Indukcija Miele

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Pa imate vsi priključene indukcijske plošče na 3 faze ali ima kdo tudi na eno fazo?
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
To sem napisal zato ker je res velika razlika če imaš eno fazni priključek. Zadeva deluje zelo počasi. Ko kupuješ ti tega skoraj noben trgovec ne pove potem so pa kupci razočarani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Prej sem malo nerodno vprašal 3 faze.... ena faza, moral bi napisati 220V ali 380V.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Tudi na eno fazo gre ena plata na max, pri meni 3,6kW, če pa npr. palačinke na 2 platah hkrati pečem, pa zadostuje stopnja 8-9 od 14 na vsaki, hitreje skoraj ne folgam nalivati mase...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Za pašto lonec s cca 3l vode....nalita vroča iz pipe...na indukciji zavre nekje okoli druge minute

Ja jasno da, če pa kot prvo že startaš z vročo vodo iz pipe, recimo da že ima 50stC.
Če startamo iz te točke do vrelišča, potrebuješ za 3l vode 0.17kWh kar pomeni 5500W v 1min55s.

Z neko običajno indukcijo ki zmore nekih 3000-3500W v booostu se to zgodi v 3min30s. Oboje seveda z 100% izkoristkom, ki seveda ni mogoč.

Pa še za džezvico zgorej, recimo 2dcl vode na isto 3000W boosterju je od 20st do 100st za to potrebnih 22sek. Ampak tamala plošča ponavafi kljub booosterju nima 3000-3500W, ampak verjetno 2000W, pa še posoda je manjša, tako da celoten prenos na posodo niti ni možen. Tako recimo nekih 1200W se prenese kar ustreza 55sek.

Fizike pač ne bomo ogoljufali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Indukcije kot vem se obicajno priklapjajo na dve fazi.
Sicer je to bolj tusta o vejicah in pikah,ampak vseeno ;)
Tretjo fazo ponucas za pecico recimo
To so tipično 60 cm indukcije s močjo 7.4 kW (2 × 16 A), kakšne 90 cm indukcije, ki imajo tudi večjo moč (11 kW - 3 × 16A) se pa dejansko priklapljajo na 3 faze.

Npr. jaz imam za pečico svoj kabel, za indukcijo pa tudi svoj kabel (5 × 2,5mm2) in je ena žica neuporabljena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.477
63
Da ne odpiram nove teme.

Do sedaj sva kuhala na plin, zdaj pa zaradi selitve, gledava po indukciji.
Na kaj moram biti pozoren? Želim, da se ne ugaša ko dvignem posodo (peka palačink npr.) in tudi ne želim nekih gadgetov samim sebi namen, ampak neko delujočo zadevo.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Da ne odpiram nove teme.

Do sedaj sva kuhala na plin, zdaj pa zaradi selitve, gledava po indukciji.
Na kaj moram biti pozoren? Želim, da se ne ugaša ko dvignem posodo (peka palačink npr.) in tudi ne želim nekih gadgetov samim sebi namen, ampak neko delujočo zadevo.
Bodi pozoren na posodo, trikrat vprašaj katera je primerna in katera ne. Tista narisana tuljava na podnih posod je včasih zavajajoča. Res se splača dati malo več za posodo da bo res delovalo kot je treba. Lahko imaš najboljšo ploščo Miele ampak če posoda za njo ni primerna je vse ostalo zaman. Bodo pa drugi povedali katera plošča je res ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman
Da ne odpiram nove teme.

Do sedaj sva kuhala na plin, zdaj pa zaradi selitve, gledava po indukciji.
Na kaj moram biti pozoren? Želim, da se ne ugaša ko dvignem posodo (peka palačink npr.) in tudi ne želim nekih gadgetov samim sebi namen, ampak neko delujočo zadevo.

za začetek priklop...maš dovolj moči, varovalko za ta čudež?
 
To bo urejeno, bolj me zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu. Kaj je razlika med indukcijo za 2000 in 600eur. Za posodo že vem, to je bila prva stvar, na katero so me opozorili.
združevanje kuhališč, razporeditev moč (koliko stopenj ima), kaki heci zoper vretje /kipenje, glasnost ventilatorja ...tko od oka na hitro. PS drgač sm na plinu tko da to jemlji zgolj kot nek neobvezen info
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman
Da ne odpiram nove teme.

Do sedaj sva kuhala na plin, zdaj pa zaradi selitve, gledava po indukciji.
Na kaj moram biti pozoren? Želim, da se ne ugaša ko dvignem posodo (peka palačink npr.) in tudi ne želim nekih gadgetov samim sebi namen, ampak neko delujočo zadevo.
tole za prvo pomoč
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.477
63
tole za prvo pomoč
Te teme se spomnim in tudi tistega plinskega kuhališča s petimi rinkami. A me indukcija lahko s čim prepriča, razen zaradi prostora od jeklenke? Ker kuhinja bo pa res manjša.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Te teme se spomnim in tudi tistega plinskega kuhališča s petimi rinkami. A me indukcija lahko s čim prepriča, razen zaradi prostora od jeklenke? Ker kuhinja bo pa res manjša.
Če drugega ne te prepriča že to da bo voda za kavico zavrela v slabi minuti kar mislim da na plinu ni mogoče.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Ma kakšen plin, eni si res grenite življenje. Imamo indukcijo 17 let, še vedno prvo, pa mi ne pamet ne pade da bi prešaltal na plin. Sedaj so kvečjemu še bolj izpopolnjene…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony