A mislite, da je crknil akumulator?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

danes zjutraj sem naletel na zanimivo težavo z avtom.
Ko se približam avtu, najprej ni odprl ogledal in posvetil lučk. Tudi vrata se niso odklenila, ko pritisnem na gumbek.
OK, kul morda je crknila baterija na daljincu.
Odklenem vrata s ključem, in navadno se je ob tem ključil alarm, ki se je izključil, ko sem pritisnil ključ na gum za vžiganje avta. Danes alarma ni bilo, ob pritisku na gumb je bil avto mrtev. Tudi na ekranu/števcih ni bilo prav nič, tudi električna ročna se ni odzivala.

A je možno, da je crknil akumulator?

LP,
Matjaž

P.S. Itak da obm poklical vlečno službo, ampak me zanima že vnaprej.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
ja, zelo verjetno ja. ali pa kakšen slab kontakt na aku? koliko je star aku?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.413
113
Kaj se gre za Renault a.

Če je tema je šel Aku.
Glej da boš novega nabavil AGM in ne EFB, ker razlika v ceni je minimalna ranga 10 do 15 Eurov in AGM vzdrži dosti več.
So pa vsi začeli zadnje čase šparat in nam vgrajujejo te cenejše noter.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Če je akumulator po eni noči tako prazen, da števci ne odreagirajo, jaz sploh ne bi poskušal z vžiganjem preko kablov. Da ne bo še na drugem avtu kaj crknilo ... Akumulator pa bo tako ali tako treba takoj menjati.
Razen, če bi avto več dni stal. Lani med dopustom so otroci javili, da avto doma ne vžge. Rekel naj pač napolnijo akumulator, če bo potem vžgal, se lahko vozijo, ampak kable zraven, doma pa akumulator polniti. Ko sem se vrnil, v prvi trgovini niso imeli primernega akumulatorja, do druge nisem šel in še danes je v avtu isti akumulator. To mi kaže, da so z avtom še nekaj naredili, da se je spraznil, ampak ne povedo :). Avto sicer ima zaščito, če pustiš radio ali odprta vrata, ampak mogoče vseeno takrat več elektrike porablja v mirovanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974 in tony

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Ni res, da odleti, ampak se ti izklopijo nekatere funkcije kot so start-stop... dokler računalo spet ne ugotovi zadovoljivega stanja baterije. Je pa senzor najlepše zamenjat, ga jasno računat in stanje postavit na reset. Sej stranka plača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Jaz bi najprej poskusil s polnilcem (ce ga imas). Morda je ostala prizgana kaka bralna lucka in je do jutra pojedla vso energijo.
Da ne bos dahnil par sto evrov v prazno.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Napiši iz kje si, mogoče smo blizu. Za enga mrzlega bo mnde taprav alteraš prišel z boosterjem, kabli ter multimetrrom da vžgemo to kanto in pomerimo akumulator ter alternator..