indukcija - delovanje

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
evo, poštopano,

1L vode v posodi premera 17cm na Electrolux 68210P, vsi grelci so 2300/3200W / 210mm, traja 1 minuto pa 5 sekund.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
hvala,
jaz sem 3litre vode grel do vretja na mali indukciji kao 2,5 kw reci in beri 25 MINUT.Lonec je bil nekoliko večji od kuhališča.
sicer pa sem sedajle sestavil dopis in poslal uvozniku, trgovcu in serviserju. če ne bo pametnega odgovora se poslužim sjtv prijemov (inšpektorat, odvetnik... ). Pol leta me že nategujejo s servisi, menjavami plošč itd...
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
evo, poštopano,

1L vode v posodi premera 17cm na Electrolux 68210P, vsi grelci so 2300/3200W / 210mm, traja 1 minuto pa 5 sekund.

to ploščo imam tudi jaz in morem rečt da je top (še posebej cena, katero mi je zrihtal Sevlje, saj je šel model iz prodaje)
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
hm, tokrat je bilo pa hitro
uvoznik napisal v mejl da rešujem s trgovcem, Trgovec že klical, obljubil kupnino oziroma zamenjavo za drugo ploščo po izbiri (ajd doplačila če bo potrebno)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
samo nikar ne izberi electroluxa, ker kot kaže imaš ti z njim nesrečno roko
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
to mi je že serviser tudi rekel. pa res ne vem če je pametno še v tretje iti na led.
sicer pa sedajle nekaj gledam modele in je zelo malo modelov z močjo nad 3 kw. vsi se nekaj s 2 kw šlepajo.
Gledam tiste za nižjo do normalne cene. Itak so cene pri nas skoraj 50% višje kot v tujini ( madžarska, češka, poljska...)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Jaz prisegam na Bosch, do sedaj še nisem bil razočaran (indukcija, pečica, hladilnik, napa, mali aparati itd.). Niso najbolj osnovni modeli.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
kupujemo kuhinjo, pa me sedaj zanima kako biti pameten in se pri vseh razpoložljivih aparatih pametno odločit kaj kupit.
plin?
indukcija?
steklo?
Bosch? Gorenje? Candy? Miele? . . .
katero pečico? hladilnik? pomivalni stroj?
cry12bpy.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
uf. indukcija je zakon. sem imel tudi plin, pa je indukcija hitrejša in bolj ekonomična. steklokeramika je jajca. je samo lepše zapakirana tehnologija stara 100 let. imel tudi to,. hvala qrcu da je crknilo.
gorenje ? pozabi ( razen če želiš biti zaveden slovenc )
bosch, miele, whirlpool. hladilnik in zmrzovalnik je lahko tudi zanussi ali candy
problem pri gorenju je slaba kvalieta izdelava. prednost dosti servisev. ampak na koncu zadeva itak ne sme crkniti vsaj 5 let. potem pa se popravilo itak več ne splača.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Tudi jaz zagovornik indukcije. Steklokeramika: vseeno če kupiš rabljen samostoječ stedilnik iz 80tih let na bolhi za 20 evrov. Bo najbrž delal dlje, nadomestni deli bodo poceni, pa sam jih boš menjal.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja pri plati res res nimaš kaj razmišljat, si bi upal za indukcijo garantirat zadovoljstvo (hanzi je pač izjema, ker so ga napeli).

Ostalo sem pa jaz nabral Bosch, sam to bolj zaradi popusta, sem pa zadovoljen in vse mi že 5 let deluje BP. Plato imam Neff in ni važno, kaj ti predlagajo je pri indukciji najbolj pomembno upravljanje! Plate so domala identične, upravljanje je pa lahko odlično ali pa nočna mora. Siemens je mel v času mojega nakupa daleč najboljše upravljanje (Touchslider), moja izbira pa nekako drugo najboljše Neff (Twistpad zdaj).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Ti najprej povej koliko ti šelesti med prsti, se potem takoj zoža izbor.

Potem pa med tistimi, ki ostanejo vzameš nekaj kar se tebi zdi najboljše
smile-1.gif
.

Glede kuhališča pa...to je povsem tvoja (vajina) odločitev..plina ali elektrika - vsakp a svoje hvali. Pri elektriki je danes edino ena logična izbira.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ti najprej povej koliko ti šelesti med prsti, se potem takoj zoža izbor.

crazy1.gif
in bi bilo najbolje nek optimum med ceno in kvaliteto najti...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:Pri elektriki je danes edino ena logična izbira.
Saj vem, da je na tem forumu to bogokletno: ampak zakaj je indukcija edina logična izbira. Jaz imam kombinacijo (2+2) in kuham veliko na navadni steklokeramiki. Seveda najprej zato, ker imam posodo, ki jo indukcija ne prebavi in je ne bom menjal. Kar smo dokupili nekaj poceni posode za nekaj 10 € po kosu je po par kuhanjih že za v smeti, ker dno ni več ravno. 20 let star AMC pa je kot prvi dan. Kot drugo, pri kuhanju mi je večinoma vseeno kdaj jed zavre na maksimalni moči. Ko poznam svojo ploščo, za polovico jedi namečem v posodo, izberem moč in pridem čez uro ali dve nazaj, da pojem. Indukcija tega postopka nič ne skrajša, porabi pa nekaj manj elektrike. Ampak težko, da se to zazna na mesečnem računu za elektriko..
Edino za kuhano vino je praktično, da zavre v minuti, da čez dve minuti lahko že čutim v glavi. Pa še alkohola se manj zgubi v zrak. To je velika prednost.