iGO - MIO slovensko vodenje in vmesnik

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
To je sicer res, samo me je pa zdaj zrajcal in hočem vedet kdaj sem delal glas. Prevod je delal Yanik in je druga stvar.
Sem šel gledat tud na sux pa je tam samo par tem v forumu GPS.
Tukaj pa tudi ne najdem teme kjer smo probavali in testirali, to kar se sedaj uporablja je verzija4, se pravi da bi morale bit še ostale verzije gor. Ker sem popravljal glede na izkušnje uporabnikov.
Matr jutr si bom prov lčas vzel pa pregledal
smile-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sem šel iskat stare maile. Od Tanje sem za iGo prejel mail z zvočnim zapisom 30.6.2006. Verzijo za TomTom pa 11.6.2006. Ti si jih pa potem preurejal takoj v naslednjih dneh. Čas hitro mineva
smile-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Imam mio c220, pa me zanima katere mape so za njega? VEm da so za SLO mape od Monolita, me pa zanima kaj naložiti gor da bom imel najnovejše mape za Evropo, balkan.... Ker imam gor neke stare, je pa brez SD kartice... lp, hvala
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Naloži gor iGo 8 in potem zadnje karte od Monolita. Za dostop do notranjega spomina da lahko naložiš potrebuješ programček Mio Transfer Hack in vse delaš preko njega.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Kaj pa glede družljivosti, dela ta mio transfer hack z win 7 oz x64, ker tist orginalni software ne dela več kot win XP... :S
 

HeroOfMonks

Zelenc'
8. jul 2009
1
0
1
Malo sem brskal pa nisem nič pametnega našel, a se da dobit kakšen link, do kart podobnih Adria route za iGO8 za WM 6.5?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za win7 in xp moraš driver ročno naložit, da ga spozna Tr. hack. in obvezno odklopit vse ostale CE povezane naprave!
Sem nekje to opisal.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Emm, lep pozdrav.
Da že takoj povem, da nimam pojma o navigaciji, zato mi tudi takale tema ni nič v pomoč. Pa ne se mi smejat.
redface-1.gif


Kolega mi je posodil eno francosko navigacijo "mappy iti". Naložen pa je program iGO. In zdaj mi par sekund po tem, ko se ta program naloži, restarta, vsake toliko časa pa napiše (sem prevedel iz francoščine):
Citat:
Fatal Application Error

The application Mappy.exe has performed an illegal operation and will be arrested. If the problem persists, contact the program vendor.

Program: mappy.exe
Exception: 0x80000002
Address: 00052598
Po moje ga je treba update-at al pa na novo naložit, sam jaz nimam pojma, niti ga ne znam sinhronizirat z računalnikom.
confused-1.gif


Če mi kdo zna pomagat, prosim, ker ga v petek že rabim. Pridem (lahko) tudi na dom.
grin1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Najprej moraš ugotovit ali je program na napravi ali na kartici (vstavi kartico in poglej če je gor kakšna igo.exe datoteka). Vkolikor je ni na kartico priklopi na računalnik in poglej če ti ga najde kot usb disk. Če ga ne, naloži MS ActiveSync in poglej če se da povezat tam. Nato poročaj kakšno strukturo datotek in imenikov si našel tam kjer je .exe datoteka.

Če ga spraviš do mene ti lahko tudi jaz zrihtam.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Mi je uspelo povezat z računalnikom. Vendar igo.exe fajla nisem našel nikjer.
Obstaja samo mappy.exe na kartici.

Tole pa je v tej mapi.
979841-mappy.JPG
 

Priponke

  • 979841-mappy.JPG
    979841-mappy.JPG
    14,7 KB · Ogledi: 318

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Aha, odlično. Vsebino kartice nekam shrani in gor posnami "nov" igo8 na enak način kot imaš zdaj gor, nato pa datoteko igo8.exe preimenuj v mappy.exe.

V content moraš dat lang (jezik programa), voice (vodenje), poi, maps, dem (3D relief) in building, če želiš prikaz stavb v 3D. Teh zadev v večini paketov s "pašnika" ni zraven in jih moraš posebej poiskat. Za začetek pa lahko obdržiš kar mapo content, ki jo imaš zdaj gor
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To navigacijo poznam, saj sem nedavno nanjo nalagal zadnji iGO8, ki na napravi deluje odlično. Mašinca ima dober cpu in 128 mb rama-a. Presenečen sem bil, kako hitro je risal zemljevid ko sem sem se s palčko sprehajal po Sloveniji...brez zatikanja. Naredi, kot ti je predlagal monaco, pa si zmagal, pa še kolega ti bo hvaležen. Če boš kaj rabil javi pa ti linkam na ZS.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
aja, pozabil sem ti napisat, da bo v iGO8 potreben še popravek v sys.txt, da ti bo prepoznalo GPS receiver in pa, da ti bo kazalo obvestilne table na AC. Torej dodaj tole v sys:

Koda:
[gps]
port="1" [COLOR=red](po potrebi popravi - poglej v tvoj sys od tvoje trenutne navigacije)[/COLOR] 
baud="9600" [COLOR=red](po potrebi popravi - poglej v tvoj sys od tvoje trenutne navigacije)[/COLOR] 

[map]
2dheadup=1
sieve_mode=0

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

[feature]
signpost_coloring=1
 

miljan

Pripravnik
12. feb 2010
40
0
6
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Emm, lep pozdrav.
Da že takoj povem, da nimam pojma o navigaciji, zato mi tudi takale tema ni nič v pomoč. Pa ne se mi smejat.
redface-1.gif


Kolega mi je posodil eno francosko navigacijo "mappy iti". Naložen pa je program iGO. In zdaj mi par sekund po tem, ko se ta program naloži, restarta, vsake toliko časa pa napiše (sem prevedel iz francoščine):
Citat:
Fatal Application Error

The application Mappy.exe has performed an illegal operation and will be arrested. If the problem persists, contact the program vendor.

Program: mappy.exe
Exception: 0x80000002
Address: 00052598
Po moje ga je treba update-at al pa na novo naložit, sam jaz nimam pojma, niti ga ne znam sinhronizirat z računalnikom.
confused-1.gif