Huawei P20 pro

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
meni res ni jasno kaj naj bi bilo s fotkami narobe, ker se meni zdijo vrhunske
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Slika P20 sicer lušna, ampak ni naravna. Punca na sredini ima na prvi sliki kostanjevo barvo las in ne rjavo. Na drugi sliki pa na obrazu manjka ful detajlov na koži, ki so na drugi sliki normalno vidni. Slike so lepe, če vam je všeč pretirano poudarjanje barv in če vas ne moti, da nekaterih detajlov ni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
jaz govorim o slikah iz gsmarene, tiste iz začetka teme so itak po mojem fake
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Dobre, vendar daleč od odličnih slik, next.
Spet se oglaša neki profi foto strokovnjak. Svi glupi, on pametan:bonk:
Foto-video v P20PRO je na vrhumskem nivoju. V večini primerov boljši od trenutnih flagshipov (S9+) in podobnih Pixel 2 in podobnih.
Seveda pa ima vsak svoje boljše in slabše strani. Toda o tem lahko sodijo predvsem strokovnjaki na tem področju, katerim malo bolj zaupam kot nekim komentarjem nekih nestrokovnih uporabnikov, ki ocenjujejo na podlagi fotomontaž in desetkrat prenesenih slikah iz enega foruma na drugega.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Malo preberi spodaj komentarje, tako da nisem edini s takim mnenjem;)

glej, dejstvo je, da je tovrsten folk rekel tudi, da so Samsungove fotke super in oh in sploh. meni pa ima popolnoma mimo barve, preveč nasičene. too much vsega.

podobne efekte, kot so na nekaterih fotkah z gsmarene, se moraš kar precej pomatrat, pa še vedno ne zgledajo tako dobro. če so res to fotke out of the hand, ter out of the phone (tudi, če je bila fotka obdelana na telefonu), so to vrhunske fotke. že to, da imaš možnost kontrole, da ni vse popolna avtomatika, je velik plus.

tiste, ki mi delujejo osnovne, imajo lepo ravnovesje med highlighti in shadowsi, belina je tudi vedno na mestu (kar je spet velik plus - tudi če se to da nastaviti znotraj fotiča, ker določeni telefoni oz. njih kamere, te funkcije enostavno nimajo - in potem imaš modre sončne zahode in rumene fotke na snegu ali recimo kake portrete v zahtevnih svetlobnih pogojih).

skratka - če so te fotke res merodajne, so vrhunske. za moje pojme sta zdaj Pixel2 in P20 Pro nekje vrh, potem malo za njima pa iPhone X oz. 8 Plus ... bo pa zadeva jasna, ko/če ga končno dobim v roke ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oktopusy
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Nočem se delat delat pametnega in vsiljevat svoje mnenje, ker imajo vsake oči svojega malarja.
Drugače je Pixel 2 lansko leto zelo dvignil nivo kakovosti in se ga sedaj ponuja kot referenco , edina razlika je da ima pač samo eno kamero ampak je ta več kot dovolj v primerjavi z drugimi flagshipi.
Sicer me spominjajo nekateri komentarji na užaljene jabolčarje, bog ne daj da rečeš kaj drugače od vsiljenega skomercializiranega javnega mnenja, over/out.:nazdravje:
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ker vem, da to leti predvsem name ti lahko povem, da nisem prav nič užaljen in nisem fan nobene znamke. Lastim si ponavadi tisto, kar je po mojem mnenju tisti čas najboljše ali vsaj v vrhu. Nekateri so se pred parimi leti norčevali, ko sem si nabavil takrat Huaweiov flagship, da je Huawei neko kitajsko jajce, ki nikoli ne bo v vrhu, čeprav sem jaz trdil drugače. No poglej si ga danes. Pa tukaj ni pravila, da si ne bi privoščil Samsunga ali iPhona, če bi si zaslužil.
To pa kar ti pišeš je pa na nivoju fijakarskega konja, ki tudi malo ne vidi levo ali desno.
Spominjaš me na nekoga, ki je še v času črnobelih zaslonov na telefonu trdil, da so mu barvasti čist brez veze in da nikoli ne bo imel telefona s barvastim zaslonom.:rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mogoče me boze kurcal, ampak zame osebno moj obstoječi Iphone SE dela odlične fotke. Za to kar jest rabim so več kot odlične, pa zaostajajo za P20 pro. večina ljudi tako ne rabi top zadeve, tolko da so gljedljive na monitorju, pa na kakem printu manjšega formata. Za to pa že nekaj let delajo vsi telefoni dobro.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ma kdo ta telefon?
Kak vam dela google maps? Ker pri meni je katastrofa. Vcasih ma po 5s zaostanka.
Vidim da ima vec ljudi tezave resitve pa se nisem najdo
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Meni dela normalno. A ti ves čas zaostaja, ali začne po določenem času? Da nimaš težav zaradi varčevanja z energijo.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Meni dela normalno. A ti ves čas zaostaja, ali začne po določenem času? Da nimaš težav zaradi varčevanja z energijo.

sprve zacne - in to dobesedno, da napisem naprimer: maribor pa rabi 5s da napise. To je ce je vkljucen dark mode. Z normalnim je malo boljse. Sem pa zdaj spremenil language na English (Slovenia) pa je dosti boljse.
Keri language mas ti? Stekalo mi je pri English UK
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Dark mode verjetno misliš barvo glavnega vmesnika. To imam jaz na dark, jezik pa slovenščina.
Od začetka so me google play services zafrkavali tako da mi noben program z zemljevidi (radarska slika, flightradar...), razen maps ni kazal zemljevidov. Sem že misli da bo treba factory reset narediti, pa je na srečo pomagalo, da sem odstranil posodobitve google play services in ponovni update. Je pa zanimivo, da kar nekaj ljudi pravi, da se jim zatikajo animacije in scroollanje in googlove aplikacije, spet drugim pa se to ne dogaja. Meni se recimo ne zatika. Katero verzijo firmwara imaš? Moj je CLT-L29 8.1.0.107(c432)