hd film - ni zvoka

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Pri predvajanju filma HD (iz računalinka) nimam zvoka na računalniških zvočnikih (rač. imam povezan s tv preko hdmi dvi kabla).

A bi mi moralo špilat? kaj je narobe? driver?

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
gre morda zvok preko hdmi kabla?
napačen kodek in ti ne zna predvajat zvoka?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Zvok bi šel malce težko preko hdmi, če ima dvi - hdmi kabel
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Grafična kartica Sapphire ATI Radeon HD 2600XT
Posebnost HD serije je na grafični procesor integrirana zvočna kartica, ki omogoča, da lahko HD televizor povežemo z enim samim kablom HDMI, preko katerega bo poleg videa vključen tudi 5.1 prostorski zvok.

1178543033.png


tle pravjo da bi moglo delat. razen če ni tale vmesnik kak čudež tehnologije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Ja...itak..ampak tole ima HDMI izhod na grafi. Pubec je pa napisal, da ima DVI - HDMI kabel.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ja sej tole je sam hdmi-dvi vmesnik katerga lahko odstraniš. po mojem je enako če imaš hdmi-dvi kabel.dobra volja firme, da so olajšal delo uporabnikom in tako lažje kupjo samo hdmi kabel.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Not really.



Tole je HDMI, DVI ne more hkrati prenašati zvoka in slike. Zato ima tale grafična kartica nekje na "sebi" spdif priklop. Kamur ti z osnovne plošče, ali dodatne zvočne, proklopis spdif in potem en čip na grafični skupaj "zmeša" digitalni zvok in digitalni video in "pošlje" oboje hkrati na HDMI.



Zlo nerodna zadeva pa še kvaliteta bi se naj zgubljala tu, ampak za neko domačo uporabo čisto dovolj.



Edit, zgleda ima tale grafa že na sebi audi kontroler...ziher ni neke kvaliete, recimo kot kak audigy, etc...ampak..za domačo rabo je
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Jaz imam to kartico doma in narejeno povezavo na LCD TV prek 10m HDMI kabla. Vse skupaj deluje tako kot mora, kakšnih izgub na kvaliteti pa vsaj do sedaj nisem opazil. Edina 'slabost' je, da je vedno potrebno v control panel-u spremeniti, da je televizor primarni izvor zvoka, ko hočem gledat kak film (vendar vsaj kolikor razmišljam, drugače ne gre).

@Avtor teme: Glede na malo število podatkov, lahko samo ugibam. Pri meni je bil problem pri enem HD filmu, ker je bil audio kodek nek čuden, tako da sem raje potegnil dol novo verzijo filma, kot se zafrkaval z kodek-i. Probaj z MatroskaDiag ugotoviti, katere kodek-e film uporablja.

LP
Andrej
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
bom še 1x napisal podrobneje

torej, na disku zaženem film HD in ga začne predvajati (slika) na TV, zvoka na TV nimam ker nimam z nobenimi drugimi kabli povezan PC in TV kot samo preko dvi-hdmi. Zanima me ali bi moral biti zvok na računalniških zvočnikih, ki so priklopljeni na računalnik? ker namreč zvoka ni, če dam navaden divx je zvok (na rač. zvočnikih).

Pa še nekaj me btw - zakaj v nastavitvah od ATI-HDTV Support ko oznacim (katerikoli) format grafike (npr. 720p60) mi piše: Note that forcing a display mode that exceeds the reported capabilities of its EDID may result in a blank screen or permanently damaged the display.
Kaj to si lahko kaj zj....? ker nisem upal dati
redface-1.gif

Lp
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Poglej pod Control Panel->Sound ali se ob filmu premika EQ. Vendar je po moje problem v kodeku za zvok (če se prav spomnem je mene pri filmu 300 zafrkaval nek EAAC kodek al nekaj takega).

LP
Andrej
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
1280*768

v bsplayeru je slika o, zvoka ni, v vlc pa kontra

bom probal codece najti pa da vidimo

lp
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Za zvok ti vejetno manjka AC3 codec. Sicer kar dvomim, da ga nimaš saj je pogosto uporabljen.Verjetno je kak bolj eksotičen.
VLC za HD video nima popolne podpore in velikokrat odpove. Ker ti VLC zvok predvaja poglej kter codec (ima vgrajene) uporabi {Pogled/Sporočila}.
Preglej kar ti izpiše.

aout_directx debug: OpenAudio
= prva vrsica s ktero začne iskati codec, čeje audio output directx

using audio filter modul =?

Potem pa na lov za samostojnim za BSP oz. WMP.