iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadeva sanirana oz. spoznano kaj je narobe:
1. Komplet Here dela kot treba, se pravi, da so vsi zemljevidi HERE, vključno s Slovenijo, s tem, da pri Sloveniji piše - Slovenija 2014.Q1 C 2014 HERE, www.nng.com/partner-materials (140718) - a to pomeni, da je Here popapal Monolit (kot smo že pisali)?
2. TomTom zemljevidi brez Slovenije poberejo Monolitko, če je ta v mapi map. Kombinacija TT 2014.04 (enako 2013.12) in Monolit 2013.07 se tepeta na meji s Hrvaško (konkretno Gruškovje, verjetno še kje).

Torej je zbrka nekje v kodi programa pri prepoznavanju zemljevidov. Najbolj mi je čudna ta mejna nepovezava Monolitke 2013.07, ker 2012.04 pa dela BP. V resnici ti med vožnjo čez Gruškovje teži, da ni spoja zemljevidov in ko si tik pred Hrvaško mejno postojanko je dejansko cesta zamaknjena za "piksl".
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
stupid-1.gif

Včeraj sem naredil nadgradnjo na Android 5 in sem na novo namestil IGO.
Sedaj mi (na Nexus 5) spodaj ostaja tisti "Navigation bar". Ne spomnim se, če je kakšna finta v SYS.TXT (sam je nisem našel). Rad pa bi se tistega "Navigation bar" znebil, ker po nepotrebnem jemlje že tako pičlo odmerjen prostor.
 

bpangr

Pripravnik
7. jan 2013
57
0
6
Prosim za pomoč. Imam iGO 9.6.29.404739 na tablici. Kljub temu, da imam nastavljen jezik "slovenščina", se mi evropska mesta zapišejo v:??? češkem? poljskem? ali nevem kakšnem jeziku: Pariž, Mnichov,Vieden.... Ker sem se danes malo učil, sem mogoče kaj pritisnil, kar ne bi smel??! Kaj se zgodi, če v Nastavitvah pritisnem: resetiraj na privzeto ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Gre za znano napako v kodiranju karte. Napaka se pojavlja v obeh zadnjih verzijah HERE zemljevidov, torej Here 2014.Q1 in Here 2014.Q2. Nimaš kaj narest, razen če si jezik navigacije nastaviš na EN jezik ali pa uporabiš zemljevide drugega ponudnika - Tomtom.
 

bpangr

Pripravnik
7. jan 2013
57
0
6
Ja, saj problem je verjetno samo pri večjih mestih, manjša so napisana pravilno (se mi zdi?). Pa še eno vprašanje: glasnost. A je že komu uspelo malo pojačat Katjo, tako kot se je to dalo na Wajtequ s Kajo?(upam, da sem prav napisal?). V izboru slovenskega vodenja imam samo Katjo in Mirkota.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ima še kdo problem, da navigacija zaostaja za cca. 30m oz. če pozna kdo rešitev?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Položaj. Recimo ko navigacija kaže na ekranu da je še 30m do odcepa, si dejansko že na odcepu.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ni to fora, še pri nobeni navigaciji ni bilo takšnega odstopanja. Mora biti en drug vzrok.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Vse živo sem že stestiral in nekatere kombinacije (telefona ali OS) in aplikacije za navigacije res prehitevajo/zaostajajo. Zadnja, ki mi je prišla pod roke je Here (še najbolj na Nexus 4, pa tudi na mojem Nexus 5 precej greši s položajem).

Mislim, da je bila neka možnost, da kaže tvojo pozicijo vedno na cesti, čeprav dobi podatek od GPSa, da si zraven nje. Čeprav to verjetno ni razlog za zamujanje, saj verjetno zamuja tudi na čistini. Pri meni je IGO najbolj točna od vseh navigacij.
Vseeno imam nekje v glavi, da sem enkrat že videl, kako to napako odpraviti. Ampak sedajle ne najdem ... žal.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
@krava: se tudi meni zdi, da je bilo o teh 30m nekje nekaj zapisano, pa tudi sam nisem našel. Bom še malo poiskal.

@popotnik: bom jutri poskusil še samo t GPS vklopljenim brez mobilnega in WIFI - saj to misliš nastavitve v samem androidu, v navigaciji tega nisem našel?

Sicer sem prej še malo testiral in ni kritično, mogoče je problem samo če greš dokaj hitro, da navigaciji ne znese tako hitro odštevati metrov oz. beležiti pozicije. Ker ko sem šel čisto počasi in se recimo ustavil prav na križiščih, je večinoma razlike 10m.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Nekje na teh 104 straneh je odgovor
smile-1.gif


@Axi

Kakšne nastavitve imaš v sys pod razdelkom gps?
Pa preveri, da imaš vklopljen smo GPS in pozicijo preko mobilnega ali Wifi omrežja izklopljeno.

sys.txt:

[gps]
location_net=1
location_gps=1
accuracy_workaround=0
background_navigation=1
 
22. jul 2007
12.844
1.327
113
123
Ne vem v čem je finta, ampak v hitri meni ne morem spraviti določenih bližnjic, recimo prikaz satelitov
sprasujem se.gif

Verzija kot na sliki:


Pa še to koliko lahko imaš teh bližnjic 8, ali je kakšna omejitev?