Gradnja hiše?

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
A ni sedaj v zakonu, da do strehe ne smeš graditi sam, ampak moraš najeti firmo?
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Dolenjske Toplice, parcela 2 km od trgovine, pošte, lekarne, zdravnika, vrtca, šole.

Glede strehe ne vem če je tako v zakonu, v tem primeru bi/bom najel lastno firmo (v klasifikaciji imam vpisano tudi to).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in cappy

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Mi smo zidali, 24cm modularc + 20cm EPS, ometana stena nanese 48cm. Bi še enkrat, mi zelo odgovarja akumulacija. Lesena gradnja mi je tudi všeč in če bi se odločil zanjo, bi nekako vkombiniral najmanj eno kamnito steno, da bi pridobil malo na akumulaciji. Ytong je vsako leto dražji in ko ga zaključiš s fasado imaš 2x dražji zid brez akumulacije, to je pa vse.

Zidali smo sami z najemom mojstrov za posamezne faze, katerih nisem obvladal, nadzor je vršil statik, ki je nazadnje dal štempelj za narejeno in za skladnost, vmes mi je še dajal navodila za vezavo železa ipd. Delali smo 5 let. Žene nisem menjal ta čas, sva pa ustvarila 2 otroka, to pa ja. Delali smo vsak dan po 16. uri in sobote, tako da se kar nahebeš ježa. Realiziral sem vsaj 40% ceneje, kot bi šlo s firmami in z rokami v žepu. Imel sem možnost in sem jo izkoristil. Je pa to dobro za premislit, ker vsak je nima in je težko, ko nasedeš.

In glede na zakonodajo je s samograditeljstvom počasi konec. Naši otroci bodo € stresali ali pa bili v podnajemu.