iGO Primo za iOS(ipad/iphone/ipod)

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Njegov sys.txt:

[folders]
secondary_app="../Documents/"

[debug]
skip_eula="1"
experimental_features="1"
usenightmode_tunel="0"

[sound]
csv_voice_enabled=1

[interface]
extra_settings=1

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode="1"

[lua]
currency="Eur"

[warning]
speedlimit_warning_visual="1"
speedcam_warning="1"
is_spoken="1"
speedcam_enabled="1"
speedcam_visualtype="1"
speedcam_soundtype="2"
speedcam_soundtype_3=1
speedcam_maxdistance_from_road="20"
speedcam_max_lookahead="500"
speedcam_max_angle="45"
speedwarn_alt_builtup_based="1"
speedwarn_alt_limit="1"
speedwarn_toltype="1"
speedwarn_alt_toltype="1"
speedwarn_alt_tolerance="100"
speedwarn_tolerance="100"
warn_distances="120:500,110:460,100:420,90:380,80:340,70:300,60:260,50:220,40:180,30:140,20:100"
approach_beep_distances="50,90,150,250"










V mapi License ima:
- iPhone_Primo_EEURegion@1103_(NNG,_PremDEM,_3DLM,_JV,_Google,_CAR,_20110602)_(v2.1)_#2_.lyc
- iPhone_Primo_ISR_1101__NNG__DEM__3D__PST__CAR__JV__Google__TMC___v2.1__.lyc
- iPhone_Primo_RUS@11Q3_(NQ,_DEM,_3DLM,_TTS,_JV,_Google,_CAR)_(v2.1)_.lyc
- iPhone_Primo_WEU@11Q3_(NQ,_POI,_HNR,_TTS,_PHO,_CAR,_JV,_Google)_(v2.1)_.lyc
- SPC_iPhone_Primo_Eifrig_FEU.lyc


Karkoli odprem z wordom od teh dokumentov, ki so v License mapi, se mi odprejo neki "hiroglifi"
smile-1.gif


Nikjer pa ne najdem nobene datoteke z TMC imenom:





Sem ti poslal njegov iGO Primo pod ZS (brez zemljevidov). Vstavi Monolit zadnji zemljevid in boš videl, da TMC v SLO dela
shocked-1.gif


Po mojem je problem pri zadnji različici 2.4.6 ta, da so "otežili" omogočanje licec za razne dodatke. Pri tej stari različici je bilo dovolj, da si v mapo licese samo dodal nek dokument, ki si ga dobil na netu.

Pri ta novi, pa je vse dano v Extras mapico, ki ima svoje podmape in moraš več teh datotek vstavit.


Če ti uspe usposobit TMC na zadnji 2.4.6 EU različici, nam sporoči kako
cheer.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Sem poskusil tudi TMC vzet iz Androida in ga vstavit v Content mapo, vendar ne dela.

Dodal sem tudi v sys.txt datoteko naslednji tekst, pa ne pomaga:

[tmc]
source="gnse"
internal_tmc_name="gnse"
port="/dev/gnstmc,0"

[http]
enabled=1

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

[network]
available=1

[google]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"

[tmc-http]
enabled=1
start=1
dt_dl_0=120.0
dl_dist_0_km=500.0
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem bil malo odsoten.

Problem nove verzije Primota je da je to v bistvu "kupljena" verzija in lahko gor naložiš pač to kar je v osnovnem nakupu free. Jaz sem po starem sistemu nametal not recimo zemljevide, pa ni delal dokler jih nisem preko trgovine uplovdal. Enako je po moje s TMC za vzhodno Evropo.
Če bomo hotli da to dela po liniji najmanjšega odpora gremo pač na staro verzijo ki je odprta v totalu.

Meni se odkrito povedano (glej moj podpis) ne ljubi s tem ukvarjat in ko mi bo "dekl dvignilo" bom to verzijo dol vrgel pa dal gor staro.
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Ja pri stari različici se da več ali manj vse naredit
smile-1.gif


Pri novi pa bolj malo, ker so zakomplicirali z licencami.

Bomo vidli, kaj bova z popotnikom uspela ščarat.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik soundi pravi:
Sicer pa bi bilo res času primerno, da aplikacija dobi polno resolucijo za ipad-e.
zmaga.gif
se je iz tegale kaj izcimilo?

jaz se občasno "igram" z info.ini in sys.txt datotekami, da bi zapolnil celoten ekran
tokrat sem v sys.txt vpisal (poskušal analogijo iz androida)
[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="1024x748/768x1004:fullscreen"

in pa v info.ini
supported_resolutions="1024_748, 768_1004"

vendar brez uspeha!
confused-1.gif


Se mi pa poraja kar nekaj vprašanj... morda tisti, ki ste bolj domači s .sys in .ini lahko nakažete odgovor
ni mi jasno kako izbira resolucije iz multimode.ini datoteke


sem med drugim naredil iPad mapo (prekopiral iPhone4 in v info.ini vpisal iPadovo resolucijo)
zbrisal obe iPhone mapi, pa potem iGo ni hotel štartati, ker je nekaj iskal v iPhone4 mapi

moti me tudi to, da sta v obeh mapah, iPhone in Phone4 enaka info.ini, s tamalo resolucijo
[theme]
name="Guri"
needs_restart=1
supported_resolutions="480_272, 320_240, 240_320"

se pravi se resolucija določi nekje drugje??
frown-1.gif


Kakšna ideja?
 

marjanko

Zelenc'
16. nov 2011
1
0
1
Pozdravljeni!

Imam težavo z navigacijo na iPhonu 4S. Aplikacija dela in je je super, problem je samo da se mi po nekem šasu ekran zasenči in nato ugasne, kot bi pritisnil zgornjo tipko na telefonu. Pri zasenčenem ekranu ne pomaga če pritiskam home tipko ali poskušam karkoli naredit na ekranu, pomaga samo zgornja tipka da se dokončno ugasne in nato home tipka da telefon odklenem in pridem zopet v navigacijo, se komu sanja kak bi to odpravu?

Hvala in LP!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je mogoče kdo ugotovil kako v iOS Primo 9.10.18.281116 z dne 7.2.2013 - to je tisti, ki se obnaša kot kupljena verzija in se zemljevidi snemajo iz njihove trgovine (zastonj), vneseš lastne POI točke.
Po sistemu content/userdata/POI ne gre. Nekaj poizkušam z user.upoi datoteko kot to dela nekaterim pa ne prime.

Kaka ideja?
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
@McGiver
hvala za info o novem Primotu. Sem z nadgradnjo rešil problem, ki sem ga navajal par postov pred tvojim

in ja, tudi meni po nadgradnji ne delajo custom POI. Prej so mi delali kot "user.upoi" datoteka v mapi ".../Documents/Preferences/Profiles/01" (izključno v tej mapi in samo datoteka s tem imenom). Niso pa bili kategorizirani. Sem poskusil tudi v "content/userdata/POI", tudi kot .kml - brez uspeha.

Mi pa še vedno delujejo poti v mapi "content/userdata/route", kot .kml datoteke

edit: JB iPad1 iOS 5.1.1
 
Nazadnje urejeno:

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
sem si nadgradil Primota na Primo 9.10.18.281116 z dne 7.2.2013 (paket iGO_Primo_Iphone_Europa_v.2.4.6_Universal_SP)
mape so kombinacija TOPMAP za Vzhodno Evropo (najnovejše) in NAVTEQ in (vsaj v simulaciji) ne javlja napak ko greš iz ene države v drugo, pa so mape različnih proivajalcev.

Sem si hotel NAVTEQ 2012.Q3 mape zamenjati z NAVTEQ 2013.Q1 mapami in obdržati TopMap, ki so že najnovejše
v mapi /map sem starejše zbrisal zamenjal z novejšimi, vendar potem Primo teh map ne vidi.
predvidevam, da je problem v licenciranju??
trenutno imam v licencah iGO My way Europe (originalno iz instalacije)
iPhone Iberia NQ 2012 Q3 (dobil ob free nakupu Iberia map)

saj bi dal gor TELEATLASove, ki sem jih imell v prejšnji verziji Primota, pa jih tudi ne vidi. Predvidevam, da če rešim problem licenciranja, bi "prijele" tudi te??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eno precej butasto vprašanje: na bolhi se pojavljajo ponudbe (za tretjino cene v iStore) za "original" primo z možnostjo posodabljanja, ki se obnaša kot da je kupljen. Naprava pa ne rabi biti jailbrejkana.

V čem je štos? Lahko tudi na ZS.
 

Sine64

Zelenc'
19. avg 2013
1
0
1
Štos je v tem da ti da svoj Apple ID in password s katerim je kupil iGO. V tem primeru verjetno zadevo lahko naložiš, mislim pa da te potem po vsakem update-u vpraša za password za Apple ID (glede na to da imaš v uporabi še vedno svojega za svoje aplikacije).

Problem lahko nastane v primeru (zaradi česar se sam nisem odločil za nakup) če ti prodajalec kasneje spremeni password in ne moreš več updatat ali še huje če ponovno nalagaš na telefon in nimaš več pravega passworda, se lahko obrišeš pod nosom.

tako da nakup v bistvu opravljaš na zaupanje prodajalca, da ti bo zadevo nudil tudi v prihodnje.... on si pa s tem zmanjša ceno pravega nakupa....to je to...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker ti da svojo "identiteto" pomeni, da lahko tudi sam zamenjaš password.
wink-1.gif


Saj sem si mislil, da je nekaj takega ja. Se bo treba enkrat odločit pa na "sončno" stran prestopit in odcolat. Če kdo opazi kako super duper akcijo pa naj javi.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Nekako ni logike za tako obnašanje programa, če imaš vse pravilno nameščeno. V vseh teh letih odkar sem na sceni še nisem naletel na tak problem, niti na tujih forumih. iGO8 je klasičen program, kjer tudi najnovejši zemljevidi morajo delat, če so ti delali vsi do sedaj. Preveri da nimaš še kje na flashu ali SD kartici (ne vem kje imaš nameščen iGO) še kakšno iGO mapo z vsebino. Namreč, če mu v sys tega ne omogočiš, program išče vsebino tudi na drugih lokacijah, zato je možno, da se kje nahaja še kakšna iGO mapa z Navteqovimi zemljevidi. Lahko pa tudi pobrišeš mapo SAVE, da navigacijo postaviš na privzete nastavitve in potem vidiš kako bo potem reagiral program.
sem šel v tole temo, da ne smetim iGO novosti teme
sem danes poskusil vzpostaviti enako stanje kot včeraj, pa mi (zaenkrat) ni uspelo....
confused-1.gif

instaliran imam iGO primo app 9.10.18.281116, Feb 7 2013 (paket je bil "ob nakupu" označen iGO Primo Europa Iphone And Ipad version 2.4.6 Updated: Feb 13, 2013).. sem ga instaliral zato, ker je dejansko uporabljal celoten iPadov zaslon (brez tistega motečega okrasnega roba okoli prikaza zaslona v velikosti iPhona)
cheer.gif

v paketu so bili zemljevidi: zahodne države Navteq 2012.Q3, za vzhodne Topmap (npr.Slovenija Monolit 2012.04 120626)

sedaj se spominjam, da sem po instalaciji že poleti hotel zamenjati zemljevide z novejšimi, pa mi je javljalo napako. Sem prebral na tujih forumih, da je problem z licenciranjem zemljevidov od določene verzije naprej... se pa ne spomnim ali verzije iGOta ali verzije zemljevidov. Problema nisem rešil in sem naložil nazaj celoten paket v kompletu
frown-1.gif


včerajšnji problem pa mi je neznanka (naj povem, da vsakič, ko kaj spremenim, dodam, izbrišem preko iFunBoxa obvezno "ubijem" iGota, tako, da se vsakič zažene na novo)

sem zbrisal zemljevide, ki so prišli v kompletu in jih zamenjal z R3 TT 2013.03 zemljevidi
vse zemljevide mi je dal rdeče, pod Inactive Content, vidni so bili samo trije zemljevidi (Por, Spa, Gibr), ki pa jih sploh ni bilo v originalnem paketu. iGO (content/maps + klik na zemljevid)je kazal lokacijo, da so v folderju /map, iFunBox pa je videl prazen folder..
potem sem nainstaliral 2013.06 zemljevide, ki jih tudi noče odpreti, vendar ne kaže več tistih treh fantomskih zemljevidov
shocked-1.gif


sem danes zadevo povrnil v prvotno stanje in poskušal ponoviti postopek od včeraj in neuspešno
sprasujem se.gif
 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
139
4
18
...tudi meni pri zemljevidih R3 Europe Navteq 2013.Q2 na iphonu izpiše Inactive Content
frown-1.gif


Pomoč?
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Zdravo,
Na jailbrejkan iphone sem naložil igo 9.6.9.216604 16.dec.2011, vse mi super dela razen da me ne opozarja na radarje. Tudi v nastavitvah ni te možnosti da bi omogočil. Obstaja mogoče kakšna novejša verzija oz. kaj lahko naredim da bi mi še to delalo.
Hvala in lp
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ker ti da svojo "identiteto" pomeni, da lahko tudi sam zamenjaš password.
wink-1.gif


Saj sem si mislil, da je nekaj takega ja. Se bo treba enkrat odločit pa na "sončno" stran prestopit in odcolat. Če kdo opazi kako super duper akcijo pa naj javi.

A to pomeni, da se moraš prijavit v iPhone z njegovim uporabniškim imenom in geslom? Ali je mogoče kako drugače?

Hvala!
 

Slavuj

Pripravnik
27. nov 2012
48
0
6
Matram se kako v mapo iGo_MyWay.APP/Content/Voice dodati slovensko glasovno vodenje in mi nikakor ne uspe.

Poskusil preko iFunBoxa kjer najdem mesto za voice, vendar mi noče noter skopirati dva .zip file.

Imam iPhone 5S , JB.
Mogoče ima kdo izkušnjo s tem, ker iGo pa se je lepo naložil na napravo preko iFunBoxa in normalno deluje, samo SLO vodenja ni.

sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno: