Huawei P20 pro

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Se en video

Drugace pa ja, Pixel dela boljse slike kar mi je malo smesno, glede na to da se trudijo in vgrajujejo tri kamere pol jih pa poseka en pixel 2 boi s "samo" eno kamero. Mogoce s SW updejti to izboljsajo...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kot sem tudi jaz že zgoraj napisal se ne strinjam z njegovim mnenjem.;)
In popravljam: tudi v slabši svetlobi so boljši posnetki od P20 PRO.
Verjamem pa, da bodo z updejti to še izboljšali.
 
Nazadnje urejeno:

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18

DZTx8u1X4AA_Bf-.jpg:large
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Na obeh zgornjih slikah Huawei za konkurenco. A bo spet obveljalo, da speci niso vse in da papir res prenese vse?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Huawei ima tak postprocessing, da je prav nagravžno. Čisto nenaravne face. Verjamem pa da je to komu všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
to verjetno misliš P20PRO. Na P20 ima z roko narisana materina znamenja :)

Ampak roko na srce, vse slike, ki se znajdejo na netu, sploh tam kjer se delajo primerjave je treba vzeti z rezervo. Saj ne veš, če ni kdo nalašč tako useku, saj vsi vemo, predvsem portali hvalijo tisto in od tistega, kjer dobijo več, ostali pa tisto, kar jim je bolj pri srcu.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tako je. Ne bit tukaj preveč pametni na podlagi ene fotomontaže. Tukaj spet eni več vedo kot drugi, ki so strokovnjaki na tem področju in so delali teste v živo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ta P20 res preveč posega v .jpeg sliko. Tisti X (predvidevam da iphone x ) ima sliko boljšo. In to ne malo. Ampak za gledanje na telefonu, ekranu računalnika, itd. ni opaznih razlik. (razen v povečavi). za nadaljno obdelavo pa veliko detaljev P20 zmanjka. Ampak. Tisti, ki sliko obdeljujejo ponavadi uporabljajo DSLR in ne telefone. tak da za 99,9 procentov je slika OK.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
jaz tisti zgornji primerjavi portretov p20 in x ne bi niti najmanj verjel, ker v zadnjih 10 letih ni bilo telefona, ki bi sproduciral tako zanič sliko

dokler ne bodo testov objavljale zaupanja vredne strani je vseskupaj samo natolcevanje ali celo poskusi očrnitve s strani konkurence
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Pa dobro tud če spustimo zgornji primer. Iz prve roke primerjava nexus6p in zadnji mate 10 pro je čisto isto sranje. Tako veliko, da sem stock kamero zamenjal z googlovo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
glede na zgoraj viden video o primerjavi Pixel2 in P20 Pro je Pro definitivno spredaj. na tistih fotkah spodaj pa potem konkretno zadaj ... kaj je zdaj res in kaksen je postopek testiranja je verjetno precej pomembno ... sam bom verjel oz. vedel, ko ga bom lahko sam malo podrobneje zagrabil ...

je pa ena stvar jasna - vsec mi j, da nima “Samsung” saturacije, in so fotke bolj naravne in posledicno imajo vecjo latenco za postprodukcijo, npr.