Hladilnik - A je to ?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Pohvalo na yt ali FB jim naredi.


Nekoč je šla rdeča kapica čez gozd do babice. Imela je nekakšne težave z volkom.
Vaščani so slišali zgodbo od rdeče kapice in skoraj linčali volka.
Na srečo se je našel inšpektor in poslušal zgodbo od rdeče kapice, volka in gozda.


Kdo je bil najbolj pameten v tej zgodbi mi ni potrebno razlagati...


Lahko da je samo moj primerek tak.
Bom počakal na serviserja da še on pove kako in kaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Glasnost hladilnika je deklarirana nekih 40db ponavadi.
Vemo kakšna je običajna glasnost.
Če je tukaj res bila stemarca (laično izmerjeno 80 db, kar je običajen do glasen govor po spominu) in če je smrdelo po plastiki ne vem če bi jaz se vztrajal s poslušanjem Samsung podpore da je tak hrup za.prvi dan Samsung hladilnika normalno.
Je pa res,da sem podobne zgodbice dal že skoz z Electrolux kuhalno ploščo in da sedaj vem da se ne mislim več 3x na servis voziti pa vsakič sravfat po kuhinji.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Imam tudi Samsungov hladilnik pa razen občasnih rahlo glasnejših zvokov (nemotečih) sploh ne vem da dela. Je čisto tih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Men je Gorenje delu 16 let. Crknu in ker nisem hotu več vgradnega, sem kupz novega.
Samsung pa hladilnik men glih ne greta skup, zato je odpadu. No zmagu Beko, kljub temu, da je blo neki napisanga o tem da je glasen. To nima not sam kompresorja, ma še nulto cono pa uno cono pa... Ventilatorji se kr slišjo ja, sploh ko ga nafilaš z novo špecerijo, sam ni krize. Bi bil navaden za 300 EUR berjetn dost tišji.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Jaz sem pa ravno Bekota ven vrgu. Spustil plin malo po koncu garancije. Drugače še čisto lep. Serviser je sicer rekel, da lahko napolni plin za 85€, ampak ne garantira ali bo držalo en teden, mesec ali leto. Samsung RB5000J, made in Poland. Vsaj za pet let bo, kolikor je garancije.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Po prebranem, držim pesti da bo naš Gorenjev star 20 let z dvema kompresorjema zdržal še mnoga leta:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Jaz sem pa ravno Bekota ven vrgu. Spustil plin malo po koncu garancije. Drugače še čisto lep. Serviser je sicer rekel, da lahko napolni plin za 85€, ampak ne garantira ali bo držalo en teden, mesec ali leto. Samsung RB5000J, made in Poland. Vsaj za pet let bo, kolikor je garancije.
Ja, tko je. Učas je bil hladilnik kompresor, pa mal bakra pa izolirana škatla, dons je pa kaj? Če ta crkne takoj po garanciji, gre not največji in najcenejši k ga dobim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Po prebranem, držim pesti da bo naš Gorenjev star 20 let z dvema kompresorjema zdržal še mnoga leta:bonk:
Sem ravno dopoldne računal koliko več elektrike od deklarirane je porabil 2 kompresorski gorenje v 12 letih. Za 200 evrov. Najraje bi račun gorenju poslal (na začetku sem ga meril, je porabil 42% več od deklarirane. Je bil Gorenje pred VW.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Evo bil serviser na obisku.

Alarm za vrata se po 2 minutah oglasi z 10 krakimi in precej tihimi piski.
Drugih alarmov hladilnik nima (Prodajalec mi jih samo prodal).
Inverter Hladilniki pa niso ravno primerni za prostore kjer spiš. Je bolje imeti navaden kompresor.
Glasnost je sedaj podnevi ustrezna na 1m od hladilnika (navzgor in vstran) je pa neprijeten zvok.
Jaz sem ga namreč meril ponoči (cca 50cm v isti višini kot je kompresor)... Je pa po občutku tišji kot na začetku (Bom ga danes ponoči spet izmeril).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Imel sem nekega Boscha, ki mu je alarm za vrata piskal skoraj preden sem odprl vrata, torej je še vedno bolje po dveh minutah. :)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Imel sem nekega Boscha, ki mu je alarm za vrata piskal skoraj preden sem odprl vrata, torej je še vedno bolje po dveh minutah. :)
No meni so predali v zamrzovalniku zaledeneli pa sem pustil vrata odprta da se odtali, poleg še testirati alarm za temperaturo in vrata, ampak tam niti alarma za vrata ni :bonk:

Torej iz 3 muh na en mah nisem niti ene zadel.
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Če imaš NoFrost se ti led ne sme nabirat, alarm za odprta vrata pa je običajno samo za hladilnik.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Inverter Hladilniki pa niso ravno primerni za prostore kjer spiš. Je bolje imeti navaden kompresor.
Po kakšni logiki?
Ravno inverter je primernejši zaradi elektronske regulacije kompresorja. To pomeni, da kompresor nima le vklop in izklop, ampak ima vmesne stopnje, ki pomenijo tišje delovanje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ja, sam ko ga nabutaš, ko prideš iz trgovine pa ti vklop turbo stopnjo. Takrat pa misliš, da bo poletel.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Po kakšni logiki?
Ravno inverter je primernejši zaradi elektronske regulacije kompresorja. To pomeni, da kompresor nima le vklop in izklop, ampak ima vmesne stopnje, ki pomenijo tišje delovanje.

Inverterji so glasnejši in proizvajajo bolj nadležne zvoke.
Navaden ima tisti njegov zvok. Inverter pa celi ansambel.
V mojem primeru primerljiv z pnevmatskim kladivom - ki deluje počasneje ali pa hitreje.

Navadnega sem slišal samo če sem zelo blizu šel pa še to bolj malo.
 

Podobne teme