Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
To je dejansko rea, da ce delas recimo 75% delavnik, da nimas vseh let priznanih? Se ena blodnja nasega sistema. Pri sosedih je tako, da dobia normalno leta kot oni, ki dela 100%. Dobis pa manjso placo in manjso podlago za penzijo. To je to.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Ja, kolikor vem... Zelo je v interesu, da je stotka. Razliko bi morala doplacevati sama. Ni nujno da preostanek procentov v višini plače, lahko v višini minimalne plače, samo da do stotke prideš. Moja kolegica si je to doplacevala...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.100
113
Še slabše je Lidl ali Hofer sistem. Kolegica je po 10-tih letih dela ''ugotovila'', da ji pravzaprav manjka nekaj več kot 3 leta delovne dobe, saj je bila zaposlena za 27,5 in nato za 30 ur na teden. Samo da realno je to vedno več kot 40 ur, obvezno odštemplavanje in delo dodatne pol ure, sobote, nedelje itd,..
da je delala skrajšani delovni čas in je mislila, da bo isto kot da bi delala polni delovni čas je skrajno primitivno še bolj primitivno se mi zdi, da se tudi tebi to zdi čudno izhaja pa iz anomalije višine neto prejemka
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Men se ne zdi nič čudno, samo kaj misliš koliko trgovk na to pomisli, pa si doplača? Tiste, ki si doplačujejo pa kaj hitro ugotovijo, da je plača precej uboga, če hočeš vplačanih 40 ur tedensko,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
To je dejansko rea, da ce delas recimo 75% delavnik, da nimas vseh let priznanih? Se ena blodnja nasega sistema. Pri sosedih je tako, da dobia normalno leta kot oni, ki dela 100%. Dobis pa manjso placo in manjso podlago za penzijo. To je to.

meni se sicer naš sistem nič čuden. Je pa par opcij spet za mlade starše. Skrajšan delovnik do 20h/teden za 1 otroka do 3 leta starosti, če jih je pa več pa do 6. leta zadnjega. Preostanek se seveda doplačuje, ampak ga plača CSD. V višini minimalne plače. Koristi lahko eden izmed staršev - katerikoli.

Je pa skrajšan delovnik ne nujno slabost. Kolegica ga je nalašč pograbila kot suho zlato. Ker čim ni 100% delovnik, nima delodajalec prava glasanja o kakeršnikoli prepovedi dela drugje (konkurenčne klavzule pa tak). Odprla SP in še tam kar nekaj potegnila, več kot če bi dobila tistih 20% pri delodajalcu. Pač vedno delo najde, kdor ga išče.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in tomi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Očitno ne vem nič :oops1: .
Vedno ko je karkoli bilo navskriž z obračunom na davkariji, sem dobil depešo nazaj - nobenega heca. Če je bil mesec dolg 168 del. ur - je moralo biti obračunanih 168 ur in fertik. Kaj se je v zadnjih časih spremenilo - ne vem, ker imam zadnjih 20 let punco za te pisarije. Vem pa, da sem se prej, ko sem še sam obračunaval plače, praktično vsak mesec pričkal z davkarijo, šlo je pa za cente ( ko bi vsaj šlo za kaj več :zavijazocmi: ). In vedno mi je iz Brežic vrgla nazaj, da : "je naš izračun bolj točen kot vaš!" ( :obesise: )

Kako se lahko zgodi, da delavec nima plačane kpl. pokojninske dobe, niti zavarovanj, skrajšan delovni čas in podobne pizdarije, če pa davkarija z vsemi možnimi aparati nadzira izplačila, da ji ja nebi kaj ušlo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem imel nekoč grd primer, ki sem ga menda tudi tule opisal. Pred kakimi 10 leti ...
Moja računovodkinja je šla v porodniško in je žena takole enkrat - dvakrat na teden šla porihtat zadeve v pisarno. Plače so bile nakazane, prispevki pa - nekaj v sklicni številki ni bilo prav, zadeva je bila zavrnjena, v Prokliku pa ni nihče opazil, da je bila (zavrnjena). Torej sive številke :zavijazocmi: .

Čez okoli 10 dni sem dobil plombo na računu ! :bonk:Niti opozorila ni bilo !!!

V nadaljevanju sem čez pol leta doživel blamažo, ko je nek trgovec šel gledat moje bonuse in našel, da sem pa imel nekoč blokiran račun ... :bonk::bonk::bonk:

Kako lahko torej nekateri pa gospodarijo na tak način, da niso plačali kpl. prispevkov, zavarovanj, DDV-ja, ... bla bla bla obveznosti do države? In so jih na koncu šele afere razkrinkale. Npr. Vegrad in podobni. MENE najdejo pa takoj !??
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Sem imel nekoč grd primer, ki sem ga menda tudi tule opisal. Pred kakimi 10 leti ...
Moja računovodkinja je šla v porodniško in je žena takole enkrat - dvakrat na teden šla porihtat zadeve v pisarno. Plače so bile nakazane, prispevki pa - nekaj v sklicni številki ni bilo prav, zadeva je bila zavrnjena, v Prokliku pa ni nihče opazil, da je bila (zavrnjena). Torej sive številke :zavijazocmi: .

Čez okoli 10 dni sem dobil plombo na računu ! :bonk:Niti opozorila ni bilo !!!

V nadaljevanju sem čez pol leta doživel blamažo, ko je nek trgovec šel gledat moje bonuse in našel, da sem pa imel nekoč blokiran račun ... :bonk::bonk::bonk:

Kako lahko torej nekateri pa gospodarijo na tak način, da niso plačali kpl. prispevkov, zavarovanj, DDV-ja, ... bla bla bla obveznosti do države? In so jih na koncu šele afere razkrinkale. Npr. Vegrad in podobni. MENE najdejo pa takoj !??

pomoje vecje firme drugace placujejo obveznosti... recimo 1x na leto ali kej podobnega... in 2 leti sta takoj mimo brez nakazila + plus razni dogovori, da se njih pusti pri miru. jih oznaci v racunalniku malo drugace kot nas in je.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Sem imel nekoč grd primer, ki sem ga menda tudi tule opisal. Pred kakimi 10 leti ...
Moja računovodkinja je šla v porodniško in je žena takole enkrat - dvakrat na teden šla porihtat zadeve v pisarno. Plače so bile nakazane, prispevki pa - nekaj v sklicni številki ni bilo prav, zadeva je bila zavrnjena, v Prokliku pa ni nihče opazil, da je bila (zavrnjena). Torej sive številke :zavijazocmi: .

Čez okoli 10 dni sem dobil plombo na računu ! :bonk:Niti opozorila ni bilo !!!

V nadaljevanju sem čez pol leta doživel blamažo, ko je nek trgovec šel gledat moje bonuse in našel, da sem pa imel nekoč blokiran račun ... :bonk::bonk::bonk:

Kako lahko torej nekateri pa gospodarijo na tak način, da niso plačali kpl. prispevkov, zavarovanj, DDV-ja, ... bla bla bla obveznosti do države? In so jih na koncu šele afere razkrinkale. Npr. Vegrad in podobni. MENE najdejo pa takoj !??

Vnaprej se je treba zmeniti. Jaz vsako leto hodim na FURS s takimi in drugačnimi prošnjami ki jih dolgovezno obrazložim. Res, da sem SP, ampak meni se ne plačuje akontacije preveč sproti. Do polovice nekje mrbit, ostalo pa aprila naslednje leto. Dvomim, da kdo sploh kaj dosti bere tisto, odobreno pa zmeraj.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Očitno ne vem nič :oops1: .
Vedno ko je karkoli bilo navskriž z obračunom na davkariji, sem dobil depešo nazaj - nobenega heca. Če je bil mesec dolg 168 del. ur - je moralo biti obračunanih 168 ur in fertik.

To drži, če je pogodba o zaposlitvi sklenjena za polni delovni čas (40 ur tedensko). Ne velja pa v primeru, če je sklenjena za npr. 30 ur tedensko - potem težijo, če ni obračunano za npr. 126 ur.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Koliko pa je tega doplačila za polni delovni čas? Je kje kakšna lestvica?

procentualno gre... če je recimo tista trgovka zaposlena za 75% časa, poiščeš na spletu (ne vem na pamet koliko je) koliko so prispevki za minimalno plačo. in lepo plačaš 25% tega, če želiš doplačevati minimalno. Lahko pa seveda več, po želji.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vnaprej se je treba zmeniti. Jaz vsako leto hodim na FURS s takimi in drugačnimi prošnjami ki jih dolgovezno obrazložim. Res, da sem SP, ampak meni se ne plačuje akontacije preveč sproti. Do polovice nekje mrbit, ostalo pa aprila naslednje leto. Dvomim, da kdo sploh kaj dosti bere tisto, odobreno pa zmeraj.

Očitno nisem dovolj lep ... ali pa kakih drugih čarov nimam.
Na Fursu se ne moreš nič zmenit. Oz. če se že greš, je še slabše.

Imel sem posel, ki je bil konkretno debel in dolg od avgusta do februarja naslednje leto, obračun del je bil torej februarja. Denar bo, jasno, toda šele aprila, maja, DDV bom moral pa plačat konec marca. In sem šel na Furs v Brežice z majhno prošnjo, da bi se davek plačal v treh delih, ker - ni šans, da plačam celotno cifro naenkrat, če je pa tolikšnja.

Saj smo se zmenli, so rekle, da se da, toda obresti bodo pa ostale ... potem sem pa dobil ! :mad: 5 (pet ! ) bianco menic za podpisat, notarski zapis da je moje imetje zastavljeno kot garancija, celo uradnega cenilca sem moral plačat, stroški postopkov itd ... jurja in pol sem vrgel stran samo za njihove odobritve :mad: ! Če bi šel na banko po kredit, bi me koštal morda 150 Ejev :bonk: !

Točno vedo, koga lahko lupijo. Jabe , bi prišla k meni delat? Očitno jaz teh zadev ne znam peljati ugodno. Tako bi pa imel problem rešen, pa še posadko polepšano, ko imam same dece.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
3x je na pamet, kot primer. Ti imaš dvakrat več, če se prav spomnkm, jaz se to ne bi imela. Kliko je pa v povprecju pa ne vem. Sem pa jaz zadnjič frizerki pustila 35€. Z računom. Tudi barvanje pa kar zraven pride. Saj glavo umit pa sfenat te že mora pol. Če bi ta pocen barvo pa 30€. Kakorkoli to je anomalija, v Avstriji plače niso 3x višje, izjema pa potrjuje pravilo. Je pa lep primer da se delo plača. Pri njih 110 pa, a ji je kdo rekel, da je gluoa lena pa da nič ne zna. Ker če bi, bi šla v dm pa sama kupila barvo pa peroksid pa se postrihala, pa sigurno bi se bolje, ker če sam zase delaš, se zares potrudiš... A znajo cenit malo bolje tudi tuje delo, ne samo razglabljat kako je njihovo podcenjeno? Od nekje mora denar priti, ne vem kako lahko nekdo spregleda da če so njegove storitve dražje so tudi od drugih in bo več potrošil za enako zadevo.
Kaka anomalija, na štajerskem če baba glavo nastavi,pod 50 ne gre nikjer..razen na kaki periferiji..men je sicer to nelogično, ampak tak siračunajo, ženske pa plačujejo.da si pa kaj zmisljis pa verjetno pdo 80 ne gre.
Ne vem pa kje ti glavo nastavljaš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Jaz sem periferija. Zdaj sem ista periferija kot ona. Sem rekla, klinc grem pa probat, nobeden nikdar nič čez njeno delo rekel, pa so kake ženske jako občutljive glede las. Ampak kaaj hujšega ne more bit kakorkoli obrneš, lasje vedno novi zrastejo. Tudi jaz zadovoljna.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Očitno nisem dovolj lep ... ali pa kakih drugih čarov nimam.
Na Fursu se ne moreš nič zmenit. Oz. če se že greš, je še slabše.

Imel sem posel, ki je bil konkretno debel in dolg od avgusta do februarja naslednje leto, obračun del je bil torej februarja. Denar bo, jasno, toda šele aprila, maja, DDV bom moral pa plačat konec marca. In sem šel na Furs v Brežice z majhno prošnjo, da bi se davek plačal v treh delih, ker - ni šans, da plačam celotno cifro naenkrat, če je pa tolikšnja.

Saj smo se zmenli, so rekle, da se da, toda obresti bodo pa ostale ... potem sem pa dobil ! :mad: 5 (pet ! ) bianco menic za podpisat, notarski zapis da je moje imetje zastavljeno kot garancija, celo uradnega cenilca sem moral plačat, stroški postopkov itd ... jurja in pol sem vrgel stran samo za njihove odobritve :mad: ! Če bi šel na banko po kredit, bi me koštal morda 150 Ejev :bonk: !

Točno vedo, koga lahko lupijo. Jabe , bi prišla k meni delat? Očitno jaz teh zadev ne znam peljati ugodno. Tako bi pa imel problem rešen, pa še posadko polepšano, ko imam same dece.
Na davčni morajo delati po črki zakona, ja črki zakona katerega je po navadi napisala tvoja drnovškova linija. Potem veš komu se moraš pritožiti!