Gorenje - dol po bregu?

ne vem kdo bo dobil denar, komentiram samo kaj je napisano.


vem, razumeme, sam men so že dosadni. So dosegli manj odpuščanj, še prej zagonili firmo. Zdaj ko bi kdo ki se je izkazal dobil kak € več je vik in krik. NImaš kaj zlati časi socilazima so še kako živi..sdaj veš vsi enaki...ne glede na to kaj in koliko in kako dela
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Kako je s kvaliteto novih Gorenjevih strojev? Se je stanje izboljšalo pod novim vodstvom?
Dvanajst let stari Gorenjev še dela, vendar se mu vidi utrujenost :rolleyes:
Kupil bi novi inverterski s petletno garancijo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tak bom rekel... Lahko, da sem imel jaz smolo, morda je to trenutno stanje. Za novo kuhinjo kupil Gorenjev pomivalec, nekje srednji rang, cca. 600€. V dveh letih smo imeli mislim da 8 ali 9 servisnih obiskov. Pri predzadnji okvari (odpoved celotne elektronike) je šef servisa Gorenja napisal osebni mail, da v kolikor bodo še naprej težave z strojem, se bomo dogovorili o zamenjavi ali celo vračilu kupnine. No, naslednja napaka je bila sicer kmalu po prejšnji in sicer je začelo puščati pri vratih spodaj. Če si pral z do 50°C je bilo na eni strani. če si dal 70°C je puščal celoten spodnji rob. Ko sem ponovno klical servis in se poskušal navezovat na (vsaj) zamenjavo, sem dobil odgovor, da je to čisto druga napaka in "obljuba" iz emaila šefa servisa ne velja... Serviser je po prijavi napake prišel junija '20, sploh ni vedel, zakaj je prišel, ni imel rezervnih delov (tesnilo vrat) niti jih niso imeli v skladišču. Je rekel, da bo poskrbel in jih naročil, vendar od takrat dalje ne duha ne sluha o Gorenjevi servisni službi. Seveda je stroj pod garancijo, star 2.5 leti - z garancijo 5 let.
Na koncu mi je počil film, kupil nov pomivalec (Bosch), Gorenje pa vljudno prosil, da če ne gre drugače, da ga naj vsaj na svoje stroške odpeljejo... Nope, niti to niso želeli... Še to - ko sem odstranjeval stari pomivalec, smo ugotovili, da je moral puščati že zelo dolgo, vendar je voda stekla ob panelu in po nogicah dol. Ker ima kuhinja spodaj blendo, seveda te vode nismo opazili, dokler se ni blenda odstranila. Uničilo približno 1m2 poda.
 
  • Žalosti me
Reactions: sajkek in tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kupil bojler 1 leto nazaj in ne prikazuje pravilno temperature. Serviser prišel, zamenjal merilec temperature, kljub temu, da je bil isti in je vnaprej rekel, da bo delal isto.
Sam niti ne pogledam več Gorenje stvari. Če bo keš problem kupim pol cenejši Beko, ker je isto sranje očitno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Uf, sadaj ste me prestrašili. :oops1:
Škoda, ker vse gospodinjske aparate imam od Gorenja, že štirinajst let in delajo OK.
Bom nabavil Bosh - ov inverterski PS, za petsto Eur da bo mir.
V trgovinah je polno Gorenjevih, in to vse prodajo :sprasujemse:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Mah, ni tako. Imeli starši aparate od Gorenja in je to vse delalo tudi desetletja.
To kar pa sedaj prodajajo je pa pofl. Ampak to je moje neprofesionalno mnenje, tako da ga jemljite z rezervo.
Nam Bosch pralni dela že 13to leto. Electrolux hladilnik je ena plošča odletela po šestih letih, od takrat dela bp. Pomivalc od Boscha isto že trinajst let bp.
Saj če malo bolj natančno pogledaš izdelavo, materiale, itd. hitro vidiš, kje je razlika.
Žal za bojler ni bilo druge možnosti zaradi dimenzij, ker drugače ne bi vzel Gorenje. Bomo videli, koliko časa bo zdržal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Uf, sadaj ste me prestrašili. :oops1:
Škoda, ker vse gospodinjske aparate imam od Gorenja, že štirinajst let in delajo OK.
Bom nabavil Bosh - ov inverterski PS, za petsto Eur da bo mir.
V trgovinah je polno Gorenjevih, in to vse prodajo :sprasujemse:

v kerih trgovinah to?

prodajne stevilke glih ne potrjujejo tega razen ce pac prodajo razstavne pa je to to :)
Monterji kuhinj se pa ze nasploh izogibajo gorenja ce se da.
 
Kako je s kvaliteto novih Gorenjevih strojev? Se je stanje izboljšalo pod novim vodstvom?
Dvanajst let stari Gorenjev še dela, vendar se mu vidi utrujenost :rolleyes:
Kupil bi novi inverterski s petletno garancijo.


obup

sodelavc (no mama njegova) kupil nov frižider, pač akcija....v enem tednu so se zmenili za vračilo € in prešaltala na beka....saj je gor pisalo gorenje, samo to je3 blo tud edino.....delal je pač kt je delal....bl ne kt ja
 
v kerih trgovinah to?

prodajne stevilke glih ne potrjujejo tega razen ce pac prodajo razstavne pa je to to :)
Monterji kuhinj se pa ze nasploh izogibajo gorenja ce se da.


merkur, merkator, tud kak mimovrste, občasno interspar in podobno...sploh ko majo odprodaje.....sicer se zmerm manj posiljuje z gorenjem, sam še vedno ga lažje dobiš kt kašnga beka in podobno

ogibamo se ga pa vsi ki ne želimo spodpirat klumpa in ki bi radi dobili za vložen dnar to kar pričakujemo

PS menjavam kuhinjo pa razn italijana, nemca, pogojno strica sama ne bo šlo notr a ma čisto nč druzga...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
3 od 4 aparatov skoz na servisih. Pejte stran od Gorenja.

Ah, včasih, ja, včasih, pa je zgleda Gorenje delalo OK.
Primer iz prve roke - na vikendu imam Gorenje štedilnik (tri plin + 1 elektrika), star 30 let in dela ko pesmica...
OK, napisi na gumbih so se znucali, pa sem sproti s flomastrom pisal, to je pa tudi vse...

Edit: OK, doma nimam Gorenja, priznam...
 
Ah, včasih, ja, včasih, pa je zgleda Gorenje delalo OK.
Primer iz prve roke - na vikendu imam Gorenje štedilnik (tri plin + 1 elektrika), star 30 let in dela ko pesmica...
OK, napisi na gumbih so se znucali, pa sem sproti s flomastrom pisal, to je pa tudi vse...

Edit: OK, doma nimam Gorenja, priznam...


tudi nekateri drugi so včasih delali okej, eni pa celo še danes delajo okej...je pa tudi kupljen progam bil včasih zlo okej pri gorenju (bosch, smeg, elica at co), dans pa kupuje tisto kar niti na deponijah nečejo videt...pač sam da se proda in da prteče dnar v firmo
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Gorenje po bregu navzdol.
Pred 3 leti kupil novega. Višji cenovni razred.
Najprej je počila matica pri posodi za sol - na dnu. Posledično je vse teklo po stanovanju vendar skrito za blendo elementov. Posumil, ker je slabo pralo.
Potem je še el. vzel hudič.
Vsakič ko dela, se tresem, kaj bo sedaj.
Kar vi hvalite, je staro 15+ let :)
Gorenje po bregu navzdol. Če je možno, se ga ognite.
 
Ah, včasih, ja, včasih, pa je zgleda Gorenje delalo OK.
Primer iz prve roke - na vikendu imam Gorenje štedilnik (tri plin + 1 elektrika), star 30 let in dela ko pesmica...
OK, napisi na gumbih so se znucali, pa sem sproti s flomastrom pisal, to je pa tudi vse...

Edit: OK, doma nimam Gorenja, priznam...


naj tako tudi ostane......
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Lahko bi bilo slabše in bi imeli njihovo renbrendano peč na pelete, ter iskali serviserja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Pralni stroj WA 60129 je zdržal dvanajst let.
To pomeni, da je zadeva začela iti na slabše zadnjih deset let. Krivda je v takratnem vodstvu.
Kdo je bil tačas direktor, :sprasujemse:

Škoda je firme in sem iskal vse razloge, da bi kupil stroj domače izdelave. :rolleyes:
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Vprašanje je kdo je bil lastnik, ki jo postavil in toleriral takšno vodstvo...
Kdo vse pa pri nas zagovarja čim več državnega lastništva, je pa vprašanje za v temo "SOCIALIZEM".:zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
Žalostno, da je še ena dobra slovenska znamka se zafurala in je še doma nočemo.
Očitno bo zadeva počasi res crknila.


s panasonicom bi se lahko rešili, samo kaj ko je blo že takrat prepozno...mimogrede candy, fagor so komplet proizvodnjo preselili h kitajcem, čeprav na enih kandijih piše tud mejd in turki......

jebiga rdeča pamet in pravilne odločitve posvečenih...to je pa rezultat