iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Dober dan

Kateri 3d teren uporabljate oz priporočate:

Vse karte imam HERE.

uXbiNj5.jpg


Glede avtomobilov: če naložim vseh 270+ avtov, mi navigacija na 3 različnih telefonih šteka, pojavlja se črni ekran...
Če pa uporabim samo osnovne avte in še kakšnih 5 drugih dodam zraven, pa je vse ok. Ali je to poznan problem?

Ali TMC pri nas deluje, torej če imam v mapi content mapo tmc z datotekami, ali to deluje?

Ali predelava logo slik, kot je tukaj navedena:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=igo&Number=1941766&page=0&fpart=3
še deluje s temi zadnjimi verzijami igo primo?

Hvala za odgovore.

LP
 
Nazadnje urejeno:

lubej

Pripravnik
1. dec 2009
31
0
6
če imam 4.4.2 in kopiram podatke na sd kartico, igo pa je nameščen v notranji spomin tel.

ali moram kopirat samo map, building, poi in dem mape oz ali lahko kopiram čisto vse mape ki se nahajajo v content mapi: speedcam, voice, lang, car, skin, global.cfg itd... na sd kartico?

hvala

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na SD kartico v mapo addons/content/ kopiraš samo mape map, building in poi, vse ostalo ostane na notranjem pomnilniku.

Na notranjem pomnilniku v mapi iGO/content/ moraš OBVEZNO imeti mape map, building in poi, VENDAR prazne.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik gregorv pravi:
Dober dan

Kateri 3d teren uporabljate oz priporočate:

Vse karte imam HERE.

uXbiNj5.jpg


Glede avtomobilov: če naložim vseh 270+ avtov, mi navigacija na 3 različnih telefonih šteka, pojavlja se črni ekran...
Če pa uporabim samo osnovne avte in še kakšnih 5 drugih dodam zraven, pa je vse ok. Ali je to poznan problem?

Ali TMC pri nas deluje, torej če imam v mapi content mapo tmc z datotekami, ali to deluje?

Ali predelava logo slik, kot je tukaj navedena:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=igo&Number=1941766&page=0&fpart=3
še deluje s temi zadnjimi verzijami igo primo?

Hvala za odgovore.

LP

- uporabljaj Nasin dem file, se mi zdi še najboljši in pokriva celotno Evropo

- custom 3d kurzorji (avtomobili) znajo povzročat nestabilnost navigacije. Razlog je v .bmp slikcicah, ki se morajo samodejno prilagajat glede na resolucijo. Lahko, da je problem samo v nekaterih modelčkih, ki so slabo optimizirani. Na visokih resolucijah zna biti problem in navigacija lahko krešne. V izogib potencialnim težavam ti predlagam, da na android verziji Prima uporabljaš le privzet paket kurzorjev

- TMC deluje, tudi če nimaš mape TMC v mapi content (ta je potrebna samo za wince verzijo)

- predelava slik še vedno deluje po enakem postopku.
 

lubej

Pripravnik
1. dec 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na SD kartico v mapo addons/content/ kopiraš samo mape map, building in poi, vse ostalo ostane na notranjem pomnilniku.

Na notranjem pomnilniku v mapi iGO/content/ moraš OBVEZNO imeti mape map, building in poi, VENDAR prazne.

Sem naredil tako kot si napisal in zadeva deluje brezhibno
aplauz.gif

V DB navodilu piše, da je potrebno tudi dem dati na sd karto, ali to ni pravilno?

Še eno vprašanje, to navodilo je samo za 4.4.2, kaj pa npr 4.1, 4.2, 4.3, 5.0..., ali za te verzije ni potrebno spreminjat? Samo namestim igo na sd kartico in inštaliram?

Kolega ima npr še 4.1.2, kakšen je sedaj postopek, da so podatki lahko na sd kartici. Sedaj ima vse na notranjem spominu in mu je zmanjkalo prostora...

Hvala
smile-1.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Citat:
Uporabnik gregorv pravi:
Dober dan

Kateri 3d teren uporabljate oz priporočate:

Vse karte imam HERE.

uXbiNj5.jpg


Glede avtomobilov: če naložim vseh 270+ avtov, mi navigacija na 3 različnih telefonih šteka, pojavlja se črni ekran...
Če pa uporabim samo osnovne avte in še kakšnih 5 drugih dodam zraven, pa je vse ok. Ali je to poznan problem?

Ali TMC pri nas deluje, torej če imam v mapi content mapo tmc z datotekami, ali to deluje?

Ali predelava logo slik, kot je tukaj navedena:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=igo&Number=1941766&page=0&fpart=3
še deluje s temi zadnjimi verzijami igo primo?

Hvala za odgovore.

LP

- uporabljaj Nasin dem file, se mi zdi še najboljši in pokriva celotno Evropo

- custom 3d kurzorji (avtomobili) znajo povzročat nestabilnost navigacije. Razlog je v .bmp slikcicah, ki se morajo samodejno prilagajat glede na resolucijo. Lahko, da je problem samo v nekaterih modelčkih, ki so slabo optimizirani. Na visokih resolucijah zna biti problem in navigacija lahko krešne. V izogib potencialnim težavam ti predlagam, da na android verziji Prima uporabljaš le privzet paket kurzorjev

- TMC deluje, tudi če nimaš mape TMC v mapi content (ta je potrebna samo za wince verzijo)

- predelava slik še vedno deluje po enakem postopku.

Hvala za prijazne odgovore
smile-1.gif


LP
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
še eno vprašanje, kako se mora imenovat mapa za extended poi

poi extended
extended poi

ali morda

poi_extended
extended_poi
...

Hvala

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vse .poi datoteke iz vseh treh map, katere si navedel, morajo biti skupaj v mapi POI. Primer:

\content\POI\
Slovenia_HERE_2014.Q1_140603.poi
Slovenia_HERE_Extended_2014.Q1_140701.poi
Slovenia_HERE_Truck_2014.Q1_140630.poi

čeprav po mojem mnenju za extended in truck poi niti ni potrebe, razen, če mogoče za poklicne šoferje.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
pa sem se spet nekaj novega naučil, vse jasno
smile-1.gif

truck ne bom dal gor, kaj pa je v extened, morda veš?
hvala
LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@lubej

- Za 5.0 nisem siguren ampak mislim, da je postopek isti kot za 4.4.x

- Za nižje verzije kot je ICS, JB ( 4.0, 4.1.2, 4.2.2, 4.3 ) samo vržeš mapo iGO na zunanjo SD in inštaliraš
smile-1.gif


- dem mapo lahko probaš dat na SD zraven map building, poi in map in boš videl, če ti bo prikazovalo teren kot mora.
Sam ponavadi dem pustim na notranjem pomnilniku
wink-1.gif
 

lubej

Pripravnik
1. dec 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@lubej

- Za 5.0 nisem siguren ampak mislim, da je postopek isti kot za 4.4.x

- Za nižje verzije kot je ICS, JB ( 4.0, 4.1.2, 4.2.2, 4.3 ) samo vržeš mapo iGO na zunanjo SD in inštaliraš
smile-1.gif


- dem mapo lahko probaš dat na SD zraven map building, poi in map in boš videl, če ti bo prikazovalo teren kot mora.
Sam ponavadi dem pustim na notranjem pomnilniku
wink-1.gif

Hvala za odgovor
smile-1.gif

Sem sedaj sprobal dem v notranjem spominu in tudi na sd kartici in dela oboje (samsung galaxy s4 mini)
LP
 

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18
Mi lahko prosim nekdo napiše, kam v mapo iGO se prilepi vsebina Here maps, ker nisem povsem prepričan, na popotnikovem blogu in v OP pa tudi ni obrazloženo:
building
extended poi
fbl
fda
fpa
fsp
ftr
hnr
poi
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.291
-8.466
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če se ti v enem položaju normalno vklopi potem bo potrebno priredit samo eno resolucijo v nasprotnem primeru pa obe.
Kako se priredi samo eno resolucijo?
(ležeč položaj, 738x480)