Hofer kamera software

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Evo nisem mogel, da ne bi sem takoj raziskal..... link skan ip sicer najde en ip, katerega ni med routerjevimi podatki.... pomaga nič, ker tudi če ta ip ročno vpišem , kamor koli pač ni odziva .......

Vem sicer da pred leti je delala, sedaj tudi z original sw, hvala za poslano ni NIČ ....... Kamera se sicer sama na elektriki malo obrača in to, to je pa tudi vse. Napaka, ni odziva kamere.....

Če kdo želi jo dobi gratis samo, da mi jo odnese izpred oči, sicer bo končala pri znancu, ki že ima navidezne kamere na enem gospodarskem poslopju, da še eno fake kamero nabije gor ... :) .

Torej zelo aktualen nasvet za neko tako, najraje premikajočo se kamero, rabim, za nadzor kužka, ko me ni doma, oziroma bolj legla, da vidim z gsm ja, da je vse ok..... prosim za nasvete, kaj je odlična izbira, pa naj bo vsaj HD resolucija, ker smo ja v 2020 letu.......
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Jaz imam 4 RLC 410 5MP priklopljene preko POE in 2 C1 Pro 4MP (ta omogoča tudi dvosmerno komunikacijo) od Reolinka v mreži za nadzor živine in dvorišča. Zaenkrat nimam pripomb. Eno C1 pro sem moral poslati na zamenjavo ker je imela težavo z mikrofonom, pa so mi še stroške poštnine vrnili. Drugače Kitajska firma ampak pošiljajo iz EU. Aplikacija za telefon dela odlično, aplikacija za racunalnik pa bi lahko bila malo boljša ampak tako večinoma gledam na telefonu in na računalnikih imam streame direktno v VLC vpisane. Aplikacija na telefonu kamero najde praktično takoj, ko jo priklopiš v mrežo, vpišeš user/pass in dela, obenem pa preko UUID ja in njihovega strežnika dela tudi preko 3G/4G, ko nisi doma. NI treba nič nastavljati. Edino kar sem na netu našel so se nakateri pritoževali, da te kamere ne podpirajo nastavljanja I frame intervala za BlueIris ampak to je bilo par let nazaj, ne vem kako je sedaj:

Tu nekaj piše o tem.

In še ena stvar je, ko se vklopi nočni način kamere delajo z manj FPS kot podnevi, nekje za polovico manj. Ne vem zakaj je to dobro a mene ne moti, vidim vse kar rabim.

Sem jih pa tudi jaz nabavil po tem, ko so na Hofrovi IPC1 odpovedali motorji, pri znancu pa je Hofrova IPC10 padala v random reboot, ko si jo obračal.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Če nočeš zapravljati premoženja, lahko nabaviš Neos SmartCam za slabih 35€ s poštnino iz Amazona UK.
Ima pa kamera v free varijanti brez plačila naročnine:
- 14 dnevno shranjevanje v oblaku
- snemanje dogodka kot 12 sekundni clip
- opozarjanje na dogodke preko sporočil na tel.(premik, zvok)
- obračanje slike za 180 st, če jo montiraš obrnjeno na glavo
- možnost hkratnega delovanja na več telefonih
- lokalno shranjevanje dogajanja 24/7 na kartico v kameri, cca. 3-4 dni
- 1080 FHD
- night vision
- 2- way audio
- Alexa podprta - možnost ogleda na Echo Show-u, zaenkrat pa še ne podpira Google Home - obljubljajo za letos.

Edino nima možnosti povezave s PC-jem -RTPS in še manjši minus je 5 min. pavza med zajetim 12 sec. clipom, tako imenovani cooloff.
Sam jih imam par že cca. pol leta za pokrivanje okoli hiše montirane so pa v namenskem ohišju pod napuščem, ker niso namenjene za delovanje zunaj ampak zaenkrat navkljub nizkim temperaturam delujejo normalno.
Drugače imaš še različne izpeljanke enake kamere kitajski Dafang in ameriški Wyze z bolj dodelanim softwerjem, pa verjetno še kdo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ma hvala za nasvete , samo rabim nekaj takoj jutri......

Zahteve bi bile, dostop iz več gsm ov , no da skrajšam :

opcija 1 : https://www.eagleshop.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13732&detailid=89890

opcija 2: https://www.eagleshop.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13732&detailid=89144

prva je 4 mpx, druga žal le 2,1 mpx, ima pa druga motorni zoom, sedaj ne vem, kaj je bolj uporabno imajo pa opombo ??? Te naprave nimajo vmesnika WEB ???

Kaj to omeni, da ni oddaljenega dostopa in, da posnamejo samo kot sem razumel intervale gibanja ?

Sam rabim konkretno za kontrolo pasjega legla, mali kužki, ko sem v službi da vidim z gsm IOS /Android, da je vse ok, torej hočem živo sliko, kar verjetno tu ni ali samo snemanje mi ni važno , je pa ok dvosmeren mikrofon in zvočnik, samo, kaj to pomaga če ni WEB dostopa, se pravi gledanja v živo ali kaj, pa tudi če sta obe ok, kaj je bolje več mpx in brez zooma ali ??

Tudi kaj drugega takega, tam do 200 eur, pa najraje pri nas, da takoj dobim, bi tudi prav prišlo, če kdo lahko kaj svetuje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
jz mam pa problem, da kamero (https://www.aliexpress.com/item/32827610136.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dNfq7yH) lahko gledam preko telefona, preko wi-fi ali pa preko podatkov.

na računalnik sem si dal program IP camera viewer 4, pa jo najde ampak se ne more povezat s kamero. najde ip kamere, pa preko katerega porta je, ampak connection je failed.

to mi je delal že prejšnji program, pa sem ga zbrisu, saj tk mam na telefonu, ampak ne bi blo slabo še imet dostop do nje preko računalnika.

ima kdo kako idejo kaj in kako? meni jih je zmanjkalo :(
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Ma hvala za nasvete , samo rabim nekaj takoj jutri......

Zahteve bi bile, dostop iz več gsm ov , no da skrajšam :

opcija 1 : https://www.eagleshop.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13732&detailid=89890

opcija 2: https://www.eagleshop.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13732&detailid=89144

prva je 4 mpx, druga žal le 2,1 mpx, ima pa druga motorni zoom, sedaj ne vem, kaj je bolj uporabno imajo pa opombo ??? Te naprave nimajo vmesnika WEB ???

Kaj to omeni, da ni oddaljenega dostopa in, da posnamejo samo kot sem razumel intervale gibanja ?

Sam rabim konkretno za kontrolo pasjega legla, mali kužki, ko sem v službi da vidim z gsm IOS /Android, da je vse ok, torej hočem živo sliko, kar verjetno tu ni ali samo snemanje mi ni važno , je pa ok dvosmeren mikrofon in zvočnik, samo, kaj to pomaga če ni WEB dostopa, se pravi gledanja v živo ali kaj, pa tudi če sta obe ok, kaj je bolje več mpx in brez zooma ali ??

Tudi kaj drugega takega, tam do 200 eur, pa najraje pri nas, da takoj dobim, bi tudi prav prišlo, če kdo lahko kaj svetuje.
Mogoče kaj takega klik, pa še na zalogi v LJ piše da je, zgornji 2 ne poznam.
Še opis iz tuje strani , mislim da gre za istoklik
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz imam tudi en čipšit kamero, Sricam je firma. Deluje mi preko iSpy, za povezavo pa uporabljam še VLC plugin, ker se direktno preko iSpy ne poveže.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
sem enkrat v BigBangu vzel tole >> https://www.bigbang.si/pametna-kamera/xiaomi-360-nadzorna-kamera-1080p-616704 ko je bila neka akcija in je bila slabih 40€ ... Deluje odlicno... ravno za take primere... sploh za tak denar...

xiaomi-mi-varnostna-kamera-360.jpg


Edit: vidim, da je ze orej nekdo polinkal tocno to...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Ma hvala za nasvete , samo rabim nekaj takoj jutri......

Zahteve bi bile, dostop iz več gsm ov , no da skrajšam :

opcija 1 : https://www.eagleshop.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13732&detailid=89890

opcija 2: https://www.eagleshop.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=13732&detailid=89144

prva je 4 mpx, druga žal le 2,1 mpx, ima pa druga motorni zoom, sedaj ne vem, kaj je bolj uporabno imajo pa opombo ??? Te naprave nimajo vmesnika WEB ???

Kaj to omeni, da ni oddaljenega dostopa in, da posnamejo samo kot sem razumel intervale gibanja ?

Sam rabim konkretno za kontrolo pasjega legla, mali kužki, ko sem v službi da vidim z gsm IOS /Android, da je vse ok, torej hočem živo sliko, kar verjetno tu ni ali samo snemanje mi ni važno , je pa ok dvosmeren mikrofon in zvočnik, samo, kaj to pomaga če ni WEB dostopa, se pravi gledanja v živo ali kaj, pa tudi če sta obe ok, kaj je bolje več mpx in brez zooma ali ??

Tudi kaj drugega takega, tam do 200 eur, pa najraje pri nas, da takoj dobim, bi tudi prav prišlo, če kdo lahko kaj svetuje.

Hja no, z Dahuo nimam nekih izkušenj, jih pa hvalijo. To, da nima WEB vmesnika najbrž pomeni, da lahko spreminjaš nastavitve zgolj preko aplikacije. Jaz se na Reolink lahko npr. povežem tudi z brskalnikom. Težko ti sedaj rečem kaj drugega kot, če nimaš časa čakat na kaj drugega pač kupi, pa boš videl. Morda se javi še kdo z izkušnjami od Dahue, čeprav malo verjetno, ker jih ni kaj dosti pri nas.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Drugače mi je enkrat kolega dal eno tako, ki ni vedela delat drugače kot preko oblaka, pa še ob tem jo je bil skorajda čudež postavit v omrežje (kupil za 15 eur). Ko je delala je delala ok, me je pa kar precej motilo, da je imela praktično odprt telnet port in zelo verjetno še kak backdoor iz Kitajske, kar pa meni nikakor ne ustreza. Imam raje naprave, ki jim lahko sam določam, kateri porti bodo odprti.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Po preverjanu, sem se odločil Dahua ranger pro Z, sicer samo 2 mio pix ima pa motorni zoom, čudi me, da te dahue niso nikjer na testih za zaslediti .... ???

No tudi Xiaomi 360, z zgornjega linka, ki pa se najde na testih in jo pohvalijo bi bila verjetno Ok. Ko zmontiram, se javim.....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Mislim, da boš zelo zadovoljen. Sploh razlika v kvaliteti slike med Hofer varianto in tem te kar vrže na rit :)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Evo sem zmontiral, res enostavno in špila....... slika pa , ja 2,1 MP je HD, samo ja noter slika no ja za silo, vsak telefon ima boljšo, bi raje nabavil enako kamero z 4 MP, samo je prav nihče pri nas nima, 3 x optični zoom preseneča, res pa je da jaz slikam pasje leglo iz omarice, leglo je pa 1 m nižje in zato morda slika, kot pač je.... bom se še malo poigral. Še enkrat pa ja res enostavna montaža ..., kamera v štrom, počakaš minuto, naložiš app na gsm, potem te pa app vse vodi, dokaj enostavno, tudi najmanj spretnim, bi moralo ratati.

Še 1 x če kdo želi Hofer kamero dobi gratis v Lj Šiška.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Lahko rečem, da sem noro zadovoljen tudi v Sd je slika odlična, tako, da HD bo potem ko bo večja širina. Deluje odlično, bom še kako nabavil.

Dela pa BP v istem omrežju, v drugem, ali pa na LTE ali kako drugače ni problema, softvare je zelo dodelan in neproblematicen.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Zanima me ali lahko skonfiguriras Dahuo ali Xiaomi 360 tako da imas transfer slike na 2 mobil telefonski stevilki oz telefona z app?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Za Xiaomi ne vem, ne poznam njihovega softwera, za Dahuo pa brez problema, pač, kdor se prvič prijavi je nadzorni glavni operater, ostalim pa potem pošlješ vabilo, preko emaila in tudi določiš ali bodo samo gledali ali lahko tudi krmilijo pomike zoome in potem oni inštalirajo app v roku 3 dneh se vpišejo v app z svojim mailom in sami določijo svoje geslo. Ko to enkrat naredijo jih več ne sprašuje po geslu, seveda pa jih lahko nadzorni kadar koli zbriše in zgubijo dostop.

Pride samo do malo težav, pa nič kritičnega ko dva na enkrat krmilita kamero pomike, ni nič strašnega samo malo čudno delujejo pomiki potem..... iz dveh koncev.

Sam sem Dahuo na enkrat testiral iz 3 virov iz Windovs kompa iz GSM ja IOS in GSM ja Android in vse dela BP. Lahko imaš tudi več kamer a za vsako posebej pošiljaš vabila dovoljenja.... skratka , dela kot je treba, meni ni žal nobenega denarja, čakam, da k nam pridejo še enake, kot sem kupil z 4 Mp kamero, katere so že v tujini in so minimalno dražje in bom še kako tako vzel.....

Torej na spletnih straneh Dahue je tudi software za Winse, tako ni potreben noben Android emulator ali kaj takega .
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Za Xiaomi ne vem, ne poznam njihovega softwera, za Dahuo pa brez problema, pač, kdor se prvič prijavi je nadzorni glavni operater, ostalim pa potem pošlješ vabilo, preko emaila in tudi določiš ali bodo samo gledali ali lahko tudi krmilijo pomike zoome in potem oni inštalirajo app v roku 3 dneh se vpišejo v app z svojim mailom in sami določijo svoje geslo. Ko to enkrat naredijo jih več ne sprašuje po geslu, seveda pa jih lahko nadzorni kadar koli zbriše in zgubijo dostop.

Pride samo do malo težav, pa nič kritičnega ko dva na enkrat krmilita kamero pomike, ni nič strašnega samo malo čudno delujejo pomiki potem..... iz dveh koncev.

Sam sem Dahuo na enkrat testiral iz 3 virov iz Windovs kompa iz GSM ja IOS in GSM ja Android in vse dela BP. Lahko imaš tudi več kamer a za vsako posebej pošiljaš vabila dovoljenja.... skratka , dela kot je treba, meni ni žal nobenega denarja, čakam, da k nam pridejo še enake, kot sem kupil z 4 Mp kamero, katere so že v tujini in so minimalno dražje in bom še kako tako vzel.....

Torej na spletnih straneh Dahue je tudi software za Winse, tako ni potreben noben Android emulator ali kaj takega .


Tnx. za info. Zadostuje za moje potrebe. Grem v nabavo taiste.