča, železja pa nimajo za izdajati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Lokalni drvar poda anonimno izjavo za medije, da ni drv. Ima pa polno dvorišče hlodovine in meterskih polen.
Železarna Jesenica ima polna skladišča, železja pa nimajo za izdajati.

Prodalajce lesa so že s prti v kazarcu dobili ko so 2 meseca trdili da ni lesa potem so ga pa prodali po zvišani ceni, les je il pa štemplan mesece nazaj za podajo. Seveda zgodilo se ni nič. Bil prispevek na nacionalki.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Načeloma če ima gostilna dovolj strank, potem očitno ni predraga. SIcer so tudi meni tele cene mal hude, ampak če jim laufa pol pač je to realnost.

Okoli leč, tudi sam jih kupujem, sicer mesečne, pa so se v 10 letih podražile mogoče 10%. Kje pa kupuješ? JSt še vedno dobim za 19€ 6 parov kvalitetnih mesečnih leč in 3 velike tekočine za 18€. Dejansko se mi zdi poceni za to kaj ti leče nudijo.

Bomo probali kak € več zaslužit/vprašat za povišnico...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Načeloma če ima gostilna dovolj strank, potem očitno ni predraga. SIcer so tudi mene tele cene mal hude, ampak če jim laufa pol pač je to realnost.

Okoli leč, tudi sam jih kupujem, sicer mesečne, pa so se v 10 letih podražile mogoče 10%. Kje pa kupuješ? JSt še vedno dobim za 19€ 6 parov kvalitetnih mesečnih leč in 3 velike tekočine za 18€. Dejansko se mi zdi poceni za to kaj ti leče nudijo.

Bomo probali kak € več zaslužit/vprašat za povišnico...
Kupujem na moje-lece in lecka.net kjer so bile daleč najcenejše vedno. Sem našel ta teden eno spletno stran, ki se jo zdaj ne spomnim, kjer so imeli še edini po starih cenah leče. Sem nabavil za dobrih 200 eur dnevnih leč in prihranil 70 EUR, kupil vso zalogo leč moje dioptrije, ki so jo še imeli. :valjamse: . Pri dnevnih se kar poznajo podražitve, računaj da za en mesec rabiš 60 leč in da je šla cena za 2x30 leč gor iz cca 34 eur na 48. (Trueye ali Oasys). Pri tedenskih/mesečnih pa še bodo verjetno...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
če je pa vojna v Ukrajini.
A ne vidiš da je pomanjkanje žita pa olja, potemtakem more it vse gor ampak res vse gor.

Glede dviga cen, zgleda tak, kot da čisto vse dobimo oz. uvozimo iz UA.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Hej. A ima še kdo občutek, da prihaja do izkoriščanja situacije s strani nekaterih firm? Včeraj sem hotel naročiti dnevne leče, škatla 90 leč, ki zadostujejo za 45 dni, se je podražila s 50 na 65 EUR. Za 30%!!! WTF?

En kup drugih primerov je še, ki ne pijejo vode. Danes sem bil v BTC-ju, šel mimo gostilne ribarnice v pokriti tržnici. Vem, da so bile še pred dobra pol leta normalne cene. Sedaj so takšne. Pa NE GRE za fancy gostilno. Sediš na lesenih stolih na prepihu sredi hale, greš ko v menzi si naročit k pultu za jest.

Poglej priponko 58078
Oprosti ,kje ti žviš da te ne ukradejo.
Edinonkar si imel srečo da si kupil avta po še normalni ceni.
Aja draginja šele prihaja. Tam kjer res boli, hrana in druge osnovne dobrine.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Točno to. Sem videl ta prispevek. In kaj goni ceno surovega lesa za 200, 300% gor?
Povpraševanj evečje od ponudbe? To kar si ti naredil z nakupom leč na zalogo. In potem je začaran krog ker boš sedaj iskal se vse drugi kar nucaš ....

Problem je da se bo to ustavilo ker ljudje enostavno ne bodo kupoval.
Kot je sedaj z železjem in lesom.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.161
1.185
113
Kaj kaj, ja nevidna roka trga ne.

Poglej sm kolk se je pošiljanje preko Pošte Slovenije podražilo v zadnjih dveh treh letih, pa ni blo še Ukrajinske krize.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pač prihajajo casi k bo večina razmislila če bo šla oz. kam bo šla na dopust, kaj boš oblekel jedel...s čim grel.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

če je pa vojna v Ukrajini.
A ne vidiš da je pomanjkanje žita pa olja, potemtakem more it vse gor ampak res vse gor.

Glede dviga cen, zgleda tak, kot da čisto vse dobimo oz. uvozimo iz UA.

Zakaj ne? Žito se je podražilo, torej se je podražil tudi kruh za onega ki štanca tiste leče, ... pa ruski plin ko bo delavec moral - namesto da bi štancal leče, torej vsakih 15 minut it v gašperja drva naložit itd. , da ga ne bo zeblo v prste ...

Seveda mora it vse gor. Kolikor se da, itak.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
plače ima vecina iste. Sedaj bodo crpal rezerve dokler bo šlo...k nemci ruski plin.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je druga stvar. Pa bi vzpostavila bolj direkten sistem, kot ga pa imamo. 15 podizvajalcev in posrednikov v verigi, eden za drugim kot račke, preden je krovni inženiring in potem šele naročnik.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.419
113
Mi stalno dobivamo obvestila o novih cenah. Prve podražitve zaradi dražjega prevoza in energije, sedaj z avgustom in septembrom podražitve zaradi valutnih razlik (razmerje dolar - evro je bilo 1,2 proti 1, sedaj sta izenačena).