Groza na obvoznici, danes ob 06:35....

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dragi moj,



Obnašanje drugih "avtov" je totalno drugačno, kadar se mednje želi vriniti avto, od tistega, ko se mednje vriva kamion.

Če tega nisi opazil, bi pa mogoče res kazalo razmisliti, da vrneš vozniško. Ker ti tudi - baje - na stotisoče km opazovanja prometa niso dali tega razsvetljenja, da bi to opazil.



BTW - Meni je vseeno, ali pri bremzanju gledajo v zadnje ogledalo ali ne. Ta "problem" rešujem z varnostno razdaljo in opazovanjem (
grims-1.gif
) in b) brez da bi preverili, če pa mogoče slučajno tam, kamor se hočejo vriniti, že vozi kakšen drug avto.
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz opazim sam nimam problemov, sam jaz to rešim.

Ja se se najde še za tabo en [censored] ki ga ti ne vidiš in brez da bi bilo treba zabremzaš "napolno" pa se ti bo brezveze nardila škoda..

Ja sej se najdejo taki pa ti poskrbiš da ga spustiš predse.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Napisal si, da te motijo kurci, ki ne gledajo v ogledala.

Nisem vedela, da govoriš o sebi - ker mi zdaj kar naenkrat predavaš, da je treba gledati v ogledala.



Jaz - sorry - tudi brez tvojega predavanja gledam v ogledalo. Točno zato, ker ne maram cirkusa.



In me tudi ne motijo oni kurci, ki ne gledajo - ker imam varnostno razdaljo.



Kje je torej problem, ki ti ne da spati?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
A obstaja kaka statistika koliko nesreč je povzročilo tovorno vozilo?
No je pa kultura na naših cestah na neverjetno nizki ravni. Včeraj sem se peljal proti Vrhniki iz Italije, nekaj časa po nesreči, so še nalagali razbite avte na kamione. Da si prišel iz desnega pasa na levega, je blo treba paciente na levem skoraj zrinit v ograjo da je vrag nesramni ustavil pa te spustil na svoj pas. Vsak dvajseti celo ustavi pa poblenda da ni do jutra treba čakat. Ostali pa polno po gasu in polno po bremzi da je ja 0.02mm za ritjo unmu spredi. Bognedaj da kdo pride pred njega
ne-ne-1.gif
No tistim ki se jim pa res mudi ni pa težko tud po odstavnem mimo it. Majo pa vse štiri prižgane, kot kakšna intervencija.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
ja no.. spuščanje oz. sistem zadrge je tud popolna neznanka pri nas... res da ja nebi kdo koga predse spustil, bo pol full kasneje prispel na cilj
crazy1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Fora je v tem da ko ce ze pride do take situacije da je en pas zaprt, bojo tadobri soferji ze nadalec zamenjal pas, samo potem imas tiste paciente k nemore cakat 2 sekunde in potegne po praznem pasu do mesta kjer je zaprt, nato izsiljuje... vecini gre to v nos in zato nespuscajo... druga stvar je pa ta da je bil pred mestom zaprtja pospesevalni pas....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
ja, to je pa drug ekstrem... jst sm drgač imel v mislih enostavno vključevanje z neprednostne ceste na nesemaforiziranem križišču... se pelješ čez npr. Francijo in v predmestju Pariza se dva pasova tako brez težav vključujeta v 3 druge, pri nas pa še ena v ena ne gre
crazy1.gif
pa je tam "malce" večja gneča kot pri nas...
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Sm ze na ostalih forumih parkat povedu..... treba bo pocas folk tko zbrihtat da se jim ksn samar da, ali pa dva, in bojo pol mogoce usi mel strah pred tem da bojo dobil po picki in se bojo primernejse vozil :D
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Namesto večjih kazni bi pomojem to celo bolj zaleglo
grin1.gif


Matr ej tiščim odkar pomnim, pa sem imel in povzročil manj nesreč in nevarnih situacij, kot jih pa vidim dnevno na Lj. obvoznici. Nesposobnost nekaterih je res neverjetna
uf-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Fora je v tem da ko ce ze pride do take situacije da je en pas zaprt, bojo tadobri soferji ze nadalec zamenjal pas, samo potem imas tiste paciente k nemore cakat 2 sekunde in potegne po praznem pasu do mesta kjer je zaprt, nato izsiljuje... vecini gre to v nos in zato nespuscajo... druga stvar je pa ta da je bil pred mestom zaprtja pospesevalni pas....
Tapametni šoferji pejejo d zožitve po pasu, na katerem so, potem pa zadrga. Butlji takoj t+rinejo na drugi pas in naredijo kolono ...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
V tem primeru ni bil tovornjak nič kriv....žal ni mogel ustaviti....
Okoli lažeš da si policaj (kao), po drugi strani pa ne poznaš pojma varnostne razdalje. Če se ne moreš ustaviti, si preblizu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Tukaj pa ti ne dam "prav" apachi. Si predstavljaš kako bi zgledale SLO ceste če bi vsi vozili z varnostno razdaljo. (kar bi dejansko nekako mogli, pa tujina ni v tem pogledu nič boljša!

Pri tovornjaku ki gre 85kmh je to vsaj 100 metrov ali pa celo več, pri avtomobilu pa ne veliko manj(podatki veljajo za suho cesto, na mokrem,zasneženem pomnoži najmanj x2. (velikokrat pa jih vidiš nagužvane na 10 m ali pa celo manj (že precej podobno vlakovni kompoziciji), kar pa je absolutno premalo za kakoršnokoli ukrepanje



Pa da ti dam še mal "prav: Glede na to kako "krmilarji" vozijo v moj "bivši" kraj ni nič čudnega, da se je kaj takega zgodilo. Sploh ko so prazni, jih celo z avtom težko dohitevaš, vozijo po načelu koji jači ta tlači...in na metu nesreče je dovolj pregledno, da bi "lahko"
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
[Ker si zadnji]

Jaz se sploh ne čudim, da se dogajajo take nesreče.
Par primerov:
Vozim se na prehitevalnem pasu in tovornjakar kar naenkrat zavije pred mano. Za "koj" *urac imate tiste pol metrske špegle!!!!!!
Potem se mi je zgodil podoben primer, ponovno sem bil na prehitevalnem pasu in voznik osebnem pasu se odloči zaviti na prehitevalni pas. Naj povem, da sem bil ob boku. *izda, zelo varno je voziti z eno roko na volanu in z drugo držati mobitel.
Sicer pa, ni večje nevarnosti kot tovornjakar, ki uporablja mobitel med vožnjo. Na AC se je vključil s hitrostjo 60 km/h, seveda ni izkoristil celotni pospeševalni pas ampak je že po parih metrih zavil na AC in gleda kot fijakarski konj, torej nič levo ampak direkt na AC!!
Ne vem od kje tovorjnakarjem veselje, da vozijo za osebnim vozilom v razdalji enega metra, seveda sem spadajo tudi vozniki osebnih vozil. Me prav zanima kako se bi končalo če bi sprednje vozilo bremzalo na polno.

Od vseh udeležncev v prometu imam najboljše izkušnje z motoristi. Še pešci in kolesarji so nevarni.
crazy1.gif


Dokler se ne bo kultura v prometu znatno povišala bo še vedno tako, kot je.
A se je res tok težko držati CPP?
confused-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Tapametni šoferji pejejo d zožitve po pasu, na katerem so, potem pa zadrga. Butlji takoj t+rinejo na drugi pas in naredijo kolono ...

Glede na to da je prevladujoca starostna populacija soferjev v sloveniji 40+, in jih mogoce 10% pozna pravilo zadrge, bi bila prevoznost vecja, a tako ni, poleg tega je tudi tu v igri mentaliteta/ego.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Glavni problem niti niti prvo niti drugo, ampak tretje - da je več kot polovice folka strah "se vrivat" oz. se ne zna vrivat.

Sem osebno videla, kako so določeni vozniki dobesedno sklenili roke v prošnji, da se jih ja kdo usmili in spusti predse.



Kar me pa niti ne čudi - v polovici primerov naletiš na psihiče, ki do mm pelje ob tebi (celo raje avto podrajsa), da ja ne bi koga slučajno spustil predse.



In ti prestrašeni reveži se že 200 m pred zožitvijo postavijo na glavni pas, s tem seveda naredijo gužvo, itd....



Ampak za situacijo so v bistvu krivi vsi - presranci in agresivneži.
 
Nazadnje urejeno: