iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Topmap (Monolitova) ima podatke o posameznih stavbah, Here pač ne. Niti (boljši
evil.gif
) TomTom jih nima.
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Vrašanje je (kopiram iz mojega posta): " Pri Topmap se mi krasno in normalno izrisujejo obrisi stavb (tudi moja domačija), pri zemljevidih Here pa ne (v večjih mestih sicer 3D zgradbe, ne pa navadne 2D."
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
@Krava: Sorry, težko verjamem. Dokler je bil Here še Navteq, je bilo vse ok, Oboje sem videl tako pri Here (Navteq), kot pri Topmap. Zdaj pa nič več pri Here in še naprej pri Topmap. Sicer pa: zdi se mi, da ni zemljevida, ki ne bil imel označena naselja. Sploh pa, če ima 3D zgradbe (Here in Topmap). Ali pa se motim?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Jaz sicer Navteqa (Hera) praktično ne uporabljam, vseeno pa mislim, da niso nikoli imeli podatkov o posameznih stavbah (vsaj za IGO).
TopMap (Monolit) pa ima posamezne stavbe.

Seveda pa je tudi pri Here in TomTom označeno, kje je naseljeno, kje pa zeleno področje. Stavb pa ni. Naj me kdo od tistih, ki uporabljajo Here popravi, če se motim.
 

dzipo

Pripravnik
3. sep 2007
48
0
6
To ne drži o stavbah ,na strani 100 sem dal sliko ,ki prikazuje izris stavb keva slika je na adroidu druga pa za wince . V obeh primerih imam identične datoteke in na wince prikazuje kot more.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ne vem - naj še kdo drug pove.
Predlagam, da umakneš iz spomina IGO, preimenuješ mapo BUILDING in ponovno zaženeš IGO. BUILDING so pač tiste 3D stavbe, ki gledajo ven (v zrak). Ker jih po tem ne boš več imel, bi po mojem (ne trdim tega 100%, ampak ...) moral imeti narisane 2D (tlorisno) stavbe samo, če imaš Monolitovo karto. Jaz se ne spomnim, da bi bile stavbe pri drugih ponudnikih.
Paziti moraš, da res umakneš IGO iz spomina preden kaj premikaš datoteke. Sicer ostane program v spominu in ti zažene prejšnjo verzijo (recimo zemljevida ali česa drugega)!!

Če pa se motim, boš dal pa pijačo :)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Monolitka prikazuje tloris stavb samo v večjih mestih.

Torej prikazuje jih kolikor jaz vem v Celju, Ljubljani, Mariboru, medtem, ko jih če se ne motimn v MS ne prikazuje.

Glede 3d stavb, ko je nekdo napisal, da jih ne prikazuje v celoti naj proba nastavit temo na autochanger, če bo potem prikazovalo.

Če pa se slučajno uporablja verzija od Radizon ali kaj je že tisti uploader, potem je pa težava prikaza stavb zaradi te verzije, ki je narejena skupaj tako, da bi se še tisti v pleničkah za glavo držali kako lahko sploh nekdo spravi skupaj tako kolobocijo, ki ni podobna ničemur.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Jaz uporabljam samo NQ mape drugih sploh ne spremljam, ker mi se zdijo NQ_Here mape zelo dobre,imajo zelo dobro pokrit Balkan in še bolj EU.

Prav tako 3D mi nič ne pomeni, cenim pot po kateri me navigira, da je dovolj široka-visoka in natančen prihod na izbrani cilj
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Jaz bom poskusil TT, le oznako naj mi kdo pove, da bom vedel kaj naj iščem.
thx.
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Bi preizkusil gor dat TT ali kakšne druge karte, če bi vedel katera verzija je dobra tudi za tovornjake. Imam problem, ker sem za volanom vseskozi in nimam časa,, ko sem doma kratek čas moram letati za nakopičenim obveznostim.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Najbolje kar zadnja - TomTom 2014_03 datumska oznaka 140624 (26. junij 2014).

Potrebuje se vsaj tista datoteka, ki ima končnico FBL. Za tovornjakarje je praktično obvezna še FTR, sicer pa ne škodijo tudi ostale (FPA, FDA ...).
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Najbolje kar zadnja - TomTom 2014_03 datumska oznaka 140624 (26. junij 2014).

Potrebuje se vsaj tista datoteka, ki ima končnico FBL. Za tovornjakarje je praktično obvezna še FTR, sicer pa ne škodijo tudi ostale (FPA, FDA ...).

Je z zadnjo izdajo Balkan že kaj bolj pokrit ali še vedno tema ?