Google Pay

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Na mi9 je nfc na sredini (ali mogoče na vrhu?), tako da preveri, da ga s pravim delom postavljaš na terminal.
Jaz sem še v nastavitvah prestavil "varnostni element" na HCE denarnica.
1588773369743.png 1588773384464.png

več pa tule: https://c.mi.com/thread-2123080-1-0.html
 

jopar

Zelenc'
13. avg 2019
11
1
3
Bom poskusil še s HCE denarnico. Prej sem imel izbrano vgrajen varnostni element.
Pa še urbano in mojM odstranil. Pa da vidimo ;)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Pri meni na Mi9 je to rešilo težave z gpay. Pred tem sem imel pa Mi8 pa je delalo out of the box.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Sem preveril pri Curve. Sporocili so, da se pri nekaterih uporabnikih pojavlja nek bug in, da zadevo resujejo.

Recimo, da kmalu uredijo.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
je tukaj kakšna sprememba, sem ravno na tem da menjam uro in se oziram po Suunto 7 ki ima Google Wear OS in Google Pay ... želja mi je da imam na uri možnost plačevanja. Imel Garmin Pay pa je slo vse skupi v k.. od kar so menjal izdajatelja kartic ....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Še vedno boš mnogo lažje uredil Garmin Pay (dodaš Curve/Revolut/itd.) kot Google Pay, kjer se google na vsak način bori, da zadeva na uri ne dela, če nisi v supported državi (kar Slovenija ni). V vsakem primeru boš rabil drugo kartico (vsaj dokler mBills ponovno ne omogoči Garmin Paya, za Google Pay pa do nadaljnega, dokler si Google ne premisli...).

Celo če si iz podprte države za Google Pay na uri (mimogrede obstajajo celo države, ki imajo Google Pay na telefonu, na uri pa ne), in greš v tujino, kjer ni podprto, ti app enostavno zgine in plačevanje ne deluje (za razliko od GPaya na telefonu, ki načeloma dela, ko enkrat nastaviš), kar je precej tečno že za potovanja. Kolikor vem, je edina varjanta, da sideloadaš Pay app in imaš uro stalno povezano preko VPNja ali proxyja (s tem da je pri proxyju problem, ker zadeva ne podpira avtencikacije, pa še vse skupaj je precej hacky za nastavit, VPN moraš pa tudi gonit na telefonu in uri preprečit da se poveže na kak WiFi). Seveda rabiš tudi kartico izdajatelja, ki podpira Google Pay, in še izdano s pravim BINom (z Revolut kartico, ki jo dobiš v slo recimo ne bo šlo, mogoče ti rata s Curve).

Pri nas ti za hassle free plačevanje z uro več ali manj ostane Apple ali Garmin, ki sta uradno podprta, in pogojno FitBit ali Samsung.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Se kaj govori, kdaj se lahko nadejamo google pay v Sloveniji? Enkrat sem ujela, se mi zdi da je bil SvetIdej, da nekaj ni bilo OK in da bomo zdaj spet dolgo čakali, preden bo. Naj mi ne zameri, če sem se narobe zapomnila, ne polagam nalašč besed v usta... Zdaj me pa zanima, če se kaj novega šušlja okoli tega.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Curve omenja, da bodo konec leta 2020 vsi uporabniki v Evropi imeli Google Pay. Če so mislili tudi v državah, kjer še ni Google Pay-a ne vem.

Tudi Revolut ima na spletni strani za Slovenijo, da "Pay with Google Pay" prihaja kmalu.

Fintech podjetja so pripravljena, zakaj Google ne izda storitve v novih državah pa ne vem ... Prejšnje leto je izdal Google Pay samo v Švici, letos še nikjer.

Vem da se je Google v prvi polovici 2019 bil pripravljen integrirati Google Pay z bulgarskimi/romunskimi bankami, vendar so se čez noč premislili in preklicali vse skupaj. Razlog "naj" bi bil, da banke nimajo še pripravljene strukture za Google Pay in naj se najprej Apple tega loti in "pripravi" infrastrukturo v bankah.

Zakaj vsaj fintech podjetjem ne odpre Google Pay-a je pa tudi skregano z logiko. Razen če Google v ozadju pripravlja nekaj novega, kot naprimer Google Card.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Imam "težavo", da morem pri 99% plačilih telefon 2x prislonit.
Vzamem telefon iz žepa, odklenem (NE zahteva da narišem vzorec po pikicah), prislonim telefon in se transakcija ne izvrši, mi pa pokaže, da morem narisat vzorec. Potem narišem vzorec in gre transakcija naprej.

Kako imate drugi rešeno, da ni potrebno telefona 2x odklepat??
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam "težavo", da morem pri 99% plačilih telefon 2x prislonit.
Vzamem telefon iz žepa, odklenem (NE zahteva da narišem vzorec po pikicah), prislonim telefon in se transakcija ne izvrši, mi pa pokaže, da morem narisat vzorec. Potem narišem vzorec in gre transakcija naprej.

Kako imate drugi rešeno, da ni potrebno telefona 2x odklepat??
Kako ga pa odkleneš brez vzorca, če drugih načinov nimaš nastavljenih?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kako ga pa odkleneš brez vzorca, če drugih načinov nimaš nastavljenih?

v 99% primerih z "navidezno tipko" na zaslonu. čisto spodaj na sredini zaslona se dotaknem zaslona za cca pol sekunde.. pa ni skener prstnih odtisov, ker ga lahko tudi z nosom odklenem;)
ne pomaga niti odklepanje s fizično tipko na robu telefona.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
v 99% primerih z "navidezno tipko" na zaslonu. čisto spodaj na sredini zaslona se dotaknem zaslona za cca pol sekunde.. pa ni skener prstnih odtisov, ker ga lahko tudi z nosom odklenem;)
ne pomaga niti odklepanje s fizično tipko na robu telefona.
Zaradi varnosti si nastavi odklepanje z vzorcem ali... in ti bo delalo plačevanje takoj po odklepu zaslona. Normalno je, da je plačevanje zaščiteno z vzorcem, prstnim odtisom ali podobno. Sicer bi našel tvoj telefon in z njim poljubno plačeval :)
 

Podobne teme