Hofer IP kamera

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Ne ljubi se mi zafrkavat z reklamacijo... Dal sem jo na stikalno uro in sprogramiral, da jo vsakih nekaj ur ausšalta... Zaenkrat deluje, ko bo spustila dušo, pa via deponija... ;-))
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Spremeni nagib antene na kameri in premakni modem (ruterju) za pol metra, da dobi boljši signal.
grims-1.gif
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Mislim, da ni težava v signalu, ker je cca 4 mesece v povsem enaki situaciji normalno delala. Pa tudi razdalja med repetitorjem in kamero je relativno majhna. Preden jo dokončno obsodim, moram sprobat še repetitor.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Poglej za posodobitev Firmwera kamere. Moja je imela po nakupu takoj na razpolago novejšo verzijo v kateri so odpravili določene konstrastne nepravilnosti pri delni sončni svetlobi in etc. Mogoče so s popravkom odpravili tvoje težave.
grims-1.gif
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Težava rešena... Serviserji so mi poslali nov napajalnik in zadeva dela kot nova. Moram pohvaliti servis. Nisem imel računa od kamere (romal v smeti), pa so mi vseeno vse krili z garancijo, tudi stroške poštnine.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Sicer pa mi pajki povzročajo težavo pri tej kameri... Vsako noč mi kateri naprede pajčevino pred objektiv in se celo noč hojsa na njej, kamera pa divje pošilja maile, ker opazi gibanje... matr jim dolgonogo!!
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
BIOKIL.

Uporabljam na fasadi in se zelo dobro obnese.

Pajki naredijo mrežo po fasadi in zgleda kot, da bi imel flekasto fasado. Pometem z metlo in pošpricam z BIOKILOM in fasada je celo leto čista.
cheer.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Pri teh kamerah me moti sorazmerno ozek vidni kot. Moja (Maginon) ima šestdeset stopinjski. Neka Foscam od štiri mega piksle ima sedemdeset stopinjski. Največji kot je pri nekašni Amstar..ali podobno, ki ima kot petinosemdeset stopinj, kar je tudi bedno.
Rad bi zajel celotno dvorišče v objektiv skupaj z nadstreškom. Ni poterebno da je tako široki kot, kot pri mojem Canonu, vendar kakšnik 110 stopinj je zaželjeno.
grims-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Foscamova na tvojem linku ima res dober kot v širino.
zmaga.gif
Tako bi lahko razširil pogled v desno, tam kjer sem pustil črno, da se vidi celo parkirišče. Na sliki je 60 stopinjski kot.



nh9-Captuk.jpg


Gledam še Foscamov dražji model brez WIFja, vendar ima kot samo 70 stopinj. Torej dražji in slabši.
http://foscam.si/spletna-trgov...ip-kamera-1440p
Več kot dvesto Eur ne bi dajal. Skupaj z napajalnikom, ker nekatere firme ne prilagajo zraven.
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Jaz sem naročil iz aliexpres tole kamero, je ravno na carini, verjetno bo drug teden prišla... je pa po specifikacijah in tudi testih, ki so na netu, kar nekaj pred foscamovo...
evil.gif

Imam tudi eno foscamovo vrtljivo za znotraj, že kar nekaj let, pa sem sicer tudi z njo zadovoljen, v tem času je odpovedal napajalnik in ir-cut, ki so mi ga pri prodajalcu popravili, tako da tudi ne moreš zgrešit s tem...
cool-1.gif


Tukaj imaš posnetek iz takšne kamere, pa malo primerjaj, pa ceno si poglej na aliexpres+20 eur DDV in stroški...
cheer.gif

 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Alioth, ta Foscam na tvojem linku ne podpira ONVIF?
Nikjer ga ni v specifikacijah.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Uporablja kdo Maginon IPC-100 AC? Nikakor mi ne tata dobit slike, zvok dela pri sliki pa samo piše povezovanje... Probal sem že factory default pa ne pomaga. Ko probam updatat fw, mi samo napiše OK, updata pa ne naredi.
 
Nazadnje urejeno: