Indukcija Miele

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Problem je, da se ne vključi nazaj, ko posodo vrneš nazaj na ploščo. Ene imajo nek interval, kaj vem 20s, tezko recem z glave, nisem nikdar stopala, ko "čaka“ ce bo spet kaj nazaj prislo in bo grela dalje. Ce pa ne vrnes nazaj, pa smatra, da si jo pozabil ugasniti in se izklopi do konca.
Malo dopolnim:

Kuhališče se ne izključi, ampak javi napako: ni odvzema (ni več posode, napačna posoda,...)
Nato se po določenem času izključi. Ta čas je pri enih modelih zelo kratek.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Nč,prodajam jo.Ker sem hotu imet Miele.To je razlog menjave.In dobil ugodno ponudbo Miele,zato sem jo menjal.
Aeg je brezhibna še vedno,kot prvi dan.Sem jo fuuul pazil.Da skor ni nobenga risa nikjer.Enkrat sm si jo mal poriso z eno novo posodo,nism videl blo neki gor.Ampak,to je minimalno!Drgač,je ohranjena kot iz trgovine.V 5 letih nikol ampak res nikol zatajila.Ko si vklopu,si normalno skuhal do konca.Tud,ko sem palačinke peku,se ni uasnila nikol.Cel potek,dokler sem peku je laufala na max,brez prekinitve.Je še dve leti v super jamstvu.Sem takrat dokupil Harvey Norman jamstvo dodatno 2 leti.
Je pa širina 90cm.
A lahko nekaj vprašam? Pa se ne zaj...
Ampak a to kar si napisal v rdečem, je nekaj oh in sploh in fuLL ekstra pri indukcijah? In je problem pri poceni oz. neMiele indukcijah?
Ker vse to moja Gorenje že 15 let pridno dela, tak da očitno imam tudi jaz neko nadhudo indukcijo.
Je pa res, da smo vmes enkrat ploščo menjali, ker tak huda pa ni, da bi ženino jezo preživela. :evil:
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
A lahko nekaj vprašam? Pa se ne zaj...
Ampak a to kar si napisal v rdečem, je nekaj oh in sploh in fuLL ekstra pri indukcijah? In je problem pri poceni oz. neMiele indukcijah?
Ker vse to moja Gorenje že 15 let pridno dela, tak da očitno imam tudi jaz neko nadhudo indukcijo.
Je pa res, da smo vmes enkrat ploščo menjali, ker tak huda pa ni, da bi ženino jezo preživela. :evil:
Hm, verjetno, oz. zgleda, da imas tudi ti mercedesa. :fredi:
 
  • Haha
Reactions: sad

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Tudi drag ni servis, ne vidim razlike med v ceni med beko, bosch, miele.
Ni prvič, da sem to napisal na forum, pa vseeno..

Jaz imam katastrofalne izkušnje z Miele servisom.

Kupil sem zelo drag pomivalni stroj od Mieleta, ki enostavno ni dobro pomival posode - npr. sledi od kakava ni mogel oprati, nož od marmelade ali Nutelle, ki smo ga "umazali" prejšni dan, tudi ne..

Po prvi "reklamaciji" so mi poslali serviserja, ki mi je v praktično nov stroj stresel neko čistilo, kao da bo potem bolje. Za to čistilo sem plačal cca 50€ če se prav spomnim.

Seveda ni bilo nič bolje. Nato so ga vzeli na servis in mi "dokazali", da pere odlično. Kako so to dokazali? Tako, da so na nekaj krožnikov pokapljali svež ketchup in dali prati. Seveda so bili krožniki čisti.

Ko sem jim rekel, da ne morejo ravnokar stisnjenega ketchupa primerjati s posodo, ki včasih stoji tudi do dva dni notri (več sigurno ne, ker smo štirje in načeloma peremo vsak dan), mi je rekel, da stroj ni narejen za "staro" umazanijo. Hkrati so mi rekli, da verjetno ne zlagam posode pravilno v stroj.

Seveda sem moral spustiti pritisk in jim iskreno povedal, da je 10 let star Bosch srednjega ranga bolje pomival posodo kot nov Miele višjega rcenovnega razreda - po tem stavku sem bil seveda "nesramen".

Na koncu mi je serviser v programu podaljšal (nastavil 20min) predpranje (samo škropljenje z vodo) in od takrat večinoma ni težav. Če se kakšna stvar slučajno ne opere, jo pač operemo ročno, ampak ni pogosto, da bi nas lahko zmotilo.

V glavnem.. Miele servis je po mojih izkušnjah katastrofa oz. bom rekel drugače - jaz z njimi nisem bil zadovoljen, žal.

Je pa ta pomivalni stroj edini Miele stroj, s katerim nisem bil zadovoljen. Ostalo vse dela tipi topi in že dolgo časa brez težav. Verjetno bom celo tudi nov pomivalni stroj kupil od Miele :)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Problem je, da se ne vključi nazaj, ko posodo vrneš nazaj na ploščo. Ene imajo nek interval, kaj vem 20s, tezko recem z glave, nisem nikdar stopala, ko "čaka“ ce bo spet kaj nazaj prislo in bo grela dalje. Ce pa ne vrnes nazaj, pa smatra, da si jo pozabil ugasniti in se izklopi do konca.
Pr moji zdejšnji AEG.Se ni nikol izklapljala.Sem normalno speku palačinke,dokler mi ni zmajnkalo mase za palačinke.
Pozanimaj se, če to lahko dokupiš šele takrat.
Dokupit morem dodatno garancijo,pred iztekom redne garancije.Sem se pozanimal.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pa kaj je s temi palačinkami in indukcijo? Zakaj bi se indukcija izklapljala pri peki?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
pri palačinkah je ponavadi problem zaganja se... želiš recimo na stopnji 6. Ta boljše pač držijo stopnjo 6, slabše pa se zaženejo, ne vem, na 9, potem popustijo na 3 in potem nov krog. povprečje pa je nekako na 6, recimo. cifre si zmišljujem, samo da lažje razložim, o čem je govora.

v tem konkretnem primeru, ko govorimo, je pa to, da dokler je ponev na plošči, dela normalno. ko natočiš maso na ponev, pa jo ponavadi dvigneš in zgubi stik s ploščo. ene bodo ostale prižgane še recimo 20s in v tem času že položiš ponev nazaj in delaš dalje. Nekatere pa v par sekundah, ko ni več posode gor, ugasnejo in ko položiš ponev nazaj, moraš spet odtapkati: On/off, izbor mesta, jakost - če imaš +/- variatno tapkaš, ko ubrisan in potem ko ravno zadihaš, je palačinka že in jovo na novo. za vseh 15-20 palačink, recimo.
 
5000 eur.pa res nebi dal nikol za njo.Že tole je veliko.Upam da bo vsaj 5 let delala brez napak,kot je zdajšnja AEG.
https://www.smeg.com/it/prodotti/PVL664CN tista mal širša z mal več gorilniki ...dodatni cekini, če bi jo kupova pri nas pa sploh ......ni da ni
ko sem jo jaz kake 3 leta nazaj kupoval je bila cena par stotakov nižja. Mislim da sem takrat prišel skozi s tisočakom in pol.....So pa te zadeve v zadnjih 2 letih postale svinjsko drage

je pa kr hitra, me drži da bi enkrat meru kolk časa rabi voda na indukciji da zavre in kolk na tej plati
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
https://www.smeg.com/it/prodotti/PVL664CN tista mal širša z mal več gorilniki ...dodatni cekini, če bi jo kupova pri nas pa sploh ......ni da ni
ko sem jo jaz kake 3 leta nazaj kupoval je bila cena par stotakov nižja. Mislim da sem takrat prišel skozi s tisočakom in pol.....So pa te zadeve v zadnjih 2 letih postale svinjsko drage

je pa kr hitra, me drži da bi enkrat meru kolk časa rabi voda na indukciji da zavre in kolk na tej plati
Zdejšnja AEG,je zelo hitra.Sploh k dam na 14.Na B...sploh nisem nikol uporabljal.Ker je že na 14 dala vso moč od sebe.
Bom videl,kako bo Miele hitra.Brez dodatne moči B...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Nimas sans da ta kohar segreje prej kot indukcija. Morda edino oni na 90cm stedilnikih, centralni, z dvojno rinko, ki so 7 ali 11kw en kohar. Pa se tam nisem ziher ce indukcija v nekem wmf ali fissler loncu ne zavre prej
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan
Ni prvič, da sem to napisal na forum, pa vseeno..

Jaz imam katastrofalne izkušnje z Miele servisom.

Kupil sem zelo drag pomivalni stroj od Mieleta, ki enostavno ni dobro pomival posode - npr. sledi od kakava ni mogel oprati, nož od marmelade ali Nutelle, ki smo ga "umazali" prejšni dan, tudi ne..

Po prvi "reklamaciji" so mi poslali serviserja, ki mi je v praktično nov stroj stresel neko čistilo, kao da bo potem bolje. Za to čistilo sem plačal cca 50€ če se prav spomnim.

Seveda ni bilo nič bolje. Nato so ga vzeli na servis in mi "dokazali", da pere odlično. Kako so to dokazali? Tako, da so na nekaj krožnikov pokapljali svež ketchup in dali prati. Seveda so bili krožniki čisti.

Ko sem jim rekel, da ne morejo ravnokar stisnjenega ketchupa primerjati s posodo, ki včasih stoji tudi do dva dni notri (več sigurno ne, ker smo štirje in načeloma peremo vsak dan), mi je rekel, da stroj ni narejen za "staro" umazanijo. Hkrati so mi rekli, da verjetno ne zlagam posode pravilno v stroj.

Seveda sem moral spustiti pritisk in jim iskreno povedal, da je 10 let star Bosch srednjega ranga bolje pomival posodo kot nov Miele višjega rcenovnega razreda - po tem stavku sem bil seveda "nesramen".

Na koncu mi je serviser v programu podaljšal (nastavil 20min) predpranje (samo škropljenje z vodo) in od takrat večinoma ni težav. Če se kakšna stvar slučajno ne opere, jo pač operemo ročno, ampak ni pogosto, da bi nas lahko zmotilo.

V glavnem.. Miele servis je po mojih izkušnjah katastrofa oz. bom rekel drugače - jaz z njimi nisem bil zadovoljen, žal.

Je pa ta pomivalni stroj edini Miele stroj, s katerim nisem bil zadovoljen. Ostalo vse dela tipi topi in že dolgo časa brez težav. Verjetno bom celo tudi nov pomivalni stroj kupil od Miele :)

tako funkcijo ma smeg če uporabljaš zamik vklopa..natanka kak liter liter in pol vode in potem vsak uro kake pol minute veselo šprica.. mi posodo predhodno na grobo obrišemo, ker ima stroj kar visoke pralne temperature in to pomeni da če slučajno kje kaj ostane, je le to zelo težko odstraniti ker je fulll sprime. Tako da gre v stroj na grobo prebrisana posoda. Drugi razlog je pa ta da je stroj mali (45cm) in nas pa je kr nekaj tko da laufa vsaj 2x dnevno in če bi res stroj svo svinjarijo moral prati, bi stroj morali čistiti 1x tedensko..... not worth tistga seta viled iz eurošpina pa flaše ceta. Pa še detergenta lahk potem manj doziraš, tako da tud tu neki not prineseš

tko da zaenkrat sm z njim zlo zadovoljen
 
Nimas sans da ta kohar segreje prej kot indukcija. Morda edino oni na 90cm stedilnikih, centralni, z dvojno rinko, ki so 7 ali 11kw en kohar. Pa se tam nisem ziher ce indukcija v nekem wmf ali fissler loncu ne zavre prej

teh 7 ali 11kw so ponavadi kr velike rinke. Mislim da rink s tak močjo prav dosti ni, oz so bolj special oblike...mogoče kot domino kuhališče. Mislim da daleč največ za povprečno navadno rinko dobiš pri smalvicu n.ex.t model plate. Saj pravm me zanima čas potreben za segrevanje vode, čist tko radovednost. Pa ne s power boosti, ampak povprečna moč.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Eni si pač ne morejo privoščit kuhalne plošče za 5 jurjev. Ni potrebno zaničevat takih ljudi. Kosilo pa je skuhano čisto enako, na tisti za 5 jurjev kot na tisti za 400 eur.
Če imaš $$$ pač kupuješ kaj ti je volja ali hobi. Mielefan pa je tako poslovno zlizan z Milejem in je ta post bolj kot ne reklama.


pravi alteraš nima kuhalne plošče doma, ampak hodi ven jest za 3000€ mesečno
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
teh 7 ali 11kw so ponavadi kr velike rinke. Mislim da rink s tak močjo prav dosti ni, oz so bolj special oblike...mogoče kot domino kuhališče. Mislim da daleč največ za povprečno navadno rinko dobiš pri smalvicu n.ex.t model plate. Saj pravm me zanima čas potreben za segrevanje vode, čist tko radovednost. Pa ne s power boosti, ampak povprečna moč.

Zakaj ne s powerboosti? na B tako ali tako vsaka ind. plošča zmore držat vsaj dokler ne zavre, če pa rabiš dlje časa, pa pač se enkrat stisneš na B. Drugače pa zaradi načina delovanja hitreje kot z indukcijo zavrel vode ne boš nikjer drugje, pri plinu je sploh problem, da veliko toplote enostavno odide mimo posode brez da bi karkolikoli se sploh zgodil kak prenos toplote na posodo. Ogenj pač ni vsemogočen v tem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Nisem se videl pomivalca ki bi opral 2 dni zasuseno nutelo.....
Morda imava drugačne zahteve glede stroja. Jaz pa še nisem videl stroja, ki tega ne bi opral.

Tudi pri moji mami in tašči stroja boljše opereta posodo, pa gre pri tašči za neki noname izdelek iz Jagra.

Trenutni Miele je moj 3x pomivalni stroj in oba predhodnika sta posodo boljše prala (oba Bosch), res pa je, da nista bila A+++, kar verjetno tudi pripomore k temu, saj je program krajši, porabi manj vode, manj je pranja z vročo vodo in verjetno še kaj.

Kot je nekdo zgoraj pisal, tudi mi vedno posodo predhodno očistimo grobe umazanije, da se filter prehitro ne zapaca.

Kot sem rekel, zdaj stroj dobro pere že leta, na začetku smo pa imeli težave.

Morda deluje, da sem komplikator, ampak res nisem. Morda so se mi zamerili tudi zaradi arogance, kaj pa vem.

V glavnem, stroj za moje zahteve MORA prati dobro. Posoda mora biti ČISTA. Čene raje na roke perem...

In še enkrat bi rad poudaril, da imam kar nekaj Miele naprav in je pomivalni stroj edini, ki mi je na začetku delal težave.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Jst sem z relativno poceni Electroluxom (a še vedno made in germany) predlani kupljen za 240€ zadovoljen z delovanjem, samo da mi ne crkne zdej slučajno, ker edigital-a ni več. Res pa nisem extra zahteven, uporabljam max 2 plošče hkrati na P, palačinka test gre skozi (ostane prižgana), regulacija ok - 14 stopenj, ne zaznaš on/off delovanja. Edino pripombo ki bi jo imel je (verjetno je na ostalih ploščah isti problem), da ponve ki so bile prej uporabljane na plinu, pustijo na plošči madeže, ki gredo zelo težko dol, uspelo mi jo je očistiti z veliko muke in zgolj s belimi "magic" gobicami. Seveda takoj šel po nove ponve.

Je pa tale (cene so šle konkretno gor): https://www.ceneje.si/Izdelek/9665007/electrolux-indukcijska-plosca-eit61443b
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jah eni znajo kar fejst pretiravat s tem. Da segreješ 1 liter vode iz recimo začetnih 20stC do 100stC potrebuje 3000W grelec skoraj 2 minut, pod pogojem, da gre vsa dovedena moč v toploto in tudi v vodo. Nekaterim zgleda pa to uspe v 5 sekundah 5L vode na 100W grelec.
Manj kot minuta v džezvi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Kok je tle notr vode, 2dcl? Govorili smo o loncu vode, kjer je noter vsaj 1L vode, še raje pa več oz. pač ko hočeš skuhat pašto za 4ih. Upam, da je ne kuhaš v tej džezvi.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Za pašto lonec s cca 3l vode....nalita vroča iz pipe...na indukciji zavre nekje okoli druge minute