iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Monolitka ze vec kot eno leto ni bla posodobljena.
Here bo zadostovala.

@alijen

Prodaja navigacij se je zmanjsala minimalno in se to zaradi recesije, še vedno ljudje prisegajo na prave navigacije, na telefonih jih imajo bolj kot ne samo za pohode.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Monolitka ze vec kot eno leto ni bla posodobljena.
Here bo zadostovala.

@alijen

Prodaja navigacij se je zmanjsala minimalno in se to zaradi recesije, še vedno ljudje prisegajo na prave navigacije, na telefonih jih imajo bolj kot ne samo za pohode.

Al' pa za backup, če ti "prava" navigacija crkne, po Murphy-ju ravno, ko si kje na potovanju ...
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
@popotnik

Zahvaljujoč obema z Janchem, jo imam na telefonu tudi za "resno" navigacijo...
Dela brez problema...
Zakaj bi potem naj (tja, recesija), kupoval "ta pravo" gps navigacijo? Zdaj imam vse v enem...
smile-1.gif
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Imam problem z navigacijo, delalo par mesecev v nulo, sedaj se mi sesuva po parih sekundah. Zanimivo je to da se mi sesuva samo ko se peljem po avtocesti...po lokalnih cestah deluje normalno, je komu kaj jasn, sem nanovo inštaliral, vendar nisem še preizkusil po avtocesti. Verzija je Feb 12 2014 9.6.29.367542, telefon pa xperia SP, JB 4.3
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za vse, ki imate Android 4.4 Kitkat (ki programom kot vemo preprečuje pisanje na zunanjo kartico) obstaja rešitev, vendar je za ta fix potreben root dostop.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix


Je pa tukaj še en workaround za tiste, ki bi na Android 4.4 KitKat (in tudi na ostalih verzijah) radi, da vam iGO vseeno deluje iz SD kartice oz da je na njej vsaj mapa content, ki itak zajema večino velikosti programa.

iGO namestite na notranji pomnilnik telefona/tablice, nato mapo content prestavite na SD kartico in "content" preimenujte v "Addons"

nato popravimo sys datoteko:
[folders]
has_secondary_root=0
android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/Addons"
content="/storage/extSdCard/Addons/"

seveda pa mora biti storage/extSdCard poimenovan tako, kot ga vidi vaš telefon. Je pa seveda več opcij zato morate vedeti katero uporablja vaš telefon - lahko je "mnt/sdcard", "external_sd" itd..to najlažje vidite z Astro file managerjem.

(stestirano na WayteQ xTAB-7X)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je rešitev, ki deluje brez kakšnega dodatnega fixa na WayteQ xTAB-7X (4.2.2) in zelo verjetno deluje na vseh andorid verzijah, tudi na KitKat. V bistvu to itak nima veze s samo Android verzijo, saj ne gre za modifikacijo programa ali kakršne koli spremembe pravic, gre le za spremembo poti do mape content. Bi bilo pa dobro, če lahko kdo to teorijo preveri še na 4.4 Kitkat, da se zares prepričamo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne ista kot tvoja, ampak zelo podobna.
Tam si dal mapo content v mapo addons, pri tebi pa mapo content preimenuješ v addons.

Ta bo po vsej verjetnosti lažja za marsikaterega uporabnika, ker nekatere naprave nimajo mape addons na zunaji SD.
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik laser pravi:
Nekaj sem gledal to temo pa nism glih našel kar me zanima. Ker je kar precej obsežna ta tema sprašujem . Imam instaliran Primo v.... 2.4 9.6.29.379219 na S3, pa me zanima ko izključiš navigacijo ali se da kako vpisat v 'sys', da ti sam program ko ga izključiš, da ti tudi izklopi GPS ker lahko se zgodi da naknadno pozabiš izklopiti GPS. Ko zaženeš program te sam program tudi vpraša ali vklopi GPS. Sedaj nevem morda je bilo v tej temi že tudi to opisano. Pa poleg tega me še zanima kje sploh ima ušpajhan ta program 'sys' datoteko in kako se imenuje ker sem vse pregledal tud 'data in branding' datoteko pa je nevidim.
Hvala in LP
To se da verjetno narediti z programi ifttt , pa verjetno še s katerim.
 
Nazadnje urejeno:

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Za vse, ki imate Android 4.4 Kitkat (ki programom kot vemo preprečuje pisanje na zunanjo kartico) obstaja rešitev, vendar je za ta fix potreben root dostop.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix


Je pa tukaj še en workaround za tiste, ki bi na Android 4.4 KitKat (in tudi na ostalih verzijah) radi, da vam iGO vseeno deluje iz SD kartice oz da je na njej vsaj mapa content, ki itak zajema večino velikosti programa.

iGO namestite na notranji pomnilnik telefona/tablice, nato mapo content prestavite na SD kartico in "content" preimenujte v "Addons"

nato popravimo sys datoteko:
[folders]
has_secondary_root=0
android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/Addons"
content="/storage/extSdCard/Addons/"

seveda pa mora biti storage/extSdCard poimenovan tako, kot ga vidi vaš telefon. Je pa seveda več opcij zato morate vedeti katero uporablja vaš telefon - lahko je "mnt/sdcard", "external_sd" itd..to najlažje vidite z Astro file managerjem.

(stestirano na WayteQ xTAB-7X)

Imam delni uspeh.
Na samsungovi 10'' tablici super laufa.

Poskusil sem enako vajo ponoviti na Wayteq xtab50 in mi po inštalaciji sploh ne zažene iGO.
Izpiše mi manjkajoče ali nepopolne mape oz.
Missing or incomplete folder:
/data/data/com.navngo.igo.jacaclient/sys.tex:
Open failed:EACCES (Permission denied)

Sprašujem, če se vaja da ponoviti na Wayteq x50 in ali je v februarski verziji zajeta resolucija 800 x 480 točk?
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Za tablico ASUS fonepad7'' potrebno je tako, če hočeš da ti mlinček melje
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/Removable/MicroSD/addons''
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik mosfet pravi:

Poskusil sem enako vajo ponoviti na Wayteq xtab50 in mi po inštalaciji sploh ne zažene iGO.
Izpiše mi manjkajoče ali nepopolne mape oz.
Missing or incomplete folder:
/data/data/com.navngo.igo.jacaclient/sys.tex:
Open failed:EACCES (Permission denied)

Sprašujem, če se vaja da ponoviti na Wayteq x50 in ali je v februarski verziji zajeta resolucija 800 x 480 točk?

Na xTAB 50 z zadnjim 4.0.3 (ICS) firmwerom ta finta ne deluje, ker ima write protection v samem romu. Lahko ti deluje ali samo iz SD kartice ali samo z internega pomnilnika. Da igo sploh lahko deluje iz SD kartice, je treba spremeniti pravice na vold.fstab sistemski datoteki..Ta problem je tudi opisan v tej temi. Tako da ne matraj se, ker itak nima smisla, niti pomena, saj lahko aplikacijo furaš iz sd kartice in niti ne rabiš internega pomnilnika. In še odgovor na drugo vprašanje - resolucija 800x480 je standardna resolucija za vse Primo verzije, tako za Android, kot tudi za WinCE, tako da ni problema.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
OK Janch naj…..naj…. boljši steeeeeeeeee!!!

Imel sem sum na dve stvari, da ta zadevica na temu mlinčku ne špila ali ni resolucija taprava, ti si to tak lepo po šolski razložil kaj je problem.

V zadnje cajte mi Wayteq (jecla) vroč je ko sem na poti, pa sem ga mislil s to finto delno razbremenit.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Mal sem zadevo nekje za....l, lej meni ta problem izpiše (feb.verz. 9.6.29. 36....) pri zagonu kako iz primarnega tako iz eksternega (sekundarnega) diska.

Missing or incomplete folder:
/data/data/com.navngo.igo.javaclient/sys.tex:
Open failed:EACCES (Permission denied)

torej iGO se čez to napako ne zažene na Waytequ x50, starejša verzija je normalno delovala in sem je prvo deinštaliral, potem vsebino mape iGO pobrisal z diska. Ob pritisku na OK gre ven iz programa.
 
Nazadnje urejeno:

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Če program v celoti naložim na napravo ali na SD kartico mi kaže omenjeno napako.

Verzija Androida je 4.0.3
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pa si odkar imaš to napravo že naredil to, kar je napisano v tej temi? Beri navodila v prvem postu, ki si po rdeče obarvanim tekstom:

Citat:
24.12.2012 - Update prvega posta in novosti ob izzidu posodobitve Android jedra na verzijo 4.0.3 (ICS)

to je predpogoj, da lahko programi (vključno z iGO) brez problemov tečejo iz SD kartice.