Hočeš biti premium, pa nisi čisto?

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Ok, fair enough. Pač odvisno od lifestyle-a. Meni ogromno odtehta, da imam športno opremo stalno zadaj v zaboju in mi je ni treba vsakokrat nositi iz kleti v avto in obratno. Glede teže ... ni neke razlike med kombijem in SUVom - oba imata prazna okrog 2t.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Citat:
Uporabnik Drifter pravi:
Sicer pa so novi macani že za 70k z 3.0 diesel motorjem

Ko glih vidim post, macan pa 3.0 diesel.....kdo to kupi? Pa jebemumatr ce gres porsa kupovat pa ja ne bos dizla vzel ali kaj? Vrze 100keur za premium voz a pod haubo dizel
tongue-1.gif
To moras biti mal premaknjen pomoje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Sosed ima tri otroke in multivana, žena pežojevega kangooja
evil.gif
za lušt ima še alfo spider 3.0.

Ko grejo na morje grejo z dvemi avti ( brez alfe, se ve)
hysterical-1.gif
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Macan je najbolj prodajen model porscheja, toliko o tem kdo kaj kupi :D Seveda pravi hardcore porka loverji, kupjo elferja, ampak Macan je presneto dober in uporaben izdelek zato tudi ni čudno, da kažejo prodajne statistike njemu v prid.
cheer.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
fordf350superduty-s-f215de4de3f71e53.jpg

4x4, dizel, placa dost, konjev tudi in opazili te bodo. Pa c kategorijo moreš imeti. Cena taksa mislim da je okoli 130€.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Sem se oglasil samo zaradi omenjanja kombija in praktičnosti pri vsakodnevni uporabi. Ja, če rabiš jupol kante in lojtro pri vsakodnevnem delu, ne pa fizična oseba ki se gre premijum (ajde, ne rečem če ima 7 otrok).

Pa sploh ni fora v centimetrih, ampak v logiki da celo leto voziš ssabo kramo (recimo kuhinjo in posteljo v primeru californie), ki jo rabiš v naboljšem primeru 30 dni na leto. Pa ne samo kramo, tudi 5 kvadratnih metrov in 400 kg odvečnega pleha.

VW California Beach, če hočeš skrito posteljo, a nočeš kuhinje. Lahko pa tudi kaj od konkurence, recimo MB Viano Fun Westfalia ali V Marco Polo Activity.
smile-1.gif

Okusi so različni, a meni so to idealni družinski avti, znotraj gabaritov 5m x 2m (DxŠ) za uporabnost/parkiranje v garažnih hišah, vozne lastnosti pa tudi takšne, da je človek kar malo presenečen, oz. se 90% ne upa tako hitro peljati v ovinek, kot ti avti zmorejo (osebno preizkušeno).
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
KSZ
Po moje se je treba odločiti, ali kupuješ avto za sebe ali za soseda. V prvem primeru si izbereš tisto kar rabiš in ti je všeč, v drugem primeru pa čimvečjo in čim bolj svetlečo škatlo, četudi okna odpiraš na roke.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Večji avto ni nujno vedno samo zaradi soseda. Meni je recimo všeč da je v avtu dosti placa, pa tudi pelje se recimo 5-ka dosti drugače kot 3-ka. Mi pa ni noben problem če zato recimo avto nima nekih zunaji bling-bling zadev, "R-line" paketov in podobnega.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Multivan je zmaga! Komot si, prostora dovolj, lep je, opremljen, 4x4, da prides povsod.....Da je pa sosedom samo kombi z odvecno kramo in prevelik za vozit....
hysterical-1.gif
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
No, Multivan je za V razredom v svoji klasi res drugi najboljši, se pa niti slučajno ne pelje kot normalen avto, kot je to nekje zgoraj nekdo omenjal.

Če si potnik pa je res fino :)
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Po vozni dinamiki (lega, zavore, povednost volana, ...) mi je Multivan T5.2 BiTDI malo nad Vianom 3.0CDI in na nivoju svežega V.
Multivana T6 še nisem peljal, a dvomim, da je slabši od T5.2. Žal so se pri obeh odločili za odstranitev R5 in V6 motorjev, 2.0BiTDI pa je vsaj v 180KM verziji vzdržljiv kot kepica sladoleda na avgustvoskem asfaltu.

Seveda je v dinamiki razlika na 400-700kg lažje osebne avte, a dokler me brunarica spravi do 100km/h v 9sekundah in prileze na 200km/h končne, potem ne pogrešam skoraj ničesar.