Alarm meta

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
1 mesec nisem peljal avta dlje kot 5km. Večali manj pa je itak stal(zunaj na mrazu).
Akumulator je star slabi 2 leti. Nima čepkov, kjer bi lahko dolil dest. vodo. Mislim, da je tisti, ki ima nek gel...

Skratka, akumulator se je popolnoma izpraznil. Tako da niti centralno ne dela. Avto sem odklenil s ključem(samo voznikova vrata)

Vprašanje:

Alarm je tudi crknil(čeprav ima tudi lastno baterijo). Ko sem priklopil akumulator na štrom, se je alarm začel nekaj oglašat, pa malo so blinkali žmigavci ipd.
Ker sem se bal, da bo začel tulit, sem odklopil konektor iz alarma. Polnil sem akumulator 24h(do sedajle).
Ko sem odklopil konektorje iz alarma ne dela popolnoma nič. Ne kontakt, ne lučka v stropu, nič. Očitno gre ves štrom preko alarma...

Zdaj pa se bojim, da ko bom jutri priklopil konektor na alarm, da bo začel tulit kot zmešan in da ga ne bom mogel več usposobiti nazaj. Nevem, a je možno, da se je nek reset alarma naredil, glede na to, da je vse skupaj crknilo - tudi baterija alarma?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ne bo tulil. Če pa že, pa enostavno pritisni na odklep.

lp
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Menjaj akumulator, pa bo tudi alarm deloval kot mora.
Simptomi, ki si jih opisal za alarm, so klasični za prenizko napetost - torej se je akumulator poslovil.

LP
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Seveda bom menjal.
Včeraj pa sem ga odklopil in očitno se ni niti malo napolnil
bonk.gif
Tako da sem ga zjutraj vžal na kable. Alarm z elektriko očitno nima nič, ker ga nisem spojil nazaj s konektorji in je avto vžal v prvo. Potem sem pa itak naredil 100km do gradbišča in sedaj mi avto vžiga brez problema...
Za koliko časa bo tako pa raje ne bom preizkušal. Bom naročil nov akumulator.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
iz alarma se nikoli ne snema konektorja... za to si dobil servisni kjuček s katerih ga onemogočiš za čas ko nočeš imeti aktivnega... mi je pa čudno da ti avto vžiga oz to mi nakazuje da blokade sploh nimaš vezane...
dejstva ki jih govorim veljajo za meta alarme ki so se prodajali sicer pred 10 leti... če je sedaj kaj drugače se opravičujem za dezinformacije pa vendar vseeno mislim da se prav veliko ni spremenilo
 

Podobne teme