(mikro) glasbeni stolp z dobrim zvokom (basom)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Hej vsem...

Za dnevno sobo/jedilnico iščem nek ličen glasbeni stolp, ki bi tudi dobro zvenel in da bi tudi bass linija bila dobra... ;) Najbolje bi bilo, če bi bil to kakšen mikro glasbeni stolp, tam do nekje do 150 eur (mogoče še kak euro več)...

Zaželjeno je vgrajen Bluetooth, DAB sprejemnik in čim bolj glasen ter z dobrim zvokom in basom...

Gledam naslednje opcije (nemški linki, ker so tam ceneje):
LG cm2460 (100W RMS, BT, DAB)
LG cm2760 (160W RMS, BT)
LG CK43 (300W RMS, BT)
ONKYO CD 265 DAB (40W RMS, BT, DAB)
PANASONIC SC-UX104 (300W RMS, BT, DAB)
SHARP XL-B515 (40W RMS, BT, DAB)
PIONEER X-PM12 (2X38 RMS, BT)
PIONEER X-PM32 (2X60 RMS, BT)
SAMSUNG G 35 (160W RMS, BT)

Čeprav sem bil sprva najbolj zagret za LG CK43 ali PANASONIC SC-UX104 (ker imata največ W RMS), mi je v Harvey Norman rekel, da imajo to vsaka firma svoja merila za določanje RMS in da to ne pomeni nujno, da bo sistem bolj glasen in da bo bolj "nabijal"...

Kolikor vem, ima Pioneer dober zvok in bas, kajne?

Najbolj pomembno bi mi bilo, da ima vredu zvok in da vredu "nabija" (da ima globok bas)... Včasih me prime in si nabijam kak techno al pa hardstyle po bajti (ko sem sam doma... :D)

Priporoča kdo kaj drugega za podoben denar?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
135
63
Celje
"Mikro glasbeni stolp" in "dobri basi" načeloma ne gresta z roko v roki. Prav tako se teh zadev ne kupuje zgolj preko specifikacij. Na prodajalce v Harveyu se ne zanašam preveč, ampak tule je imel morda celo prav. :) Napisani watti ti o kvaliteti zvoka in glasnosti ne povedo prav nič. Moj nasvet bi bil, da se malo zapelji naokrog in poslušaj nekaj sistemov. Po možnosti z nekim svojim CD-jem. Seveda tam sredi Big Banga ne boš mogel podrono analizirati zvok, boš pa dobil nek občutek, kaj te zadeve dajo od sebe.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Iščem podoben sistem. 2 zvočnika, ki jih lahko obesim na steno (čim bolj "gladka" elegantna, ne nekičena plastik fantastik), z glavno enoto, ki mora omgočati radio, predvajanje z USB, bluetooth z povezavo z mobitelom oz. še raje kar wifi za direkten dostop do yt ipd. Sistem bo služil za ambientno glasbo v 100 m2 prosotoru. Torej ni potrebe po velikih RMSjih.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Bi se mogoče našel kak soundbar sistem (mogoče kaj takega) za podoben denar, ki bi dal boljši zvok kot mikro glasbeni stolpi?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Včeraj sem se pogovarjal z enim kolegom, ki je rekel, da bo njegov nakup v kratkem JBL soundbar 5.1, ki pa je kar drag (v nemčiji se ga dobi za dobrih 450 eur)...

Kaj če rečemo, da sem pripravljen dat tudi do kakih 500 eur za nek sistem, kaj bi bil vredu nakup? Ampak za taki dnar pa bi že moralo lepo špilat...

Pa nebi rad imel ravno 5 zvočnikov (v vsakem kotu) in 5 komponent, ampak kvečjemu kaka 2 ali 3 (soundbar + woofer ali 2 zvočnika + woofer z neko opravilno postajo)... Torej bolj minimalistično... Bilo bi super, da bi sistem imel vgrajen tudi FM ali DAB tuner...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
To imam jaz, pa tako tolče, da nisem mogel verjeti.
Glavno da "tolče", ni važno, da je zvok zanič :evil: ...

... saj se lahko na Bolhi najde tudi kaj rabljenega brezhibnega za male peneze ....

Jest sem zase nabavil pred kar nekaj leti Altec Lansing VS4121E (2+1), pa malo interno predelal, da ni samo "tolkel", ampak tudi kulturno sviral glasbo :zardelalter: ... Kot izvor zvoka pa komp z dovolj kvalitetno zvočno ... res pa je, da mini kompakt stolp samo prštekaš in je :cheer: ...
------------------------------------
" ..." I Want To Believe "..." :zardelalter:
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.814
200
63
Slovenija
Daleč od tega da samo tolče, zvok je dober, ni odličen ampak dober. Uporabljam ga za TV, namesto soundbara. Zvočna slika je meni osebno boljša, če sta zvočnika malo bolj narazen. Pa še DAB in Tunein ima, za na vikend je več kot dovolj.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Da malo obudim temo...

Včeraj sem domov pripeljal Philips FX10 in naredil primerjavo z glasbenina stolpoma, ki sem jih že imel doma... In sicer Sony MHC-EC79 in Sony MHC-RX90, kot prikazuje slika:
20201013_205553.jpg

Podatki so naslednji:
Philips FX10 (zeleni okvir): 230W RMS
Sony MHC-EC79 (rdeči okvir): 150W RMS (2x75W)
Sony MHC-RX90 (moder okvir): 200W RMS (2x100W)

No, par testih lahko zanesljivo rečem, da najboljši zvok in bass proizvede najstarejši sony RX90 (kar je bilo tudi za pričakovat), za njim Sony EC79 in šele nato Philips FX10. Testiral sem tako, da sem imel 3 androide priključene na vsak stolp in isto pesem na youtube in potem na istih delih glasbe stiskal play/pause na vsakem stolpu...

In kot že rečeno, očiten zmagovalec je najstarejši sony RX90. Ta ima tudi za nastavit posamezne frekvence (equalizer), medtem ko imata ostala dva samo pop/rock/jazz/samba in kao megabass. RX90 ima vgrajeno tudi ventilacijo na ojačevalcu in je tudi največja mašina.

Tak od daleč je zanimivo tudi, da manjša kot je naprava (in zvočniki), slabše špila - kar je na nek način tudi logično... ;)

Pač vse te stolpe sem kupil na bolhi za dokaj majhen denar in če katerega ne bom imel, bom jih tudi naprej prodal preko bolhe... ;)

Kot vse kaže, bo še vedno kljub velikosti v bivalnem prostoru ostal Sony RX90, razen če kdo napiše kako napravo, ki bi z manjšimi dimenzijami špilala vsaj tako dobro kot RX90... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
tomi, očitno imaš prav, samo jaz sem do nedolgo nazaj mislil (in verjel), da so wati v RMS dejansko edino neko splošno (univerzalno) merilo, da kupec vidi, kako "močan" (ali glasen) je sistem, ki ga kupuje... Očitno torej kupec nima nobenega vpogleda v specifikacijah, kako močan je nek sistem...

Ker maš ponekod na kaki škatli napisano tudi npr.: 2400w na nekem že na videz bolj švohnem sistemu, ker je veliko označb (kot npr.: "P.M.P.O" in podobno), ampak ponavadi če je bilo na škatli napisano, koliko W ima v RMS, je dejansko bilo nekak realno že na videz...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Saj zato so si izmislili RMS, da lahko folk hebejo v glavo. 20-30 let nazaj si imel wate in si točno vedel kaj dobiš in kako butne. Danes je pa to znanstvena fantastika.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
ne se zajebavat, veš kaki box more bit da spravi ven 300W RMS, s parom takih se ozvočuje manjša prizorišča, ne pa da bo mel nek home sistem res 300W rmsa, in to v 30 x 20 centi plastični škatlici :D

Sony itak ne navaja več moči, pišejo še jo samo kitajci ... pol pa maš na mantah za 100€ gor napisano 6000W
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Saj zato so si izmislili RMS, da lahko folk hebejo v glavo. 20-30 let nazaj si imel wate in si točno vedel kaj dobiš in kako butne. Danes je pa to znanstvena fantastika.
Za nategovanje imaš P.M.P.O.
W RMS so popolnoma na mestu. Je pa fino pogledati, pri kakšnem % THD so podani

Kako nekaj butne, pa je odvisno tudi v odzivnosti zvočnikov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
W ojačevalca in max W zvočnika ti ni povedo ničesar o glasnosti, ki jo boš dobil.
Vazna je kombinacija W ter dB/W
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, s tem da ne pozabit da dvakratna RMS pomeni 3dB več (na istem sistemu), kar v praksi pomeni da je "enako glasno"
Tako da primerjat nekaj kar ima (domnevno) 150, 200 ali 230W nima smisla - to je vse "isto".