iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa še info iz prve roke, drugega komolca, tretjega ramena: Monolit je predal licenco oz. pravice do Adria karte (torej SLO Monolitka) Here oz. nategu kot en zgoraj pravi. Zato posodobitev pod imenom Monolit ne bo več.
frown-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tukaj imamo temo o Blaupunktih, kjer najdeš tudi ustrezno sys datoteko. Za ta sistem predlagam verzijo Primo 9.6.13.267029, ki preverjeno in brez problemov deluje.

@McGiver
hvala za info glede Monolitke..
frown-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj da ne bo nesporazuma; mislim, da bodo kartografijo še delali, ampak izključno pod imenom Here.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Upam, da bo Here potem vsaj malo boljši
evil.gif

Se pogosto spomnim, da nekateri najraje uporabljajo Here (Navteq) - meni pa nikakor ne sede. Nekaj pripomb sem že dal, vendar je napak toliko, da ga sploh nočem uporabljati. Včeraj pa vseeno spet poskusim:
- na poti iz Celja proti Kamniku se je na glavni cesti okrog Kozjaka tako "izgubil", da je glavno cesto našel šele okrog Snovika (prej se mu je bledlo o nekih stranskih cestah ... prav neverjetno)
- peljem se iz Laniš proti Tunjicam, pa me opozori, da moram zaviti levo (sem pa očitno na glavni cesti)
- po kilometru, ko pridem v Tunjice na glavno cesto pa trdi, da sem se pripeljal po glavni cesti ... (sploh ne pove, da moram v križišču, kjer se je treba res ustaviti, zaviti levo)
- po manj kot kilometru spet šok - vozim sem po cesti, ki je na desni "zaprta" s škrapo - in glej zlomka - zemljevid lepo kaže na desni odcep ... verjetno je sicer kje višje kakšen kolovoz, vendar nima dotika s cesto
- v Kamniku končno pogledam, koliko minut mi obeta vožnje do Domžal - malo sem šokiran. Kasneje poskusim še na nekaterih vožnjah proti Preddvoru in Kranju, pa nazaj v Kamnik - časi so močno zgrešeni.

Skratka - na povsem majhnem koncu sem spet opazil kup napak brez truda (poleg vseh že prijavljenih). Upam, da bo Monolitka kaj pripomogla k boljši Here karti. Do takrat pa - Tomtom ostaja moj favorit, čeprav je Monolitka včasih prišla prav (še posebej s stavbami).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se popolnoma strinjam. Mene je zadnjič iz HR Istre - Motovuna peljal čez maloobmejni mejni prehod v SLO - itak, da ni šlo. Oba zemljevida sta bila Here.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če je Here kupil Licenco za AR oziroma Monolit si lahko 100% prepričan, da Monolit karte NE bo več, ker so s tem nakupom izrinili domačega ponudnika, tako nori pa tudi niso, da bi si pljuvali v skledo in prodajali dvoje kart za eno območje in s tem imeli dvojno delo.

Po mojem občutku je konec z Monolit kartami, če imam prav ali ne, pa se bomo lahko prepričali naslednje leto v takem času.

Meni pa Monolit oziroma AR NE sede ravno zaradi tega, ker ima ogromno narobe kategoriziranih cest in nepopolno vnešene ceste, ki obstajajo že 50+ let.

3 leta sem jim javljal za eno in isto cesto pa je še vedno prekinjena in posledično narediš od odcepa skoraj 2Km več vožnje zaradi te njihove napake, če bi bila cesta vrisana kot mora bit, bi pa dejansko od tega odcepa do cilja rabil le 30m.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Samo v vednost - Here NI kupil Monolita oziroma njihove licence. Še vedno sodelujeta naprej; Monolit sporoča popravke na Here ter Here sporoča popravke na Monolit.

Monolit ostaja in ne bo nobene spremembe
grims-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem ti ze v drugi temi napisal, da te zdjnega vozijo cez vodo.
2 leti ze ni monolitke in nic ne kaze na to, da bi bila kaj kmalu.
Here pa zagotovo nic ne javlja na Monolit, ker ce bi bi to izgledalo nekako takole kot v spodnjem primeru.

Primer:

Jaz javim tebi, da bom neko zadevo prodajal za 10€ ti bos pa potem taisto prodajal za 5€.
Isto bi bilo ce bi here javljal popravke nekemu lokalnemu ponudniku, kaj bi le imel od tega.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ko sem jo vprašal, ali je dovolj, da popravke sporočamo samo na Here ali tudi na Monolit (na njihov e-mail) mi je povedala, da je dovolj, če sporočimo na Here, saj jih potem iz Here posredujejo na Monolit.

Zakaj bi mi potem to rekla, če je res tako, kot ti praviš?
sprasujem se.gif


Veš da bi potem rekla, da naj tudi njim na Monolit sporočimo popravke.

Skratka...čudno vse skup
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Rekla je zato, ker jih je kupil Here kar ti že ves čas poizkušamo dopovedat in NE da bo Here njim pošiljal podatke.
Podatke od here bodo imeli zato, ker bodo spadali pod Here, seveda, če bodo še sploh obstajali.

Če mene vprašaš je monolit zaključil in bo počasi izginil.

Včasih si govoril, da Navteq plača Monolitu za podatke, ki jim jih monolit pošlje, torej sedaj bo Monolit plačal Here, da jim oni pošljejo podatke čeprav je Monolit lokalni ponudnik?

Vse kar ti je rekla še enkrat sprocesiraj in boš videl, da nekaj ne štima in da te farba na polno.

Pravilno so napovedali, da bo navaden CN še samo 2x na leto in imam občutek, da njihov podatek, da je Here kupil licenco od Monolit tudi drži.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Spoštovani guruji in ostali
Preko vikenda bi rad zamenjal karte (Navteq Q1 s FTR, ker sem z njimi zadovoljen) za najnovejšo verzijo Here, ki je na volj na našem pašniku. Seveda imam v "priljubljenih" kar nekaj točk (predvsem različne firme po Evropi, kamor se občasno šlepam). Ker je takorekoč nujno, da se ob menjavi kart pobriše mapa "save" (da je obvezno sem preizkusil na lastni koži), me zanima, ali bodo ob brisanju mape "save" šle k vragu tudi vse shranjene priljubljene točke, oziroma kje in pod kakšnim imenom so le te shranjene, da jih pred zamenjavo kart umaknem.
Hvala za pomoč in info.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ni straha. Priljubljene se shranjujejo v datoteko user.upoi, ki jo najdeš v mapi save pod svojim profilom. Samo shrani si to datoteko, preden pobrišeš mapo save. Ampak....kje si slišal, da je ob menjavi kart treba brisat save mapo ?
smile-1.gif
To ni bilo nikoli potrebno. Ti samo menjaj karte in poi (+ vse dodatke po želji) in zadevas rešena.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Da bi bilo potrebno brisanje "save" mape??
shocked-1.gif
Jaz tega nisem nikoli naredil. Kakšen problem pa naj bi se pojavil?

Naj bo to poglavje primarno, vseeno pa imam tudi jaz vprašanje, o katerem lahko pozneje:

Zakaj z Here 2013.Q4 po manjših rajih ne morem iskati po hišnih številkah? Sprašujem se zato, ker če potem izberem na zemljevidu lokacijo, mi izpiše tudi hišno številko, ki naj bi bila na tisti lokaciji. Se pravi, da karta vseeno "ve", kakšen naslov je tam.
Ampak, če uporabim "Monolitko", se pa da iskati po hišnih številkah brez problema.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Oj hvala za hiter odgovor. Kar pa se tiče brisanja mape "save", ko sem pred časom menjal karte, me je Xtab vodil po takšnih čudnih poteh, da ni bilo logično (npr. V Munchen me ni vodil preko katzberga do Salzburga, temveč preko Graza....). Nato sem pobrisal mapo "save" pa je navigacija delala tako kot mora. To sem sedaj storil vsakič, in nobenih težav.
Še enkrat hvala. Ko bo spet kako srečanje pa
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Zakaj z Here 2013.Q4 po manjših rajih ne morem iskati po hišnih številkah? Sprašujem se zato, ker če potem izberem na zemljevidu lokacijo, mi izpiše tudi hišno številko, ki naj bi bila na tisti lokaciji. Se pravi, da karta vseeno "ve", kakšen naslov je tam.
Ampak, če uporabim "Monolitko", se pa da iskati po hišnih številkah brez problema.

preveri, če imaš zraven tudi fpa datoteko torej kako se obnaša z ali brez nje. Lahko je to vzrok. Sicer pa sem že nekje pisal, da če ti ne najde neke ulice oz manjšega kraja, ga vpišeš kar direktno pod "mesto" potem pa ponavadi da na izbiro več hš v omenjenem kraju/vasi/ulici. Vem, bedna fora in ne vem kje pravzaprav tiči pravi razlog. Kot rečeno, na sumu imam fpa.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hm, neverjetno! @Janch, če vpišem direktno kraj, je vse OK. Če še nisi, je to stvar katero skoraj moraš omeniti na blogu. Hvala
smile-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hm, sem probal po poštni številki. Nato začnem tipkati ime vasi, nakar mi aplikacija ponudi tri možnosti z isto vasjo (in imenom). Sedaj pa sledi zanimivejši del:
Če izberem 1. možnost: lahko najdem cifro hiše, a ne črke (recimo 3 in ne 3c)
2. možnost: popolna, torej 3c
3. možnost: ne morem izbrati niti hišne št.
shocked-1.gif


To je res smešno.
 
Nazadnje urejeno: