HTC Desire vs. Nexus One

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
kako se ti da ubadat s to zadevo?
smile-1.gif
ga pač daš večkrat polnit...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Gmail je lahko 'ubit', če imaš podatkovno povezavo aktivno, ti ga bo kontroliral zaradi sinhronizacije (podobno tudi za Google Calendar).


LP,

Milan

Ok,hvala za pomoc
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
očitno sem jst smotan in se lovim z desireom, zato prosim za pomoč.

1. kako dodam vreme tik pod uro, tako kot je to na vseh slikah na netu + da je cel ekran v megli, če je zunaj megleno:)
2. kako skenslam imenik s sim kartice in si naložim samo unega z gmaila (activ sync sem naredil, pa se nič ne zgodi)
3. kako tudi dobim koledar z gmaila?
4. v market ne morem, ker se noče povezat preko gprs-a, hoče samo wi-fi. Surfam pa normalno preko gprs-a
5. a za beležke (razvada z nokije) si je potrebno posebej kak program naložit?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
1. "add widget" in izberi "Clock (HTC)" in tam izberi tisto uro z vremenom. S tem widgetom se ti tudo prikaže megla al dež čez ekran, ko ga odkleneš.
2. V "Settings" imaš "Accounts & sync" in tam izberi "Add account", "Google", vpiši se s svojim usernamom in na naslednjem zaslonu obkljukaj "contacts" in "calendar"
3. glej 2.
smile-1.gif

4. Poglej, če imaš v "Settings", "wireless & networks" obkljukano "Mobile network"
5. Ne uporabljam, tko da naj kdo drug pove
tongue-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. mi je ratalo že zjutraj pri zajtrku nastavit:) Ni mi hotlo delat, ker sem imel izbrano my location in sem mislil, da to pomeni, da me sam najde, kje sem in pokaže vreme. sem potem na roke spremenil lokacijo in dela

2. to sem naredil pa včeraj ni blo razlike, zjutraj pa so bili že oboji kontakti. potem sem spet imel težavo kako videt smo nove kontakte:) Jah je blo treba une z sim zbrisat:(

2.1. Sedaj sem na gmailu nekaj urejal kontakte pa se mi nočjo posyncat v telefonu:(

3. glej 2.1
smile-1.gif


4. pod mobile network mi piše Connected, surfam lahko, noče se mi pa povezat na market
 

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Meni Desire prav nič ne šteka...

Tisti ki vam Desire šteka:
Ali uporabljate application task killer oz kakšno aplikacijo za "ubijanje" procesov? Če jo vam predlagam da jo odstranite(samo izklop ni dovolj) ker naredi več škode kot koristi... Lahko pa tudi po googlate zakaj android ne rabi task killanja...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dej mal več povej glede taskkillerja, da vem ali si ga namestim ali ne. Ne bi rad, da bi mi laufal programi in žrli baterijo ali celo bremzali telefon.
V čem je pol to keč, da ne rabi killerja?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
29
48
Jaz mam na Herotu task killer in ni težav. Že če telefon ponovno zaženeš se vklopi vsaj 10 aplikacij, ki so pripravljene v ozadju in takrat kaže ram okorg 60M. Pol pa vse izklopiš in skoči na 100-104M. Telefon je seveda tudi občutno hitrejši.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
dej mal več povej glede taskkillerja, da vem ali si ga namestim ali ne. Ne bi rad, da bi mi laufal programi in žrli baterijo ali celo bremzali telefon.
V čem je pol to keč, da ne rabi killerja?

Jaz imam namescen task killer in nimam nobenih tezav z laagom na telefonu, mozno da je odvisno od samega programa ker jih je kar nekaj
 

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Povzetek "članka":

Citat:

* Android is hard coded to automatically kill a task when more memory is needed.
* Android is hard coded to automatically kill a task when it’s done doing what it needs to do.
* Android is hard coded to automatically kill a task when you haven’t returned to it in a long time.
* Most services (while possibly running in the background) use very little memory when not actively doing something.
* A content provider is only doing something when there is a notification for it to give. Otherwise it uses very little memory.
* Killing a process when it isn’t ready only causes it to have to reload itself and start from scratch when it’s needed again.
* Because a task is likely running in the background for a reason, killing it will only cause it to re-spawn as soon as the activity that was using it looks for it again. And it will just have to start over again.
* Killing certain processes can have undesirable side effects. Not receiving text messages, alarms not going off, and force closes just to name a few.
* The only true way to prevent something from running at all on your phone would be to uninstall the .apk.
* Most applications will exit themselves if you get out of it by hitting “back” until it closes rather than hitting the “home” button. But even with hitting home, Android will eventually kill it once it’s been in the background for a while.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Dejansko velja "free memory is wasted memory"... seveda pa lahko slabo napisani programi v ozadju upočasnijo delovanje naprave, ker npr. nepotrebno kurijo procesor... gotovo pa ti ni zaradi rama.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Kak je najlažje prenest imenik iz NOkie E71 na HTC Desire ? Preko "M:rokovnika" se lahko imenik prenese na HTC Desire ?
 

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Citat:
Uporabnik xXx pravi:
Kak je najlažje prenest imenik iz NOkie E71 na HTC Desire ? Preko "M:rokovnika" se lahko imenik prenese na HTC Desire ?

Mogoče prvo shranit vse na SIM in nato prenesti iz SIM v telefon?
Ali Nokia E71nima možnosti sinhronizacije z Outlookom? Če ima je to še najboljša rešitev...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst sem kr prek gmaila. Tako jih imam skos na varnem, pa če kej urejam na telefonu al pa na gmailu s parimi kliki nardim sync in je stvar rešena.

mene pa še tole zanima:
reminder v koledarju samo enkrat na malo zapiska. Z nokie sem navajen, da se dere ko nor:)
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.379
213
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
5. a za beležke (razvada z nokije) si je potrebno posebej kak program naložit?

Za beležke sem naložil kup aplikacij, obdržal sem NoteEverything (free verzija je nekoliko omejena, a vseeno ponuja dovolj).
Zapisnike sestankov si pišem v Gmailu, mail si potem pošljem na službeni poštni račun in vsebina je shranjena na dveh koncih.

LP,

Milan
 

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
očitno sem jst smotan in se lovim z desireom, zato prosim za pomoč.

1. kako dodam vreme tik pod uro, tako kot je to na vseh slikah na netu + da je cel ekran v megli, če je zunaj megleno:)
2. kako skenslam imenik s sim kartice in si naložim samo unega z gmaila (activ sync sem naredil, pa se nič ne zgodi)
3. kako tudi dobim koledar z gmaila?
4. v market ne morem, ker se noče povezat preko gprs-a, hoče samo wi-fi. Surfam pa normalno preko gprs-a
5. a za beležke (razvada z nokije) si je potrebno posebej kak program naložit?

2.gres v kontakte pritisnes "menu"in potem pod nastavitvami "View"..tu določiš katere vse kontakte ti prikazuje, google, sim...
5. sam sem si naložil "gdocs" iz marketa...zadeva se sinhronizira z googl dokumenti, tako imaš zadeva shranjene na dveh koncih