Huawei P30 pro

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja res jak naslov. Tema pa je bila odprta že 5 dni nazaj. Da pa bi moderator to prestavil tja pa boh ne daj. Verjetno tega sploh ne zna.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Ti imaš resne probleme z tem hyudajem. kitajc ko kitajc, isti hurac kot vsi ostali. Eni se pa zasekirate. ne bomo ga ppogrešali pa če takoj crkne. Si pa neka labilna osebnost, prehitro se vežeš, posebej na vzhodnjake. pa prehitro poizdiš. premal fuka
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Nima veze če je bila tema odprta že 5 dni nazaj, dajmo še raje tukaj kakšno rečt, meni tukaj bolj paše.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ti imaš resne probleme z tem hyudajem. kitajc ko kitajc, isti hurac kot vsi ostali. Eni se pa zasekirate. ne bomo ga ppogrešali pa če takoj crkne. Si pa neka labilna osebnost, prehitro se vežeš, posebej na vzhodnjake. pa prehitro poizdiš. premal fuka
Res imaš probleme. Tu sem zato, da jebem v glavo take kot si ti. Kdo pa pa je kdaj rekel, da imam jaz kakšnega kitajčka. Hahaha.
Če pa že pa še vedno raje kot tista korejska jajčka. Veš obstaja še kakšna druga boljša firma kot so recimo Samsung, Huawei ali jabčka:fredi:
To da tukaj in še kje drugje opozarjam na moderatorske napake še ne pomeni, da imam doma kitajski telefon.
Vidim da sem vam stopil na žuljčka in to vas ene par sploh živcira. To mi je full dober in tle se vidi kdo popizdeva.:cheer:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Nisem mel tega hyudaja in ga tidi ne bom, zaradi mene naj takoj crkne. še v A1 je samo sranje naredu z njegovimi baznimi. Jebi pobček pa sam sebe ti u glavo. Blesavo. Majmunsko, mene ne boš . Pa še gobec ti razbijem prvič ko te spoznam ali vidim. mamimo ti čefursko kurbirsko. prokleti najstniki, spravte se kej delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Nisem mel tega hyudaja in ga tidi ne bom, zaradi mene naj takoj crkne. še v A1 je samo sranje naredu z njegovimi baznimi. Jebi pobček pa sam sebe ti u glavo. Blesavo. Majmunsko, mene ne boš . Pa še gobec ti razbijem prvič ko te spoznam ali vidim. mamimo ti čefursko kurbirsko. prokleti najstniki, spravte se kej delat.
:valjamse::gorjaca::norec::biceps::jezen: Da se ne boš razpočil.
Hahaha res bi te rad srečal fantek, daj povej kdaj pa kje.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Intel, Qualcomm and other chipmakers cut off supplies to Huawei
This could have a devastating effect on Huawei's business.


Resno so se lotili Kitajcev

https://www.engadget.com/2019/05/20...gn=homepage&utm_medium=internal&utm_source=dl
Kakorkoli, tukaj ne bo zmagovalca, poraženci bodo ali pa bomo potrošniki in nihče drug... Dejstvo je, da je kreganje in podjebavanje nekaterih nedonošenčkov tu gori popolnoma brez veze. Dejstvo je, da je za nas potrošnike edino dobro, da je ponudba na tržišču čim bolj pestra, torej čim več znamk, ker je tako konkurenca med znamkami samo plus za potrošnika, podpiranje ene same ali dveh znamk pomeni dolgoročno na tržišču samo monopol, slabšo izbiro in višje cene na dolgi rok. Tako, da bi bilo fajn, če nekateri tu gori počasi odrastete ali se pa kar ukinete, ker ni nobene koristi od vas za širšo skupnost na tem forumu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Schime in kajpace

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Ravno potrošniki bodo. Kdo misliš da plača višje dajatve, višje cene surovin itd... Trumpet iz svojega žepa že ne. Tudi multimiljarderji lastniki, solastniki, delničarji in podobni nebodigatreba se svojim pogačam ne bodo odrekli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
To se mi zdi velik problem in če nočemo, da ne bodo že naši vnuki "kopali rudo" za kineze, se strinjam, da jim je treba pristriči peruti, se pa bojim, da smo prepozni. Škoda je že narejena. V bistvu smo si zahodnjaki sami krivi, saj smo za dodaten $ začeli postavljati tovarne na Kitajskem in jih vsega naučili. Ljudje na veliko kupujejo na raznih ali babah, samo da je ceneje, a hkrati si vrtajo luknjo v lastno koleno, še bolje v kolena zanamcev.

Je pa tam dol čisto druga kultura in ko bodo udarili po nas se bo šele videlo kakšna škoda je bila narejena. Ne vem, če jih lahko preštejem na prste ene roke, ki bi si želeli živeti na način kot življenje morajo živeti Kitajci! Ja, je zelo daleč stran in lastna ugodnost nas slepi.

Popolnoma se strinjam z napisanim!!
Ampak žalostno je to, da folk tega NE vidi. Samo da je poceni in to je to.
Meni je najbolj žalostno to, da mladi ljudje, ki naj bi bili izobraženi tega ne vidijo. Vse poceni in ne vem kaj, ne razmišljajo pa 1 minuto naprej.
So pa za to ogromno kriva podjetja, ki so hotela imeti čim nižje stroške in ogromen profit, ter posledično tudi potrošniki, ki hočemo/hočejo vedno nižje cene in vse top kvalitete. A razvoj stane in veliko večina razvoja se naredi izven KIT. In ta razvoj se ga potem preprosto zavrže, takoj ko se ga razvije. Patentov, pa itak na KIT ne spoštujejo. Koliko čistih kopij Apple telefona je bilo, pa ni Apple ukrepal. Ukrepal je samo proti Samsungu, proti nobenemu kitajcu ni ukrepal nikoli.
Predvsem v tehnologiji se vidi, da je ogromno denarja zmetano v razvoj in če letos nekdo predstavi nekaj novega, drugo leto bodo imeli vsi kitajci to novost. To se vidi že v fleksibilnih zaslonih, katere sta delala samo Samsung in LG, pa ima to sedaj že par kitajcev. Samsung verjetno svojega ni prodal naprej, za LG ne vem. In tako Samsung kot LG delata na tem že kar nekaj let (blizu 10), pa še vedno ni to to, KIT pa že kar imajo fleksibilne zaslone. OD KJE?

Da ne začnemo z avtomobilsko industrijo. Na KIT so kopije vseh avtomobilsih znamk, katere so prisotne po EU, JAP in ZDA, pa noben nič ne ukrene.
PA še se da naštevat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Koliko čistih kopij Apple telefona je bilo, pa ni Apple ukrepal. Ukrepal je samo proti Samsungu, proti nobenemu kitajcu ni ukrepal nikoli.

Zato, ker je apple vedno ukrepal na ameriških sodiščih. Kitajci imajo najbolj očitne kopije in kršitve patentov samo na svojem (ogromnem) trgu. Pa jih toži tam, če upaš na uspeh. Šele pred kratkim je eni avtomobilski firmi prvič uspelo tudi na kitajskem sodišču.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kitajcem se prvič vrača to, da sami ne znajo in ne zmorejo nekaj razviti povsem na novo tako, da bi bilo to uporabno globalno. Ves svoj razvoj do zdaj so opravili na podlagi kopiranj in kraj. Zdaj imajo enkratno priložnost, da prvič ponudijo svetu tudi svoje znanje in želim jim res iskreno, da razvijejo boljši in popularnejši sistem kot je googlov android ali pa applov ios. Ljubitelji kitajcev pa prvi pripadniki in vneti uporabniki tega novega sistema. Držim pesti za Kitajce.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Jasno da ne, že ca. zadnjih 10 let delajo intenzivno na lasnem razvoju. Če jim Amerika res ustavi dobavo čipov, jih s tem samo spodbuja k temu, da več razvijajo sami. Usa dobavitelji pa ostanejo praznih rok. Kirin v telefonih je lep primer, da znajo tudi sami.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Kirin je res njihov produkt, ampak je v osnovi ARM arhitektura za katero so plačali licenco. Ni to nekaj iz nule, je pa vseeno korak naprej, da so vseeno vložili nekaj svojega dela.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Danes v globalnem svetu je brez veze govoriti mi/vi/oni, saj je vse pomešano. Časa ko je npr. francoski avto, televizor, etc. bil narejen v Franciji s francoskimi deli in isto velja za Nemški, etc. ni več. Kitajci imajo goro zahodnjakov po svojih firmah in to ne firme na Kitajskem, saj so pokupili že pol ZDA, harajo po Aziji. Je nova velesila in nič drugačna od ZDA, ekonomski sistem je kapitalizem, politični vse pod Partijo, človekove pravice na nuli i.e. nič dobrega za prihodnost.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Tudi v ZDA ne bi živel. Če pa bi bil primoran živeti v eni od teh dveh dežel in bi lahko izbiral, bi se pa vseeno odločil za ZDA. Kultura nam je bližja in vsaj na kvalitetne koncerte bi lahko hodil :) Demokracija je pa itak ....,