Hladilnik - A je to ?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Mi je bilo malo žal da nisem vzel inverterja ravno zaradi glasnosti, pa zgleda nisem naredil napake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Mi je bilo malo žal da nisem vzel inverterja ravno zaradi glasnosti, pa zgleda nisem naredil napake.
Jaz tudi mislim da si se prav odločil.

Evo sem še včeraj ponoči izvajal teste glasnosti (brez polic in predalov v zmrzovalniku in hladilniku).

cca 1m oddaljeno na višini kompresorja: 45-55db (kakšne stene malo povečajo glasnost na 60db).
cca 1m oddaljeno v višino: 40-47db (brez direktne vidne linije med mikrofonom in kompresorjem).

zvok pa še vedno spominja na neprijetno pnevmatsko kladivo z različnimi hitrostmi delovanja.

Torej se tovarniško predpisanim db približaš samo če med kompresor in merilec postaviš nek predmet (v mojem primeru kar sam hladilnik).

Neprijetnega zvoka pa se rešiš samo z izklopom hladilnika.


Za junaka, ki je hotel pa video posnetek pa predlagam da si malo pogleda delovanje mobilnih telefonov.

Sam telefon ima namreč vgrajeno tehnologijo, ki vse zvoke razen govora utiša oziroma izniči. Ugani kam spada
zvok pnevmatskega kladiva(med pogovor ne).
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Zanimivo.
Off top.....kaj pralni stroj z inverterjem je tudi glasnejši od navadnega motorja.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Jaz tudi mislim da si se prav odločil.

Evo sem še včeraj ponoči izvajal teste glasnosti (brez polic in predalov v zmrzovalniku in hladilniku).

cca 1m oddaljeno na višini kompresorja: 45-55db (kakšne stene malo povečajo glasnost na 60db).
cca 1m oddaljeno v višino: 40-47db (brez direktne vidne linije med mikrofonom in kompresorjem).

zvok pa še vedno spominja na neprijetno pnevmatsko kladivo z različnimi hitrostmi delovanja.

Torej se tovarniško predpisanim db približaš samo če med kompresor in merilec postaviš nek predmet (v mojem primeru kar sam hladilnik).

Neprijetnega zvoka pa se rešiš samo z izklopom hladilnika.


Za junaka, ki je hotel pa video posnetek pa predlagam da si malo pogleda delovanje mobilnih telefonov.

Sam telefon ima namreč vgrajeno tehnologijo, ki vse zvoke razen govora utiša oziroma izniči. Ugani kam spada
zvok pnevmatskega kladiva(med pogovor ne).
Katero aplikacijo uporabljaš za merjenje decibelov?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Jaz tudi mislim da si se prav odločil.

Evo sem še včeraj ponoči izvajal teste glasnosti (brez polic in predalov v zmrzovalniku in hladilniku).

cca 1m oddaljeno na višini kompresorja: 45-55db (kakšne stene malo povečajo glasnost na 60db).
cca 1m oddaljeno v višino: 40-47db (brez direktne vidne linije med mikrofonom in kompresorjem).

zvok pa še vedno spominja na neprijetno pnevmatsko kladivo z različnimi hitrostmi delovanja.

Torej se tovarniško predpisanim db približaš samo če med kompresor in merilec postaviš nek predmet (v mojem primeru kar sam hladilnik).

Neprijetnega zvoka pa se rešiš samo z izklopom hladilnika.


Za junaka, ki je hotel pa video posnetek pa predlagam da si malo pogleda delovanje mobilnih telefonov.

Sam telefon ima namreč vgrajeno tehnologijo, ki vse zvoke razen govora utiša oziroma izniči. Ugani kam spada
zvok pnevmatskega kladiva(med pogovor ne).
Sori, dej ti raj pivo v hladilnik.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Gledam malo to liebherjevo spletno stran. Hladilniki v ceni grejo v višave funkcije pa so bolj ali manj iste.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Potrdim, BEKO ameriški hladilnik model GN162420X, specifikacije pravijo glasnost 43dB. Drugi hladilnik, Amica ali nekaj takega, za katerega piše glasnost 40dB. Prvega se sliši po celi hiši, sploh ponoči, drugega ne slišiš sploh, mogoče če si res zraven, oba sta inverter.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
ne vem kaj je potem z mojim sluhom narobe, liebherrr deklariran 30dB, tudi izmerjena glasnost 30dB, ampak meni je to preglasno :(
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Imam Libherja v kuhinji, mislim da je dve leti star, pa ga enostavno ne slišiš. Sem že večkrat mislil vprašati, na kakšnem principu dela, ker - ga enostavno ne slišiš. Zadnja stran hladilnika je pa zgolj oblečena v neko Al prevleko in to je vse. Pa ima nulto cono itd ... drag je bil kot pes, toda deluje neslišno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Naj bi bili kvalitetni in bulletproof. No prešnji teden sem na kosovni odvoz peljal ne 10 let starega liebherrja za 1k EUR, sedaj je doma bosch za 800EUR ki je v vseh pogledih boljši (tehnika gre naprej, logično). Tako da moje mnenje o liebherju se je spremenilo v trenutku ko je začel crkovat in servis kljub odlični podpori ni imel več ideje kako bi ga spametovali da deluje pravilno.
 
Lahko malo pokomentiraš v čem nudi največ? Ni provokacija, ampak dejansko ne vem v čem so Liebherr hladilnik boljši od ostalih. Kaj so prednosti? Vem le, da se jih drži sloves, da so dobri.


šure no problem
- poglej in primerjaj karakteristike s konkurenco. Tu mislim glasnost, zmogljivost zamrzovanja in shranjevalni časi ob motnjah (sploh pri zamrzovlčanih aparatih je to zelo lepo vidno.)., Tudi volumsko ne koparijo (gledal za kolega enga 55 cm širine ki je nudil skoraj toliko kot večina konkurence pri širini 60 cm)
-sama izdelava aparata, ter opreme (košare, predali..recimo police v zamrzovalni omari zdržijo do 55 kg, predali so zlo mehka plastika, tako da ne morejo pokati)
- izjemno dobra izolacija, v nekaterih primerih se vgrajujejo varčni VCC invertni kompresorji (glej porabe njihovih aparatov in jih primerjasj z drugimi)
- top modeli imajo količinsko definirano globoko zamrzovanje, ostali na časovno definirano (ta čas je daljši kot pri konkurenci, preverjeno)

mam recimo skrinjo liebherr premium 3656 ali nekaj takega. Takrat top (ene 6,7 let nazaj). Po dimenzijah tolk kt gorenjeva 400 l (takrat, danes ne vem kakšne so njihove), moja ma volumna 325l. Cena takrat za 2 takšni gorenjevi, pa že te so bile bolj pri dragih. Lastnosti...zmogljivost zamrzovanja za 50% večja kt pri gorenjevi, zadrževalni čas ob motnjah še enkrat daljši na račun zelo dobre izolacioje, poraba znatno nižja, prav tako je tišja, manj ivja se nabira itd


mam tudi njihovo omaro, nimam pripomb. Cena tisočaka, nudi pa tolk da glava peče. Boscheva primerljiva 200€ cenejša, že po videzu daleč zadaj, prav tako po karakteristikah
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

Podobne teme