iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.317
646
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne jemlji mojih besed kot demotivacija, saj kot sem rekel, dejansko itak nimam izkušenj s to serijo Avic, tako da je kljub vsemu lahko marsikaj možno. Če imaš voljo in imaš rad izzive, predvsem pa tudi že nekaj izkušenj, se ne predaj..seveda pa je vedno prisoten nek riziko, to je treba vedno vedet. Jaz sem se marsičesa lotil, če je bilo moje, samo eksperimentirat na tuji lastini pa seveda ni vredno dodatnega adrenalina, ko zadeva obstane na točki, ko ne veš kako rešit katastrofo..been there, done that
evil.gif
 

cvetkop1

Zelenc'
20. jun 2015
6
0
1
Ne, ne, škoda mi je zapravit toliko časa za nič, res je premalo informcij. Kot sem napisal, tudi na AVIC forumu ni neke pametne rešitve. Se bo pa sigurno pojavilo kaj v bodoče, nekaj več tega je v USA na NEX seriji, ki je samo za ameriko prirejen software, v bistvu imajo oni satelitski radio, ostalo pa je isto. Trenutno mam še druge izzive, ko bo pa kaj novega se pa oglasim.

Kako hitro se vidi sprememba , ki sem jo poslal "popotniku" glede lokacije na Here karti, moj naslov je napačno lociran in pelje kak km stran.
 

bigpuher

Pripravnik
25. feb 2018
83
2
8
Potrebujem pomoč
uporabljam iGO Primo, Nextgen z deafult skinom arimi, pri iskanju naslova se mi igo program resetira pa tudi po nekaj časa delovanja tudi. Prosim za pomoč!
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Obstaja v Nextegn kakšna možnost nastavitve poti po sistemu Point-to-point. Ko nastavljam pot iz Ljutomera do letališča Brnik, me že v Vranskem vrže iz avtoceste in gre prek Kamnika (po eni različici), po drugi pa me poelje v Ljubljano in nato po gorenjski avtocesti do Brnika. Poti po avtocesti do Domžal, nato skozi Domžale, Mengeš in Brnik pa enostavno ne pozna.
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Dodaj vmesno točko.
Yes - zelo dobro. Ampak - napisati je treba naslov. In pri odcepu z avtoceste v Vranskem - kakšen je tam naslov? Je varianta z vmesnimi postajam po koordinatah. Tole zdaj preverjam. Vprašal pa sem za krajšo - lažjo - različico vstavljanja tako, da se na zemljevidu dotakneš točke in jo dodaš načrtovani poti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi vmesno točko lahko dodaš po vseh variantah, kot naslov, koordinato, točko na zemljevidu, POI (daš recimo črpalko na novi poti). Če bo preblizu obstoječe poti, ti bo samo ven in nazaj not zapeljalo.

EDIT: da malo dopolnim, do zemljevida pri vnosu točke prideš tako, da daš pač nek kraj ob poti in klikneš pojdi do mesta, se odpre zemljevid, pa potem postaviš pač nekam na cesto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ali pa še preprosteje v navigacijskem načinu klikneš na zemljevidu odpreš zavihek gor in dodaš postajo.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
156
2
18
Ali na iGO Nextgen deluje http tmc normalno?

[tmc-http]
enabled=1
start=1
profile_name="nng-igo-tmc-igoworld"
;profile_name="nng-igo-tmc-iphone"
;profile_name="nng-igo-tmc-jci"
;profile_name="nng-igo-tmc-russia"
profile_version=2
udp.enabled=0
dl_max_events_added=8000

sem probal menjati med temi profili in je težava da ni tmc informacij za Slovenijo ali pa so stare in neveljavne, skratka neuporabne. Komu to dela kot je treba?


P.S. koga moram pocukati za rokav da me odobri za PDA podzemlje
 

LUTi

Zelenc'
7. nov 2018
1
0
1
Na iGO8 in Primo (WinCE, na Mio Moov z Visual GPS) sem naložil nove mape TomTom 2018.06, in mi zdaj avstrijski Graz pokaže kot Stajersky Hradec, Dunaj pa kot Viden (ali nekaj takega - očitno češko oz. slovaško) o_O

Z mapami 2017.06 in HERE 2018.Q2 ni teh težav.

Ali kdo ve, kaj bi bil razlog in kako to poraviti? Da mi kaže slovenska imena (torej Gradec / Dunaj...) ali vsaj "originalna" (Graz, Wien...).

In pa kje bi se dalo dobiti zadnje datoteke za jezikovno vodenje v slovenščini (za iGO8 in Primo / WinCE) - vsi Dropbox linki so 404... :(
 

samo

Zelenc'
13. nov 2008
13
0
1
Pozdravljeni,
imam iGO 9.18.27.682862 na Xiaomiju MI4
vendar imam težavo z glasovnim vodenjem.
Če vklopim navigacijo, izberem cilj in pričnem z navigacijo je vse Ok.
težava je ko vmes ali potem prekinem navigacijo ali kaj drugega počnem.., se glasovno vodenje prekine. Pomaga samo izklop telefona in ponoven postopek od začetka.
Težava pri navigaciji je tudi zakasnitev usmerjanja v križiščih, navigacija-napoved zamuja za kakšnih 20-40m, praktično že zaviješ ko sporoči npr. zavi levo.
Je kaj posebno za nastaviti ali namestiti kakšno drugo različico (katero?).
hvala in lep pozdrav
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.317
646
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne razumem, v svojem prejšnjem postu si napisal, da ti je to pri prejšnji verziji delovalo brez problema, torej uporabljaj to kar ti deluje brez problema :)
Saj veš kako pravijo - "If it ain't broke, don't fix it"
Sicer pa jaz uprabljam na svojem telefonu Nextgen 9.18.27.627562 (26 Jan 2016) in nimam nobenih problemov, tudi podpora za tovornjake deluje menda, čeprav tega sam ne uporabljam.
 

lojze7

Zelenc'
6. maj 2009
26
0
1
Imam Wayteq x960 BT z originalnimi (starimi - letnik 2012) kartami in me zanima, če bi namestil iGO HERE Europe 2018.Q4 Maps ali bi s tem posodobil napravo ali moram biti še na kaj posebej pozoren. Hvala za odgovor in napotke.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Imel bi pač vrisane najnovejše ceste itd. Bi treba biti na nič pozoren, morda pa se ti ob tem splača prekopirati še najnovejšo global_cfg.zip datoteko.