iGO na iPadu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
ker na pašnikih ne prodajajo iGOja Europe (oglašujejo že, samo so napačne karte notri) sem kupil na pašnikih iGO Primo World 2.3, notri so bile karte od Rusije, Ukrajine itd. sem jih pometal ven in v švedskem zalivu kupil iGO R3.Europe.TeleAtlas.MAPS+POI+FTR+HNR 2011.12(Q4)
- v mapo content/map sem dal .fbl in .ftr datoteke držav, ter .hnr datoteke (Eastern in Western Europe)
- naredil mapo content/poi in notri dal .poi datoteke

imam nekaj vprašanj za znalce/poznavalce tako IGO kot iOS
- kam bi dal lastne POIje oz. kje je user mapa (iPad 1, iOS 5)
- kje bi lahko dobil .DEM za Evropo (v mapi content/DEM imam samo za ostale celine)
- kje bi dobil (za mojo verzjo app in TeleAtlas) primerne Topmap zemljevide
- kje bi dobil .3dl in .3dc datoteke
- tudi slovensko vodenje potrebujem (jezik že imam)

in sploh me zanima kateri iGO imam, ker namreč kupil sem 2.3, v opisu pa piše 9.6.... in pa še MyWay ??


takole izgleda iGO direktorij
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Javno ti bom posredoval samo linke za datoteke, ki jih osebno še nekako smatram kot "legalne"
Hvala za konkretne linke, drugače pa že kakšen namig prime
smile-1.gif


Sem vmes seveda že sam pregrabil naše pašnike in nabral nekaj uporabnih zadev, med drugim zemljevide (mapo z imenom "content"
wink-1.gif
)in tudi naredil en poskus s SLOvoice (sem ga sicer vzel ven iz paketa za Androida). Dal sem ga v mapo content/voice in mi javlja "unsupported voice..."
Ko sem snel SLOvoice s tvojega linka, sem ugotovil, da gre za iste/enake datoteke in imam enak problem - da SLOvoice ne prime. Sem pa našel poleg content/voice še druge poddirektorije in mape, kjer se nahajajo datoteke za voice???


NIKAKOR pa ne uspem spraviti aplikacije v simulacijo (dati GPS v off), da bi sprobal kaj sploh deluje od vsega tega kar sem dal na iPada (med drugim tudi .DEM in .3dl s katerimi sem po tvojih Wiki navodilih (HVALA) napolnil ustrezne mape)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
tole rukni v sys, pa ti bo delal SLo voice:

[sound]
csv_voice_enabled=1


sicer pa ne rabiš meti GPS-a na OFF da ti dela simulacija. Enostavno si ustvari neko pot ali cilj in potem simuliraj to pot: Moja pot->več->simuliraj pot
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
tole rukni v sys, pa ti bo delal SLo voice:

[sound]
csv_voice_enabled=1
jes, to je to. hvala.


Citat:
Uporabnik Janch pravi:
sicer pa ne rabiš meti GPS-a na OFF da ti dela simulacija. Enostavno si ustvari neko pot ali cilj in potem simuliraj to pot: Moja pot->več->simuliraj pot
sploh nimam te izbire
confused-1.gif

 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Potem pa je očitno jabolčna verzija malo okrnjena...tega žal nisem vedel, saj nimam vseh platform za testirat.
smile-1.gif
saj tudi ne pričakujem, da iz glave veš vse detajle... so pa tvoji nasveti in namigi res uporabni. hvala!
sem pričakoval, da se bo vključil še kdo v to debato... sodeč po tistih, ki se pasejo po pašnikih jih je kar nekaj uporabnikov jabolčne verzije
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Sej maš tm pod Moja pot->več->simuliraj pot, samo nižje morš it dol po meniju, ker trenutno vidiš samo prve tri opcije v več.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Sej maš tm pod Moja pot->več->simuliraj pot, samo nižje morš it dol po meniju, ker trenutno vidiš samo prve tri opcije v več.
bravo. sem pa tudi en b..tl, zdej ko si mi s prstom pokazal tudi jaz vidim drsnik ob strani in ena od izbir v nadaljevanju je seveda "simuliraj pot". hvala!
btw: sem danes malo sprobal iGo in sem kar navdušen. lepo kaže tudi pasove in cestne odcepe (konkretno na lj-obvoznici)
 
Nazadnje urejeno:

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
sicer si veliko pomagam z Wiki by Janch (hvala Janch), vendar vseeno ne deluje celotna analogija med android in iOS platformo
ne-ne-1.gif

sedaj se ubadam z lastnimi POI, naredil sem mapo content/userdata/poi in notri dal .kml, ki sem ga naredil v Google Earth s svojimi POI in jih ne vidi
za vsak slučaj sem iz POIplaza vzel en namenski .kml prav za iGO primo in ga dal v isto mapo in tudi nič
confused-1.gif

Se priporočam za namige!

v content mapi imam podmapo speedcam (content/speedcam), notri je samo "SpeedcamUpdates.spud" in sem dal notri .kml z fiksnimi radarji iz POIplaza.... jih ne vidi kot POI, za vsak slučaj sem še simuliral pot na kateri je fiksni radar in ga tudi ni javil. Kakšna ideja?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Ravno s POI je malce problem na iOS. Možno, da stvari na zadnji uradni verziji delujejo, kar se uspel testirati, pa je problem ravno z radardji (ne delujejo na nekaterih verzijah) in custom POI (najde jih le, če iščeš po imenu).
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik dukimen pravi:
sedaj se ubadam z lastnimi POI, naredil sem mapo content/userdata/poi in notri dal .kml, ki sem ga naredil v Google Earth s svojimi POI in jih ne vidi
za vsak slučaj sem iz POIplaza vzel en namenski .kml prav za iGO primo in ga dal v isto mapo in tudi nič
confused-1.gif
glede na to, da mi je "umrl" 255W in da imam celo goro POIjev v MapSource-u sem sem moral najti način, kako to spraviti v iGO-ta, ki ga imam na iPadu. To mi je uspelo,
smile-1.gif

Če koga zanima posotpek:
1. v MapSource naredim .gpx z želenimi POI
2. konvertiram jo v .kml
3. včitam .kml v UPOI editor
4. naredim user.upoi datoteko
5. jo dam v ...../Document/Preferences/Profile/01

sedaj mi v Priljubljenih vidi moje POI, vendar niso kategorizirani in imajo enako ikono (čeprav sem jih v UPOI editorju kategoriziral in tudi dodelil različne ikone)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V Basecampu lahko POI že direktno shraniš kot .kml
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Ali ima kdo delujoče verzijo za novi ipad. Tako, ki ne cuka v UI vmesniku.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V Basecampu lahko POI že direktno shraniš kot .kml
ne vem kaj misliš z Basecampom
redface-1.gif
, če misliš v tej mapi, potem mi ne deluje oz. jih ne vidi
 
Nazadnje urejeno:

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Basecamp je program za ...
aha, razumem. mi je @Snecer hotel prihraniti trud pri delanju .kml
sem mislil, da mi pravi, naj dam POIje v .kml datoteki v /userdata/poi mapo, kar sem poskusil že kar nekajkrat in mi jih ne vidi

drugače pa super, spet sem izvedel nekaj novega
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Sestavil sem Slovenski iGO Primo paket za iOS naprave pa bi rabil nekaj prostovoljcev, ki bi mi zadevo preizkusili na ipad 2/iphone 4/iphone 4S itd. Naprava mora biti JB in imeti verzijo iOS 4.3 ali novejšo. Pošljite mi na ZS za preizkus.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Živjo,

Se priporočam za testiranje slovenskega igo. Imam iphone4 (ne s) in ipad 2, oboje jb.

Lp,

Boštjan
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik soundi pravi:
Sestavil sem Slovenski iGO Primo paket za iOS naprave pa bi rabil nekaj prostovoljcev, ki bi mi zadevo preizkusili na ipad 2/iphone 4/iphone 4S itd. Naprava mora biti JB in imeti verzijo iOS 4.3 ali novejšo. Pošljite mi na ZS za preizkus.
a to pomeni, da je za ipad1 stestiran
cool-1.gif

v tem primeru se priporočam
wink-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.