zamenjava za HTC Desire

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Če more bit android pa kvalitetno ihišje za nekaj let, pol je one mini dobra izbira.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Jaz teh minijev sploh ne bi gledal, ker je not podhranjen procesor, tudi ekran je precej slabši. Jaz manj kot 720p ekrana sploh ne bi gledal, kar pomeni da manj kot 4,7" verjetno ne bi šlo.

Drugače pa če je pri tebi Nexus v igri, ti ga priporočam.

tako xperia SP kot one mini imata 720p, nisem pa še v živo videl kakovosti slike. Xperia SP ima dvojedrnika na 1,7 GHz, kar bi tudi skoraj moralo zadostovati.

Nexus me nekako ni prepričal v živo, plus Mobitel ga niti nima več v ponudbi. Ja, vem da se telefonov ne kupuje pri operaterju, vendar cena tam niti ni bila tako slaba.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
LDC je boljši
evil.gif


Fora AMOLED je, da je posamezen pixel aktiven (sveti za sebe), pri LCDju pa moraš imeti backlight. Posledično je črna na AMOLED res črna, ampak to je za moje pojme tudi edina barva ki se pravilno prikazuje na AMOLEDih
rolleyes-1.gif


Bela sploh ni bela, ampak vleče na neko modro-zeleno varianto, pa tudi ostale barve so nasploh ful navite in nerealne. Moreš videt v živo. Nekaterim je to všeč, meni žal ne.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
potem praviš da je LDC boljše?


Kaj pa tale procesor, a je One mini fejst podhranjen?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ali je pri zdajšnjih FW že možno nalagati aplikacije na "zunanji spomin" al je treba še vedno rootati in izgubiti garancijo zaradi tega?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
potem praviš da je LDC boljše?

Da, ampak to je moje osebno mnenje. Boš mogel videti oboje v živo side-by-side in se odločiti kaj je tebi lepše.

Iz tehnološkega vidika je AMOLED boljši, saj praviloma požere manj elektrike in ima boljši kontrast. Ampak barve pa so čisto mimo
rolleyes-1.gif


Sicer pa če se odločaš med S4 mini in One mini, bi jaz vzel One mini (pa ne samo zaradi LCDja).
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Tu ni boljše/slabše ampak kaj ti je bolj všeč. Ker vsak ima svoje prednosti in slabosti. Na WP platformi je recimo AMOLED boljša izbira, ker je dosti črne.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
1.Samsungi so kot prvo precenjeni in predragi in pa še grdi raje imam minialistično oblikovanega lg naprimer kaj takega
http://www.phonearena.com/reviews/LG-Optimus-L7-Review_id3044 se dobi že za 200 eur čeprav visoka cena ampak ima tudi nfc zelo dober ekran ,da se oči ne naprezajo ,dobra vidljivost tudi na soncu , polno funkcij edina pomankljivost je precej star procesor 1ghz , katweri pa zadosti potrebam če nisi nek hardcore igričar . Samsung pa je izgubil vizijo sploh ,da se grejo nek boj z aplom , včasih je ponudil dobro kvaliteto za dober denar sedaj ko pa so navili cene
stupid-1.gif
za nek bogi najcenejši galaxy 250 eur ne hvala. MI pa do zdaj še nobeden samsungov model ni bil všeč.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
1.Samsungi so kot prvo precenjeni in predragi in pa še grdi raje imam minialistično oblikovanega lg naprimer kaj takega
http://www.phonearena.com/reviews/LG-Optimus-L7-Review_id3044 se dobi že za 200 eur čeprav visoka cena ampak ima tudi nfc zelo dober ekran ,da se oči ne naprezajo ,dobra vidljivost tudi na soncu , polno funkcij edina pomankljivost je precej star procesor 1ghz , katweri pa zadosti potrebam če nisi nek hardcore igričar . Samsung pa je izgubil vizijo sploh ,da se grejo nek boj z aplom , včasih je ponudil dobro kvaliteto za dober denar sedaj ko pa so navili cene
stupid-1.gif
za nek bogi najcenejši galaxy 250 eur ne hvala. MI pa do zdaj še nobeden samsungov model ni bil všeč.

Glede Samsunga se strinjam, me ja pa zmotilo nekaj drugega. Za LG praviš minimalističen design, kar je že res, vendar pa potem dobiš zraven LGjev skin, ki je pa svetlobna leta stran od minimalizma.

Sicer pa po mojem občutku L7 ne sodi v rang iskanega nadomestka za Desire, po moje gre pri L7 za bolj vstopni model androida Plus bedasta se mi zdi LG filozofija za vsako ceno veliki ekran, potem pa imaš 840x480 na 4,6", Desire pa ti je enako informacije prikazal na palcu manj - zakaj pri hudiču bi rabil palec več za isto stvar?
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Kaj ni pri pri ceni 233 eur že skoraj srednji razred? . Glede lcd bolje je da je večji in ima večjo ločljivost kot pa ,da ima ločljivost 320* 480 kot jo imajo naprimer xperia miro , xperia go itd. Lg ima pač ics skin , kot minialistično je mišljeno oblikovanje l7 i ne menuji.Res je ,da se pri večjih zaslonih pričakuje višja resolucija ampak nekaj je tudi preglednost , ki jo na manjšem zaslonu ni.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Kaj ni pri pri ceni 233 eur že skoraj srednji razred? . Glede lcd bolje je da je večji in ima večjo ločljivost kot pa ,da ima ločljivost 320* 480 kot jo imajo naprimer xperia miro , xperia go itd. Lg ima pač ics skin , kot minialistično je mišljeno oblikovanje l7 i ne menuji.Res je ,da se pri večjih zaslonih pričakuje višja resolucija ampak nekaj je tudi preglednost , ki jo na manjšem zaslonu ni.

cena mogoče je nekje na robu srednjega, po karakteristikah pa se meni niti ne zdi srednji razred - premalo memorije, preslab CPU s premalo GHz, preslab dpi, preslab video... So pa meje med razredi seveda diskutabilne.

320x480 je žaljitev za android. zaradi pokvarjenega desirea sem že 3 mesece downgradean na enega takšnega starega 320x480 androida (HTC wildfire, če še kdo pomni) in sam sebe preklinjam, ker se ne morem odločiti, kaj bi vzel namesto pokvarjenega desireja.

Nazaj na topik: na xperia SP v primerjavi z one mini ima kdo kakšen komentar?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Tu ni boljše/slabše ampak kaj ti je bolj všeč. Ker vsak ima svoje prednosti in slabosti. Na WP platformi je recimo AMOLED boljša izbira, ker je dosti črne.

Ali pa nastaviš temo na belo.Pa je črna bye bye
grin1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tak kot amoled haha Kake barve to skup spravi lol Saj ne rečem, kaki video v HD je fajn pogledat ker je vau, ampak to je pa to_Ob normalni uporabi je lcd boljša izbira, bolj naravna
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
tudi Prestigio 5400 ni od muh...4'' ekran, quad core....edino ekran je TFT.