Huawei P20 pro

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To ni nič nenavadnega če telefona nisi uporabljal. Telefon v mirovanju ne bi smel zgubiti več kot par procentov čez noč. Meni 3 leta star Nexus 5X čez noč izgubi cca. 2-3%.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Kaj pa vem. Do sedaj so vsi približno 10% pokurli v 12 urah. Imam pa vse skoraj vse prižgamo. Gps, wifi, mobilne...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj pa vem. Do sedaj so vsi približno 10% pokurli v 12 urah. Imam pa vse skoraj vse prižgamo. Gps, wifi, mobilne...

Saj jaz imam tudi skozi vse prižgano. Ampak ko telefon miruje čez noč gre v deep sleep in je poraba baterije zanemarljiva. Doze mode (Android 6+) je to zadevo precej porihtal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
državi in multinacionalkam je v interesu, da se ve kje se gibaš in kaj počneš. Če te to ne moti, potem problema ni. Mene moti, in pač če lahko kaj naredim na to temo, naredim. Dosti itak ne moreš, ker so nas pač tako "omejili"
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
državi in multinacionalkam je v interesu, da se ve kje se gibaš in kaj počneš. Če te to ne moti, potem problema ni. Mene moti, in pač če lahko kaj naredim na to temo, naredim. Dosti itak ne moreš, ker so nas pač tako "omejili"

Če nočeš da te trackajo, potem sploh ne smeš imeti mobilnega telefona. Locirajo te lahko tudi preko oddajnikov GSM omrežja ;)
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
državi in multinacionalkam je v interesu, da se ve kje se gibaš in kaj počneš. Če te to ne moti, potem problema ni. Mene moti, in pač če lahko kaj naredim na to temo, naredim. Dosti itak ne moreš, ker so nas pač tako "omejili"

drzava nima dostopa do podatkov iz tvojega telefona. Multinacionalke pa nimajo absolutno nobenega interesa v tebe kot osebo ampak kot statisticen podatek.
Torej ja - imajo dolocene tvoje informacije, ki so pa cisto irelevantne za normalnega cloveka. Razlika ti bo samo v tem katero reklamo ti bodo prikazovali in katere gostilne okoli tebe ti bodo sugerirali.

Glede na to kako nepomembni smo za njih kot oseba je vsako iskanje zarote potrata casa.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ali z drugimi besedami - čisto vseeno je, če izklopiš vse možne komunikacije na GSM-u, tudi izklopiš ga lahko, pa en jebeštrga pomaga. Torej zakaj bi potem izklapljal vse te storitve? Pustiš na ON in pozabiš
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
mene google ne bo jebal. Ko mi reče da imam do doma še 10 minut, zanalašč azvijem v gostilno in sem tam do večera.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
mene google ne bo jebal. Ko mi reče da imam do doma še 10 minut, zanalašč azvijem v gostilno in sem tam do večera.
Matr, tole pa tudi mene moti. Skoraj vedno, ko grem iz službe. A iz gostln pa nikoli. Tole ma gugl pa moja neki zmenjen, sigurno.
Drugače jebeš sledenje. Če maš lubico, gugl ne bo povedal babi. Če maš mutnje poslove, pol je problem. Navadni smrtniki se ne rabimo sekirat.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Če uporabljaš navigacijo, se ti gotovo fajn zdi, da ti pokaže tudi gostoto prometa in zaradi tega podaljšanje potovanja. Kako misliš, da dobijo te podatke? Z anketami?

sej jaz bi naredil enostavno - ce sam blokiras informacije, ki so potrebne za nek servis potem tega servisa ne mores uporabljat. Pa naj se vsak posebej odloci kaj mu je prioriteta.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ker Huawei P20 nima svoje teme, bom vprašal kar tukaj.
Verjetno eden zadnjih sem upokojil svojo lumio 950 in kupil Huawei P20. Tisti, ki si lastite omenjeni telefon, ali katerega iz družine Huawei, ali uporabljate Huawei ID in kaj se s tem pridobi. Ali za maile uporabljate Googlovo ali Huawei aplikacijo?
Ali je kakšna zadeva, ki jo je priporočljivo nastaviti, naložiti, .... (antivirusni program, kakšna nastavitev, kaka uporabna aplikacija ....).
Katere privzete aplikacije je smiselno odstraniti?

Najbolj pomembno pa, namestil sem Moj@SKB bančno aplikacijo. Ali se je kdo poglabljal, kako varna je ta zadeva na telefonu. Na računalniku je potrebna uporaba generatorja gesla in dvojna avtorizacija. Preko telefona pa se vpiše samo Pin koda in že je vse na voljo. Se da kako povečati varnost?

Počasi se navajam na android. Predvsem sem pa presenečen nad hitrostjo odklepanja s prepoznav obraza. Na lumiji je to delalo bistveno bolj počasi. Čitalec prstnih odtisov tudi deluje super, se bo pa treba navadit pozicije.

Hvala za mnenja in odgovore.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
S starega telefona sem prenesel vse podatke na P20 pro. Sedaj mi zvoni alarm in ne vem kje se ga izklopi. Med alarmi ni prižgano nič.

Hvala