indukcija - delovanje

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Nova igračka v domu in me nekaj bega:

če se kuha na recimo 6, se zaveda vklaplja in izklaplja v sekundnih intervalih. A ne bi moralo kuhališče držati neko temperaturo s doziranjem "elektrike", ne pa da se mi izklaplja in vklaplja?

lp
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Odvisno kako dobro indukcijo imaš
wink-1.gif

Najboljše prilagajajo moč. Cenejše regulirajo z izklaplanjem.
Enako imaš pri steklokeramiki, mikrovalovkah,...
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Si bom malo sposodil temo...

Sem pred nakupom indukcije + pečice (vgradne). Kaj se splača, kaj je treba paziti?

Mi lahko kaj konkretnega svetujete?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
imam kombinacijo sk in indukcije od elektroluxa.
Se ne izklaplja v intervalih.
Mi pa mala indukcija na powerbost to dela s tem da so ti intervali nekaj sekundni. Zato caka servis
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Mi mamo vse od boscha. Boost dela na vseh a hkrati le na dveh. Noro hitra stvar. Po dveh letih nimamo pripomb
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Boljša je steklokeramična, isto odklaplja ko doseže željeno temp. pa seveda dober debeloslojni lonec.

Tole je trditev iz nekih retro-časov, like 1990?
smile-1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Kupil sem očitno "cenejšo" varianto indukcije
frown-1.gif

A je kaj razlike v porabi?

Ampak tole izklapljanje-vklapljanje je za popiiiizdit! Se da kaj "dokupiti", da bi delovala bolj konstantno?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
ne-ne-1.gif
steklokeramična se skrije proti indukciji.

cheer.gif
.

steklokeramika se ti ne bo nikol tako hitro ohladila, da ti nebi blo treba lonca odmikat, da ti ne vre u 3 krasne. Praktično se indukcija obnaša kot plin, je pa definitivno hitrejše gretje in voda zavre res v momentu.

Midva imava elektroluxovo sedaj že 2 leti in pol in tega ne zamenjava za nič.

Je imel pa dedek eno pocen verzijo samo eno plato in se mu je "zaganjala", pa so mu to popravili sam mislim, da se je to "zaganjanje" hitro ponovilo, tako da je ne uporablja več. Cena ene plošče 35 evrov.... vse jasno.

Edino kar je pri indukciji "slabo" da ni primerna vsaka posoda, tko da je ponavadi treba še posodo menjat
grin1.gif


Morphey: moj je zdele preštudiral vse, ker se spravljava v nov nakup in je trenutno najboljša izbira Bosch (Elektrolux ima trenutno baje čudne modele), tko da ga bova kar vzela, za več sem pa prepričana da ti bo bolj Sevlje pomagal pri izbiri in nakupu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
Edino kar je pri indukciji "slabo" da ni primerna vsaka posoda, tko da je ponavadi treba še posodo menjat
grin1.gif
S pravo indukcijo ni potrebe po menjavi
grims-1.gif
(finejša regulacija frekvence, da se lahko prilagaja tipu posode itd) So pa take za enkrat še bolj redke.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ko sem pred leti kupoval štedilnik so bili tile indukcijski še v povojih, ja res je da se lahko skrije skuha pa kosilo isto kot indukcijska.Ta steklokeramičen štedilnik je bil prvi iz serije Gorenja in zares odlično služi do zdaj se ni menjalo še nič tudi plošča je brez vidnih sledi oz poškodb, ja takrat je Gorenje še pomenilo kvaliteto. Bo pa naslednji boljši morda indukcijski ali pa na drva ----
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Kar se mene tiče ima indukcija ima samo eno slabost - peka palačink. Na plinu dvigneš in nagneš ponev, da se masa lepo razporedi...

Povsod drugod ima indukcija veliko prednost.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Vsak štedilnik ima dobre in slabe strani meni je bolj važno da se skuha in da mi drži neko določeno temperaturo in da lahko ta čas v miru dregam po računalniku, boljša je že od tistih starih okroglih plošč .
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
kzs...
Mi potem ve kdo povedati kakšna je gorenjeva indukcija IT 612 ASC? Čaka na vgradnjo, pa me zanima kako deluje v praksi.