Huawei P20 pro

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
eno vprasanje.
vveraj sem naredil zadnji update, katerega mi je ponujalo.
imam vklopljeno, da se mi ura non stop prikazuje na ekranu.
predprejsnji update je naredil isto kot zdejsnji in vsake doloceno stevilo casovne enote se mi ura prestavlja gor in dol po ekranu.
predzadnji je to popravil in je ura ostala na dolocenem mestu na ekranu (po sreci men najboljsem mestu).
po zadnjem updatu pa spet ura "skace" gor in dol.

se da to kako resit, da bi bila na tocno dolocenem mestu celi cas?

pa po vsakem mi cedalje vec kuri baterije.

lp
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Če se začnejo po posodobitvi pojavljat kakršne koli napake je priporočljivo naredit ponastavitev na tovarniške nastavitve. Tako ali tako pa je to priporočljivo po vsaki večji posodobitvi. Tudi glede baterije bo boljše. Potrebuje pa baterija par ciklusov, da se skalibrira posebej po posodobitvi ali po kakšnem FR.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Prestavljanje ure gor/dol je najverjetneje feature, ki blagodejno vpliva na AMOLED zaslone. Tudi če bi lahko to izklopil, ti ne priporočam zaradi burn-in efekta.

Če se poraba baterije ne izboljša po rebootu, lahko greš "vrtati" s kakšnim better battery stats in vidiš kaj ti zbuja napravo.

Factory reseta pa še v življenju nisem delal zaradi updata, pa sem z Nexusi dajal skozi kar nekaj minor in major updatov.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
ja sj potem ko sem začel razmišljat sem tudi sam prišel do sklepa da je burn-in efekta.

sam fora, ker tega prej ni blo. pač bom preživel, sem mislu, da se da naštimat kje, da ti ura sama stoji na poziciji katero želiš.

telefon je star eno leto, polnim ga nekje vsako noč (celo noč na polnilcu), tk da mi zdrži včasih samo en dan ali pa včasih dan pa pol, če ga ne uporabljham velik.
ni zdej to neka velikanska poraba baterije.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Halo. Na nobenem telefonu mi ura ne skače gor in dol :valjamse: Pa kakšen burn efekt.
Pa kaj vam ikone in widgeti tud skačejo gor in dol, da ne bo prišlo do burn efekta :zavijazocmi:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
To skakanje ure sem jaz imel ko je bil priklopljen na polnilec, samo se ne spomnim ali na oneplus 5t, ali nexus 6p
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Halo. Na nobenem telefonu mi ura ne skače gor in dol :valjamse: Pa kakšen burn efekt.
Pa kaj vam ikone in widgeti tud skačejo gor in dol, da ne bo prišlo do burn efekta :zavijazocmi:
Burn-in efekt lahko nastane, če imaš uro na Always On zaslonu, kjer verjetno nimaš widgetov. Na mojem SGS 9 ura skače.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja ok. Se oproščam sem spregledal, da se to dogaja na AOD :zardelalter: Se pravi takrat, ko je ekran ugasnjen in samo uro prikazuje.
Tega načeloma nimam vklopljenega na nobenem telefonu, ker kot prvo me ponoči moti, kot drugo pa res porablja ravno zaradi tega veliko baterije.
Sem pa ravnokar par ur preizkušal na P20 pro in P30 pro preizkušal pa ura stoji pri miru ves čas zgoraj na sredini. Vse na zadnjem updejtu.
Ena boljših opcij je, da ti uro prikazuje samo takrat, ko prejmeš obvestilo.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Čeprav ne razumem, kot pravi OP, zakaj bi te (po sreci men najboljsem mestu) na praznem zaslonu motilo kje je ura:sprasujemse:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja ok. Se oproščam sem spregledal, da se to dogaja na AOD :zardelalter: Se pravi takrat, ko je ekran ugasnjen in samo uro prikazuje.
Tega načeloma nimam vklopljenega na nobenem telefonu, ker kot prvo me ponoči moti, kot drugo pa res porablja ravno zaradi tega veliko baterije.
Sem pa ravnokar par ur preizkušal na P20 pro in P30 pro preizkušal pa ura stoji pri miru ves čas zgoraj na sredini. Vse na zadnjem updejtu.
Ena boljših opcij je, da ti uro prikazuje samo takrat, ko prejmeš obvestilo.

Določeni telefoni zamikajo tudi status bar ikonice in uro v status baru - vsak prižig zaslona jih premaknejo za par pixlov levo/desno. Tega načeloma sploh ne opaziš, je pa to dobro "zdravilo" proti burn-in efektu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja ok. Se oproščam sem spregledal, da se to dogaja na AOD :zardelalter: Se pravi takrat, ko je ekran ugasnjen in samo uro prikazuje.
Tega načeloma nimam vklopljenega na nobenem telefonu, ker kot prvo me ponoči moti, kot drugo pa res porablja ravno zaradi tega veliko baterije.
Sem pa ravnokar par ur preizkušal na P20 pro in P30 pro preizkušal pa ura stoji pri miru ves čas zgoraj na sredini. Vse na zadnjem updejtu.
Ena boljših opcij je, da ti uro prikazuje samo takrat, ko prejmeš obvestilo.
Vsaj pri meni lahko nastavim, da se AOD med določenimi urami izklopi, tako da me ponoči ne moti.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Vsaj pri meni lahko nastavim, da se AOD med določenimi urami izklopi, tako da me ponoči ne moti.
Ja saj je verjetno na vseh Huaweih enako ali vsaj podobno odvisno tudi od verzije updejta. Drugače pa eni imamo tak šiht, da ponoči delamo pa podnevi spimo in je to nemogoče nastavit, da vsakič odgovarja. No sem pa sedaj dalj časa pustl AOD na P20pro pa tudi skače gor in dol. Samo to prej sploh nisem uporabljal (no ja saj ni več moj ampak sedaj že od žene) tako da tega nisem opazil. Se pa dost pozna na baterij ja. Tako da mi sploh ne pade na pamet da bi to uporabljal. Zakaj že, ur cel kup okoli mene, na roki na nočni omarici na steni... ne vem zakaj bi to potem imel še na telefonu da mi potem še požre cel kup baterije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri OLED zaslonih je poraba baterije pri aktivnem AOD zelo majhna... Sam recimo nisem opazil, da bi zato kaj dlje drzala, ce je funkcija aktivna... Poleg ure pa so na zaslonu tudi druge ikone, ki prikazujejo statuse... recimo prejeti maili, sporocila, kaksne druge notifikacije... Tako da imam na Mate 20 Pro to kar prizgano...


P.S.: upam, da ni narobe, ce se omenil drug model, kot je v naslovu teme :norec: ...
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
P.S.: upam, da ni narobe, ce se omenil drug model, kot je v naslovu teme :norec: ...

Ti se kar delaj norca. Raje poskrbi, da ne boš na svojem mobile.si objavljal take bedarije kot ponavadi v svojih predstavitvah. Polne laži in zavajanja uporabnikov, kot recimo v svoji zadnji predstavitvi Samsung Galaxy Note in Note+
Res žalostno, da en tak, ki se ima za takega strokovnjaka nameče v en prispevek toliko napak, če pa niso napake so pa potem laži in zavajanje.
Tako kot očitno ne razlikuješ razliko med Huawei telefoni in jih mečeš vse v en koš očitno ne razlikuješ razlike med Note10 in Note10+:fredi:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Lej ga lej ga... toliko imas vedno za povedat, ko nedko smeti po temi... sam po pocnes tocno to... V bistvu si ti tisti, ki zasmeti cel kupmtem s svojimi nebulozami... Cudno, da admini dovoljujejo da je nekdo trajno banan, in naprej enako smeti z drugim nickom...

Vem... tudi jaz sedajle smetim po tej temi... ampak si jo itak ze zasmetil...

Sicer pa... Nota10 se nisem videl ali imel v roki... obajvil sem samo PR sporocilo... Sicer pa kaj naj bi bila taka napaka, laz ali zavajanje?

Od kod pa tvoja laz, da ne razlikujem med Huawei telefoni pa mi ni jasno... Brigaj se zase... pa bo verjetno bolj prav ...
 
Nazadnje urejeno:

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
To kdo sem jaz in koliko imam nickov tebe prav nič ne briga. Pa še deset drugih si bom odprl ali pa jih že imam, te nič ne briga.
Nikjer ni prepovedano odpret novega uporabniškega računa.
Ti in vsi drugi pospravite pred svojim pragom potem pa se oglašajte. Glede na vso nesnago na tem forumu sem angelček proti vsem drugim. In če bi bile vse ostale stvari iz strani moderatorjev in administracije urejene tako kot bi bilo treba teh problemov sploh ne bi bilo.
Ja ti pa si en velik lažnjivec, ki zavajaš in pišeš same bedarije tako kot tukaj tudi na tistem "tvojem" portalu. Glede na to da pišeš, da to niso napake je potem to zavajanje. Če pa telefona sploh še nisi imel v rokah pa še toliko večja blamaža, da na takem portalu pišeš neke kvazi predstavitve, ki jih vsak otrok lahko dobi preko neta. Najprej preveri kaj pišeš in potem objavljal. Mene bi bilo sram objavit tako predstavitev takega hi telefona na taki oh in sploh "verjetno najboljša stran v Sloveniji za doseganje ciljne publike.":obesise:
Lahko ti nateguješ tam in tu neke stare mamce, mene ne moreš.:fredi:
Tako da sva si čist na jasnem, pa da ne bi nadaljeva še s kakšnim tvojim drugim "aktivnostmi":fredi:
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Lej ga lej ga... toliko imas vedno za povedat, ko nedko smeti po temi... sam po pocnes tocno to....
No zdej boš šele videl, ko jaz res začnem smetit! Če vsi drugi serjete tukaj kot vam z rit pade pa zakaj res ne bi še jaz začel. Do sedaj sem se še nazaj držal toda ravno zaradi podjebavanja takih pacijentov pa naj bo.
Opa opa vidim tudi, da so našega Dekića spustili iz zdravljenja. Upam, da je ozdravljen.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Kje najdem reverse charging prek usb porta na p20pro?

Bi rabil nafilat nek drug device in nimamo pravega kabla, da bi polnili prek 220V, imamo pa kabel na usb c.

Internet funkcijo omenja, a je ne najdem. Je to kaka fora, da deluje samo na USA modelih?