GPS nastavitve

macher

Zelenc'
11. jul 2012
2
0
1
Gre se za tastovo navigacijo Navigon 3100, katera je normalno delala...dokler se mu znanec ni ponudil nadgraditi map.
uf-1.gif


Jaz se na te zadeva ne spoznam ravno (enkrat sem nalagal podobno reč na telefon). Po brskanju na mobilism forumu sem uspel navigacijo nadgraditi na "NAVIGON MobileNavigator MN 7.7.5 build 447". Najprej sem naložil mape "NAVIGON Q4 2011 Europe Map for MN7.xx and 8.xx", vendar GPS ni delal - konstantno rdeč znak. Nato sem naložil Q3 verzijo, saj je inštalacija MN 7.7.5. zahtevala to verzijo, vendar ista zgodba. Vse mape sem pravilno prenesel, vključno z nfs datotekami.

Kolikor sem prebiral po internetu, je težava v nastavitvah v datotekah "UserSettings" in "CoreConfig", in sicer pri port in baudrate nastavitvah. Ti dve datoteki sta že prednastavljeni (sicer opažam nek razkorak v nastavitvah), saj bi naj bila MN 7.7.5. predpripravljena za NVG 3100...če kaj spreminjam, je še slabše - izgine ikonica za GPS.

Povzetek UserSettings:
<GPS>
<Type>1</Type>
<DeviceType>1</DeviceType>
<GPSPort>2</GPSPort>
<Baudrate>4800</Baudrate>
<DRVPrefix></DRVPrefix>
</GPS>
<TMC>
<RadioStationScan>0</RadioStationScan>
<AutoRecalculation>1</AutoRecalculation>
<TMCPort>1</TMCPort>
<TMCBaudrate>57600</TMCBaudrate>
<DRVPrefix>RDS</DRVPrefix>
<History>1</History>
</TMC>

Povzetek CoreConfig:
[Default Sensor Gps Serial]
ConnectionType=1
Port=7
BaudRate=38400
TimeOut=5

Pozna kdo ta problem, rešitev, ... . Koliko bi me stalo, da mi to kdo pomaga urediti (lahko na PS).

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč.

Lp!
wink-1.gif
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Nekje zbrskaj za to navigacijo prave nastavitve za GPSport in Braudrate. Nato v mapi MN Setings odpri usersetings xml z beležnico (desni klik z miško in izberi uredi) vpiši pravilni GPS port in Braudrate in bi moralo loviti in se povezati s sateliti.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Probaj v usersettings:

<GPS>
<Type>2</Type>
<GPSPort>2</GPSPort>
<Baudrate>4800</Baudrate>
<DRVPrefix></DRVPrefix>

in z istimi vrednostmi še še v CoreConfig.. Ne vidim razloga, da potem nebi delovalo.