iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Aleskooo

Zelenc'
21. maj 2017
1
0
1
Lep pozdrav.

Imam sledec problem. Instaliram iGo nextgen 9.18.27 .682862 (14dec 2016) na tablico samsung galaxy tab e, verzija androida je 4.4.4. Instaliram .apk in ko hocem zagnati aplikacijo mi napise: missing or incomplete folder /sdcard/iGo

Res prosim za pomoc ker grem naslednji teden na svojo prvo voznjo, in ta cvs ki ga imamo v sluzbi ima 5 let stare mape in je prakticno neuporaben.

LP Ales
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Rekel bi, da nisi kopiral mape iGO na SD card.

-------------------------------------------------------------------------------

Navodila za namestitev
-------------------------------------------------------------------------------

1. Mapo iGO kopiraj na notranji pomnilnik telefona ali tablice
2. instaliraj s priloženo iGO_Navigation_xxxxxxxxxxx.apk
3. dodaj zemljevide in ostale dodatke po potrebi
4. zaženi aplikacijo
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Glede na to, da imaš Galaxy Tab si lahko namestiš tudi HERE navigacijo iz Google Play.
 

krip

Pripravnik
16. jul 2014
78
0
6
Pozdrav

Zakaj ne gre na aparat LG G6 (na notranjio pomnilnik; Android 7.0) z resolucijo 1440x2880 pixlov, inštalirat (iGO_9.6.29.483387-31.januar 2015) z apk. verzijo (iGO_Israel_9.6.29.483387) za resolucije 1920x1080 in višje??
Hvala za odgovor
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Probaj uporabiti verzijo za zunajo kartico, ker pri nekaterih napravah je zmešnjava s poimenovanjem notranjega in zunanjega pomnilnika.

Imaš pa na pašnikih tudi novejše verzije.
 

krip

Pripravnik
16. jul 2014
78
0
6
pozkusil z verzijo za zunanjo kartico pa mi napiše user interface resolution 1440x2672 is not supported,or compatible skin can not be found
 

SRutar

Zelenc'
13. nov 2009
25
0
1
V iGO Primo imam v mapi User data/Poi svoje kml točke in v mapi User data/Usericon ustrezne ikone.
V Nastavitvah zemljevida imam med Oznakami krajev ikone vključene in izbrano možnost prikaza Srednje oddaljenosti (kaj te možnosti blizu, zelo blizu, srednje, daleč, satelit pomenijo pa nimam pojma).
Med vožnjo se mi moje ikone prikazujejo, s klikom na njih dobim ustrezne informacije.

Sprašujem zakaj mi iGO Primo teh ikon med iskanjem po zemljevidu v Andoidu ne prikazuje, medtem ko mi jih v CE napravi (Wayteq) med iskanjem prikazuje brez problema. Lastne kml datoteke imam prav zato, da mi jih bi med iskanjem prikazovalo.
To napako sem opazil v zadnjih verzijah programa, prej sem siguren, da je stvar delovala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si predelal forumski kml po navodilih Jancha & Popotnika?
V txt datoteki si popravil vnos?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem sedaj opazil, da tudi meni izgine možnost potrditve prikaza na zemljevidu. Pa sem šel step by step po naslednjih navodilih:

Pri navadnem iGO je potrebno kml malo predelat, da potem vidi tvojo ikono.

Če odpreš z beležnico, v tvojem primeru forum.kml, boš videl v njem skoraj na začetku tole:

<Document><name>forum.kml</name>

Sedaj takoj za tem prilepi tole:

<metadata><igoicon><filename>IME IKONE.bmp</filename></igoicon></metadata>

( seveda IME IKONE.bmp spremeniš v tvojem primeru v forum.bmp )


Torej začetek tvoje kml bo sedaj izgledal takole:

<Document><name>forum.kml</name><metadata><igoicon><filename>forum.bmp</filename></igoicon></metadata>


Sedaj narediš sledeče:

V content/userdata/poi/ daš tvoj kml
V content/userdata/usericon/ daš bmp ikono ( ime mora imeti isot kot kml datoteka, v tvojem primeru forum.bmp )

Pod nastavitvami iGO, prikaz krajev, omogočiš tvoj kml poi.

Ko boš sedaj zagnal iGO ti bo prikazalo tvojo ikono.

p.s.
Za Nextgen verzijo je podobno, ampak malo drugače.


Nextgen ne prebavi vseh .kml in je potrebno prvo svoj kml odpret na tej stranihttps://www.gps-data-team.com/convert/]strani[/url][/URL]
Ko jo odšreš klikneš v okno kjer piše csv in nastaviš na KML (iGO) in shraniš.

Sedaj izvedeš zgornji postopek dodajanja stringa in bo Nextgen prikazal tvojo ikono.
Za Nextgen je priporočljiva velikost ikone vsaj 60x60, ker drugače je zelo slabo vidna na karti.


Torej meni NextGen normalno prebavlja vse "nepredelane" kml, ko pa jih predelam (spustim tudi skozi Poi Editor, pa jih v meniju prikaz zemljevida kaže, na zemljevidu pa ne.
confused-1.gif


Pa glih včeraj sva bila s Popotnikom skupaj.
frown-1.gif
 

SRutar

Zelenc'
13. nov 2009
25
0
1
Mc. Giver, Janch, Glede prikaza lastnih poi tock
Res zanimivo. Sedaj mi poi tocke (tako lastne kot samega programa) ne prikazuje niti Android (Galaky S5 neo) kot Win CE (Waytech x980 BT).
Niti med voznjo, niti med iskanjem po zemljevidu.
Popolen nesmisel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ne-ne-1.gif
Pobriši več variant forum poi - to je mene zezalo. Odkar je gor ena varianta od Popotnika je OK.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Če bo kdo vedel. Ali tudi Igo navigacija obarva cesto, kjer je zastoj, z rdečo, tako kot google maps?

Za TMC vem. To je drugo.
smile-1.gif
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
V IGO Primo mi Priljubljene točke ( favorites ) vedno razvršča po abecedi. V možnosti " Več " imam opcijo, da jih razvrsti po razdalji, vendar ko grem naslednjič na priljublene, mi jih ponovno razvrsti po abecedi. Ostale točke mi pa vedno razvršča po razdalji.
Mogoče kdo ve, kako nastvit da mi bo tudi priljubljene prikazovalo privzeto po razdalji?
 

bmwslo

Zelenc'
9. jul 2015
14
0
1
Prvi preizkus navigacije je sicer uspel, hvala vsem za pomoč. Imam pa problem, da mi glasbo, ki je v ozadju utiša ko se na navigaciji pojavi recimo opozorilo za križišče ali podobno (tudi v tunelu), in se ne povrne nazaj. Torej glasba gre na "mute" in jo je potrebno vsakič ponovno aktivirat ?? Verjetno obstaja kakšna nastavitev v SYS fajlu tudi za to, v osnovnih nastavitvah nisem našel nič pametnega.