iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ti verjetno želiš na original Primo softwer naložit zemljevide iz pašnika (čeprav ne vem kako bi to bilo možno saj uradni prodajalec v SLO prodaja samo Sygic navigacijo v kompletu z napravo). Lahko pa da imaš probleme z licencami..morda ti cela mapa license manjka..
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Škoda kmplicirat, ma vse na privat kar preverjeno deluje!
smile-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Evo še tule probam, ker v drugi temi ni neke ideje oz. odziva..


Na Samsung note 3 imam naložen IGO Primo verzijo 9.6.22.317625 in karte q2 2013. Za pot MB-LJ mi vsakič izračuna, da bom potreboval 2 uri (pot je določena po avtocesti), potem pa cca 50m za avtocestnim izvozom Trojane javi, da preračunava čas in skrajša preostanek poti za cca 30 minut.
A ima še kdo podobne probleme? Je problem v nastavitvah GPS/GSM-a ali v kartah, ki so naložene?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
meni z monolitko 2013.07 izračuna iz centra MB v center LJ 1:37 (127 km). Je pa res, da primo na splošno precej površno izračunava čase prihodov, sploh na daljših relacijah. Seveda pa potem sproti uskljajuje glede na trend vožnje.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kako pa usklajuje glede postankov? Me zanima, ker je na poti Mb-Lj nekaj kafan (Marche ipd.) tudi na avtocesti. Je možno že pred potjo vnesti količino in čas trajanje postankov?
sprasujem se.gif
In če ja , je opcija da se vnese tudi količina popite pijače? In če je to alkohol, bi morala naprava tudi temu primerno skrajšati čas poti, je tako?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če se pelješ sam potem bi se dalo vnest količino popite pijače, če pa imaš zraven še šatjerca pa bo žal potrebno počakat na posodobitev programske opreme, ker trenutno žal ni podpore za tako število, čas trajanja postankov pa je odvisen od natakarja in od tega s kako veliko " majoliko " nosi pijačo in posledično je od tega odvisen tudi čas pot.
evil.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Kako pa usklajuje glede postankov? Me zanima, ker je na poti Mb-Lj nekaj kafan (Marche ipd.) tudi na avtocesti. Je možno že pred potjo vnesti količino in čas trajanje postankov?
sprasujem se.gif
In če ja , je opcija da se vnese tudi količina popite pijače? In če je to alkohol, bi morala naprava tudi temu primerno skrajšati čas poti, je tako?

hmmm...ideja za developerje. Za Slovenijo bi lahko ekskluzivno dodali funkcijo "alco trends" (podobno kot traffic trends). Funkcija bi temeljila na predpostavki koliko gostiln je do cilja. Pač štajercu bi izračunalo precej daljši čas poti, kot recimo gorenjcu ipd..Po daljšem postanku na neki POI točki kategorizirani kot " bar, gostilna, ali night club" bi navigacija modro preračunala novo pot in sicer na prvem izvozu dol iz AC, da se nebi keri [cenzura] spet kontra zapeljal ali obračal..
bonk.gif


write.gif
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Dolgo časa sem uporabljal TA in TM (upam, da je tak kratica za TopMap). Zdaj, ko je Here piše da se da tudi kombinirati s TM in me je čist zmedlo kaj zdaj naložit
smile-1.gif
. Kaj je bolje vzeti, Here ali TA?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Navteq je v zadnjem obdobju pridno delal in rezultati so vidni tudi v SLO. Zahvala gre tudi vsem, ki so pridno sporočali napake, ki jih je Navteq tudi več ali manj upošteval. Po mojih izkušnjah je v primerjavi z TA danes bolj natančen kar se tiče omejitev hitrosti, vnešenih naslovih.. Še vedno pa je za SLO moja prva izbira Monolit.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Mene še nekaj zelo zanima. Je Topmap v prednosti pred HERE pri vzhodnih državah? Recimo da iz argumentov izpustio Slovenijo. To poznamo iz prakse in vsak se lahko sam odloči.

Gledam velikost map HERE in TOPMAP in nahitro bi rekel, da je ali enako ali pa je HERE večja. Razen Slovenije, kjer je Monolitka precej večja.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Od verzije 2012.07 so napredovale samo Ukrajina, Turčija, Romunija, Madžarska in Slovenija.

Bi se lahko strinjali, da se splača HERE kombinirati samo s temi 5imi državami iz Topmap paketa, za vožnjo z avtom?
 

Alfa147

Zelenc'
7. sep 2011
15
0
1
41
Ljubljana
Pozdravljeni,

sem lastnik Blaupunkta New York 800 World. Sedaj sem probal inštalirati Igo Primo na radio, vendar mi ne delajo vse funkcije. Namreč stavb ter poi mi ne prikazuje ter v začetnem meniju ter mi kljub slovenščini piše v sredini na desni strani Route options.

ALi mi lahko kdo da linke od najnovejšega Igo-ja s sys.txt file-om, ki bo dejansko delal ter zanima me kako zamenjati sliko na začetnem zaslonu.


Hvala vnaprej.

P.S: Ali je možno kakšno drugo navigacijo naložiti na ta multimedia radio?

Sys.txt datoteka zgleda takole:

[device]
type="Primo" ; Write Navi Type (Name)

[utility]
calibratefix=1 ; ; If gps signal don't lost write - "0"; if lost write "1"

[Interface]
vga=0
show_exit=1
show_minimize=1
extra_settings=1
shutdown_time=0
capture_to_jpeg=1
show_mapchanger=1
show_programs=1

[rawdisplay]
highres=0
stretch=1
screen_x=800
screen_y=480
class="landscape"

[folders]
app="\Storage Card\RTNavi"
content="Storage Card\RTNavi\content"
map="Storage Card\RTnavi\content\map"
kmlpoi="userdata\poi" ;"content\poi"
kmlroute="userdata\route" ;"content\userdata\route"
has_secondary_root=0

[gps]
baud=38400 ;- write "baud rate"
port=3 ;- write port
source="virtserial"
set_messages="0" ;

[mapchanger]
map_ta="TELEATLAS" ; - you can write other title
map_nt="NAVTEQ"
map_ot="TOP MAP"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/1"

[tripcomputer]
num_of_trips=4

[vr]
disabled=0

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0
roadsign_lines_per_screen=10
rotated_roadsigns=0

[sound]
csv_voice_enabled=1
ding=0

[debug]
skip_eula=1
screenshotsavecameraini=0
screenshotfilename="\captures\ecran_%02d.jpg"
show_battery_percent=1
experimental_features=1
show_networkservices=1

[lua]
backlightdetails=1

[gestures]
border_width=130

[network]
available="1"

[tmc-http]
enabled=1

[http]
enabled=1

[other]
demo_enabled=0

 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Enkrat sem že pisal, preveč zapisov v sys dela samo sr..je - no zbrko. Dejansko rabi program samo dva tri vpise, vse ostalo potem nastaviš ročno in se shrani v save mapo. zato se pol eni tudi čudijo, pa saj sem prestavil ročno, pa se nastavitev vsakokrat povozi s sysom.

Drugače pa bi pomagalo če bi povedal na kateri platformi laufa tvoj sistem (android ali W-CE) in katero varianto Prima imaš instalirano, pa tudi resolucija nebi škodila.
wink-1.gif