Huawei P30 pro

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Nič se ne bo podražilo ampak kitajc bo obsojen na NEprodajo na zahodnem trgu. To je ves point.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
To so osnove ekonomije, sploh pa tržne (za razliko od plansko gospodarske, kjer cene določa komite)
da manjša konkurenca za sabo potegne višanje cen.

Svet je danes ena ekonomija, globalna, in pred tem dejstvom si nima smisla zatiskati oči.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Samsung je tudi ene sorte "kitajc" :evil:

Pa ne želim biti žaljiv, imam kar nekaj njihovih modelov, še iz časov, ko so bili v naših krajih še neznani.
En najljubših mi je še vedno SGS3 (tega je imel tudi Trump, preden so mu ga iz varnostnih razlogov odvzeli :evil: )
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ja saj imaš prav, ne se razburjati zaradi nepomembnih stvari, ni vredno za zdravje :cool:
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Sem šel prav pogledat, kaj je zanimalo avtorja te teme, da jo je odprl;

"nikjer še nisem zasledil o mobilnem telefonu Huawei P30 pro, če bo že podpiral 5G omrežje ali ne?"

Odgovor na to vprašanje ali bo Huawei P30 Pro podpiral 5G in kje, če sploh, pa ni enostaven in je še kako odvisen od tega, kako se bo razpletla drama s Huawei banom in vsem kar sodi zraven.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
V bistvu je že v drugem postu Jest odgovoril in so vsi ostali posti, ki nimajo veze z vprašanjem ali bo P30 pro podpiral 5G, spamanje :)

Trenutne različice za zahod nimajo vgrajenega 5G čipa, kar pa ne drži nujno tudi za katero kitajsko različico.
5G je bil sicer uradno za širši trg planiran za serijo Mate 30, kar je pa zdaj pod vprašanjem zaradi bana.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Zakaj nebi prihajale posodobitve? Za vse modele ki so na tržišču bodo normalno prihajale posodobitve in ne bo zapletov. Blokada je mišljena samo za nove modele ki so v prihodu, ki jih sedaj še ni. Facebook, instagram in ostale aplikacije se bo dalo normalno inštalirat, samo ne bodo prednameščene na aparatu ko ga kupiš.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ja OK, tam sem omenil le P30 PRO, za katerega je po prihodu na trg postalo evidentno, da nima 5G chipa, tako da na tega ban nima več vpliva.

Se je pa še marca špekuliralo tudi o tem, da je možno, da bo Huawei v flagship serijo P30 vključil tudi Special Edition model s podporo 5G (P30 PRO SE), kar bi bila lahko še vedno realna opcija, če ne bi prišlo do majske blokade.

Bolj kot o 5G pa je tema debate "skrenila" na dilemo ali bodo Huawei telefoni (tudi naslovni P30 PRO, da ne bi skrenili preveč) sploh še lahko uporabljali googlove in ostale uporabne aplikacije ali pa bodo le še "prazni" telefoni, za kar trdim, da ni nobene bojazni, ne samo za obstoječe modele, ampak tudi za prihodnje,saj so nenazadnje na razpolago odprtokodne rešitve (npr. LineageOS), kjer si lahko vsak sam instalira aplikacije po želji.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Zakaj nebi prihajale posodobitve? Za vse modele ki so na tržišču bodo normalno prihajale posodobitve...
To men ni treba razlagat. To jaz pišem že nekaj časa. To je bila samo info za vse lastnike, če jo še niso dobili in za tiste "provokatorje" ki govorijo, da je Huawei zgodovina.
Kaj bo, ko bo, pa ve samo Baba Yaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce in Gamero

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Bolj kot o 5G pa je tema debate "skrenila" na dilemo ali bodo Huawei telefoni (tudi naslovni P30 PRO, da ne bi skrenili preveč) sploh še lahko uporabljali googlove in ostale uporabne aplikacije ali pa bodo le še "prazni" telefoni, za kar trdim, da ni nobene bojazni, ne samo za obstoječe modele, ampak tudi za prihodnje,saj so nenazadnje na razpolago odprtokodne rešitve (npr. LineageOS), kjer si lahko vsak sam instalira aplikacije po želji.

Ja, če ne bi Huawei imel locked bootloader.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
To je bila tudi največja zamera Huaweiu, da je zaklenil bootloader, vendar se ga da še vedno odkleniti z nekaj potrpežljivosti :evil:
če se ne motim je trenutno čakalna doba 60 dni, da pošljejo kodo za odklep.

Obstaja pa tudi en tool s katerim lahko za nekaj dolarjev sam zgeneriraš kodo.
Preverjeno dela takoj (če kodo kupiš za par dolarjev) na starejših modelih,
(s tem toolom sem že odklepal Huawei telefon enemu sorodniku in mu naložil TWRP).

Za najnovejše modele ne vem, če tudi deluje, saj trenutno niti ni potrebe po odklepanju,
vendar če se bo drama še nadaljevala, bo Huawei moral tudi odklepanje malo poenostaviti/pospešiti,
ali pa za nove modele čisto ukiniti zaklepanje bootloaderja.