Honda Civic, prazen akumulator?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
AGM akumulatorji namenjeni start-stop sistemov nimajo tekočine tako kot klasični ampak so celice v namočeni tkanini.
takle je za moj avto, če bi bil pa brez start-stop sistema bi bil pa 45Ah klasičen, ki ga dobiš že za dobrih 45€
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Aha, niti nisem vedel, hvala. Ampak 200€ je tak acu? Bemtiš, kaj je sploh prednost za uporabnika pol ta start-stop, same težave
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem si izračunal in bom po desetih letih uporabe in če 1x zamenjam aku v minusu, ker pri porabi goriva je res minimalna razlika. Pač imam v glavnem relacije. Bognedaj da še kaj crkne v zvezi s tem. Močnejši zaganjač, močnejša jermenica, jermeni, sama elektronika start-stop.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Kje so časi Civica 6 gen. Akumulator Panasonic je zdržal 7 let večinoma mestnih voženj.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.353
3.443
113
Pol si pa zmagal
Ker ne rabiš kupovati elektronike da ga pri vsakem vžigu isključi
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Občutek high class avta imaš
tongue-1.gif

ja, pa eko si :S
zgoraj je dobro napisano za vzrok odpovedi akumulatorjev
obstajajo tudi super testi vsakoletni
http://www.autozeitung.de/autobatterie-test

moje mnenje je preprosto: doliti dest. vodo, polniti npr. s pametnimi polnilci, ki filajo visjo napetost manjsi tok v načinu "obnove" (CTEK 5.0 in na gor, 4LOAD 7.0 ipd.), potem pa izvesti obremenitveni test z aparaturo
smo delali že marsikaj, dodajali "epsom salt" - inspired by youtube in podobno

najbolj zanimivo, na kar sem naletel, pa je bilo tole:
http://www.bsi-si.si/
http://www.ozs.si/obrtnik/Ogle.../Obrtnik_2014_5

Za tovorni program so prihranki kar precejšnji, baje
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem še enkrat natančno prebral navodila za aku s&g.
Če akumulator AGM odklopite ali menjate, sistem ISG ne bo deloval takoj
Če želite uporabljati sistem ISG je potrebno tipalo akumulatorja nastaviti pri tem pa morajo biti motor in vsi električni porabniki približno 4 ure izključeni
Al pa tale je huda!
Akumulator AGM lahko zamenjate izključno z originalnim akumulatorjem HYUNDAI primernim za ISG
confused-1.gif
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
zjutraj pridem do avta (v garaži), želim odklenit z daljincem, nič. odklenem s ključem, se odklenejo samo moja (voznikova) vrata, ponavadi se, tudi če "na roke" odklepam, odklenejo vsa. v avtu tema - ponavadi se prižge ekranček in se nariše Honda emlbem, lučke svetijo, danes tema. dam vseeno ključ v ključavnico, dam kontakt, popolna tema.

cca. 14 dni je start-stop jamral, da ne dela, kao zaradi akumulatorja, sem bral, ponavadi je to problem pozimi, zaradi mraza, avto je vedno normalno vžigal. stara je 3 leta, tudi akumulator prav toliko - je lahko "samo" akumulator ali naj se pripravim na kaj večjega?

z mehanikom že zmenjena, da pogledava, kaj je, vendar mi ne da miru ...
tongue-1.gif

Enako se je men zgodilo na moji H civic 6gen. Po prihodu na parking iz trgovine avto bil popolnoma brez elektrike, kot da je brez akuja...kličem mehanika, prvi da je verjetno aku, kar pa po meni dosedanjih izkušnjah ni kazalo na to. Vsi prejšnji ki so šli rakom žvižgat so vsaj malo kazali simptome "utrujenosti". In res, umrl je aku, 15let je bil v avtu,190.000km, prva vgradnja...takih ne delajo več...
cool-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ampak so pregnani. Sem šel pogledat akumulator in je gor VIN številka od avta tako, da ne moreš menjavat in recimo garancije uveljavljat. A to majo tud drugi tako?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
evo, zrihtano. samo akumulator, meritve pokazale, da je poraba v "ugasnjenem stanju" normalna (trkam na les). ponavadi imam priklopljen USB not, pa občasno Garmin pustim, smo to pustili priklopljeno čez noč in vse okej.

zanimivo pa je to - opažam, da se avto precej lepše pelje, poraba je malce manjša in tudi avto mi deluje tišji ... start-stop dela normalno, ga pa takoj, ko štartam, izključim ...
tongue-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
seveda, čez 200 kilometrov pa bo avto deloval po mapi motornega ecu optimalno, s tem bo več konjev/večja poraba