Gorenje - dol po bregu?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Toliko porabi zagonsko navitje (AC) kompresorja in je normalno da prvih par sekund delovanja kompresorja hladilnik dosega tako porabo. Tudi novejši jo če imajo klasične kompresorje.

A++++ in ostale bedarije imajo novi hladilniki boljše zato ker imajo boljšo izolacijo. Je pa slabost ta da na isti gabarit dobiš precej manj notranjosti (je le razlika ali imaš 50 let star hladilnik ki ima 1cm debelo stranico ali pa novejšega ki ima 3-4cm stranico).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Zadnjič da sem kupil kaj od gorenja.

Na par mesecev starem hladilniku je odpovedal ventilator.
Po 14 dneh so prišli zamenjati. Delovalo je točno en dan.

Pa spet 14+ dni čakanja ?

Predal je sicer res 20€ samo jih ni na zalogi, ker proizvodnja ne dohaja porabe.
Sem pa uprabil "mcgiver tape".

Hvala ampak ne hvala.

P.S.

Prostostoječi Gorenje hladilniki z zamrzovalnikom spodaj imajo hladilni element samo spodaj v zamrzovalniku.
Hladilnik zgoraj se hladi preko ventilatorja in če tega ni ne hladi.
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.114
864
113
Ce kupujete sesalc, kupte Hylo. Edini pravi top slovenski izdelek med sesalci. Pri starsih 20, nas pa 15 let bp obratujeta. Stric Pogacar je naredu kot se sika. Malo drazje kot opisana kitajska roba, vendar preverjeno dela.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ne splača se imeti starih hladilnikov, ker imajo preslab izkoristek. Jaz sem na koncu 30 let star Gorenjev hladilnik vrgel delujočega stran, ker je nov imel 10 x nižjo porabo elektrike. Oni tastar je imel 650 W moči, tanov pa 65 W. :zavijazocmi: Na koncu me je serviser prepričal, da sem šel menjat. Seveda pa vsi vemo, da tanov ne bo nikoli dosegel tako plemenite starosti.

Jaz zelo pogrešam cca 30 let star hladilnik od gorenja, delal je odlično in na računu za elektriko ne vidim nobene razlike.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Z njim danes ne moreš nič. Freon je drugačen, že zaradi ekologije, posledično vse skupaj dela pri precej nižjih tlakih, zato švohnejši kompresor in nižja električna moč ... kar koli bi bilo treba poservisirat, se ne da več. Sicer pa mašina za večno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
img
p20200808152309.jpg


Pralni stroj Gorenje WA 60129 letnik 2008, je začel spuščati vodo pri ležaju bobna. Ležaj je še dober, vendar se že oziram po novem stroju.
Vodo spušča samo, ko je v bobnu veliko pene, katera seže do ložaja.
Serviser pravi da se menja boben v kompletu, tako da se ne izplača popravljati.
Ker je star dvanajst let, nimam pripomb na kakovost.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Zadnjič da sem kupil kaj od gorenja.

Na par mesecev starem hladilniku je odpovedal ventilator.
Po 14 dneh so prišli zamenjati. Delovalo je točno en dan.

Pa spet 14+ dni čakanja ?

Predal je sicer res 20€ samo jih ni na zalogi, ker proizvodnja ne dohaja porabe.
Sem pa uprabil "mcgiver tape".

Hvala ampak ne hvala.

P.S.

Prostostoječi Gorenje hladilniki z zamrzovalnikom spodaj imajo hladilni element samo spodaj v zamrzovalniku.
Hladilnik zgoraj se hladi preko ventilatorja in če tega ni ne hladi.


Evo dočakal serviserja. So zamenjali elektroniko, drugih delov ni za dobit.
Naslednji dan ugotovim da je odpovedal tudi zamrzovalnik. Vso hrano sem lahko samo vstran vrgel (ni bila poceni... 2..).

Na koncu so mi rekli da dobim drugega. Po 10 dneh so me poklicali da ni ne delov ne drugega hladilnika.
Lahko počakam še kakšen mesec - dva da dobijo hladilnike na zalogo in mi ga te zamenjajo ali pa mi vrnejo denar.

Sedaj iščem drug hladilnik v rangu 500€ pa da ni to sranje od Gorenja.
Najboljše bi bilo mehansko upravljanje z zamrzovalnikom spodaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Naj si mediji preberejo te zgodbe in naj jih posredujejo odgovornim v Gorenju.
Znanec je kupil nov zamrzovalnik, je tudi čakal več kot en mesec na menjavo oziroma popravilo
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Glede dobave rezervnih delov - tudi Beko ima probleme. Posledica korone.

Kvalitete Gorenja pa ne morem komentirati, ker ga ni več doma. Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kristus, tri tedne si čakal na serviserja :eek: ?
Stran z jajcami itd !

Jaz sem nazadnje ponaredil tako, da imam v špajzu boševo zamrzovalno omaro, v kuhni pa dovolj velik hladilnik, ki ima tudi predal z ničlo, za zelenjavo. Tudi serviserji se strinjajo, da se izogibajo Gorenju. Žalostno, pa tako močna firma svoje čase, pa propadla z blagovno znamko vred zaradi prodanega managementa :nigladek:. ( Najraje bi nič delali ter štancali tuje izdelke kot svoje. Začelo se je pa okoli leta 1980 s Toshibo :confused: )
 
Kristus, tri tedne si čakal na serviserja :eek: ?
Stran z jajcami itd !

Jaz sem nazadnje ponaredil tako, da imam v špajzu boševo zamrzovalno omaro, v kuhni pa dovolj velik hladilnik, ki ima tudi predal z ničlo, za zelenjavo. Tudi serviserji se strinjajo, da se izogibajo Gorenju. Žalostno, pa tako močna firma svoje čase, pa propadla z blagovno znamko vred zaradi prodanega managementa :nigladek:. ( Najraje bi nič delali ter štancali tuje izdelke kot svoje. Začelo se je pa okoli leta 1980 s Toshibo :confused: )


poznaš firmo freggia? To je nekaj takega kar si ti napisal, samo iz drugega konca. nekateri ita proizvajalci so se združili med sabo, in določen asortiment artiklov tržijo pod tem brandom. Je bolj low cost zadeva, maš piko manj garancije, sam je pa okej zadeva

Morda sodi v ta sklop še privileg, ki praktično vse kupuje (od whirlpool grupe)pa mogoče onkraj luže kak kenmore
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej ne poznam italijanov, ampak za Gorenje pa precej vem kako so zaplezali. V začetku 80 let so nehali vlagati v svoj razvoj. Ne vem kako je bilo z belo tehniko, toda pri zabavni elektroniki so takrat začeli s Toshibo in pogrnili na celi črti. V 70. letih so v Nemčiji kupili Koerting - pa se ni izšlo, zadeva zelo kvalitetna, toda takrat se je svet bojeval proti japoncem ki so bili revolucionarno kvalitetni in hkrati obupno poceni.
Vsi pa vemo, da če nimaš lastnega razvoja (ki je drag), da si gotof. Izumreš.

Televizor na ta način mi je dvakrat crknil v 4 letih, potem sem šel na Blaupunkt in je delal 12 let. Pralni stroj - nekje 6 - 8 let, potem je bilo treba menjat ker je šel boben. Ok, toda brat je takrat zamenjal na svojem 5 elektromotorjev, 5 programatorjev, nevemkoliko gum in ležajev itd, v glavnem vse po 5x, samo škatla je bila še ista in to neke rjave barve :D . No, hladilnik je bil pa neuničljiv. po kakih 25 letih je serviser enostavno rekel, da ga ne more več poservisirat ker niti freona nima več zanj.

Škoda za tako tovarno, ki je bila nekoč glavni igralec bele tehnike v Evropi. Vsi mali gospodinjski aparati so njihov izum, Bosch je šele po precej letih truda uspel, ker je pač vložil ogromno v razvoj. Gorenje pa nič.

... sem se razpisal :p . zdej grem pa še malo na šiht.