Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Sicer bistvene razlike ni, vendar ti povem, da v UKC kar lepo plačujejo malico. Lastnik menze je privatnik ki ima pač tam prostore in nima veze z UKCjem.

Največja razlika seveda nastane pri 13. in 14. plači napram regresu pri nas. Drugo kar je, je pa to kar pač mene veš čas moti. Izhaja naj se iz letnega stroška delodajalca in koliko na koncu pride v žep delavca. To je bil ves point, če hočeš primerjati obremenitev mezde. Dokler dva sistema nista enaka pa lahko vsakdo telovadi kakor želi, da dobi ven cifre ki mu pasejo. Niti ni poanta količnik med enakim delom v Sloveniji ali Avstriji. Znanec raje hodi v magno v Avstrijo kot k nam. Že ve zakaj... Res pa je da mu tako tudi bolj paše, ker živi v Sloveniji...

Kakorkoli vrti se vse okolo na okolo pa se zdaj nismo prišli do tega koliko so plače obremenjene. Tako se vse lepo parkira ta drek na vse načine, kot da smo politiki. Torej pri 4k€ bruto v Sloveniji s temi potnimi in malico in regresom je strošek delodajalca 56614€. torej delež, ki ga dobi delavec je cca 55%, 45% pa pobere država na tak ali drugačen način. Koliko pobere država v Avstriji če letno delodajalec nameni za zaposlenega 56614€.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sicer bistvene razlike ni, vendar ti povem, da v UKC kar lepo plačujejo malico. Lastnik menze je privatnik ki ima pač tam prostore in nima veze z UKCjem.

Največja razlika seveda nastane pri 13. in 14. plači napram regresu pri nas. Drugo kar je, je pa to kar pač mene veš čas moti. Izhaja naj se iz letnega stroška delodajalca in koliko na koncu pride v žep delavca. To je bil ves point, če hočeš primerjati obremenitev mezde. Dokler dva sistema nista enaka pa lahko vsakdo telovadi kakor želi, da dobi ven cifre ki mu pasejo. Niti ni poanta količnik med enakim delom v Sloveniji ali Avstriji. Znanec raje hodi v magno v Avstrijo kot k nam. Že ve zakaj... Res pa je da mu tako tudi bolj paše, ker živi v Sloveniji...

Kakorkoli vrti se vse okolo na okolo pa se zdaj nismo prišli do tega koliko so plače obremenjene. Tako se vse lepo parkira ta drek na vse načine, kot da smo politiki. Torej pri 4k€ bruto v Sloveniji s temi potnimi in malico in regresom je strošek delodajalca 56614€. torej delež, ki ga dobi delavec je cca 55%, 45% pa pobere država na tak ali drugačen način. Koliko pobere država v Avstriji če letno delodajalec nameni za zaposlenega 56614€.

Pri 56666 dobiš 29762.

Torej 52% ti 48% država. Brez vsake olajšave in malice in potnih

Fora je v tem, da imajo gor tud bruto bruto ampak je drugače definirano. Ima delavec svoj bruto in firma svoje dodatne stroške.

Je pa tako, da v avstriji za višje plače pride dohodnina bližje našim oz je lahko višja, za nižje dohodke (ki so za naše razmere še vedno nadpovprećni), pa je bistveno bolje gor.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
KillaKHAN
Jaz sem vzela njegov primer z 2 otroki in 140 potnih + malice.

Lahko tudi za 2k€ bruto tak narediš. Saj je vseeno. Ampak če hočeš primerjati potem moraš tako primerjati, vse ostalo je brez veze... Kot da je avstrijski delodajalec budala in računa 12 plač pol ga pa še 2 doletita...

Drugace pa če kdo ve, ali obstaja tudi pri Avstrijcih analog naših SPjev? In kako so tam obdavčeni?
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
KillaKHAN
Jaz sem vzela njegov primer z 2 otroki in 140 potnih + malice.

Lahko tudi za 2k€ bruto tak narediš. Saj je vseeno. Ampak če hočeš primerjati potem moraš tako primerjati, vse ostalo je brez veze... Kot da je avstrijski delodajalec budala in računa 12 plač pol ga pa še 2 doletita...

Drugace pa če kdo ve, ali obstaja tudi pri Avstrijcih analog naših SPjev? In kako so tam obdavčeni?

Glej, jaz sem zaposleni in me samo moj bruto zanima. Nikjer nisem računal stroška firme. Niti se ne primerjam z ono avtorico, ker primerjava druge zadeve. Sem kje napisal, da računam isto zadevo?

Kaj pa če bi vam povedal, da gor diplomirana medicinska sestra v svoji karieri zasluži več kot pol milijona neto več, kot pa v Sloveniji? Ker zgoraj primerjam samo iste plače, ne pa koliko kak poklic dejansko zasluži tu in tam. Tu so šele razlike.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
To je vseeno kdaj koga zanima, če hočeš gledati obremenitev plač z raznoraznimi davki, moraš pogledati kok je delodajalec od sebe dal, koliko je delavec dobil in razlika med obojim. Vse ostalo je mutenje...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Kje pri p**di sem napisal, da gledam obremenitev plac v tej tabeli?????
Kaj je z vami ljudje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Zakaj pa potem omenjaš tisto žensko kar naprej in ti gre v nos? To je bil ves point vsega. Koliko so plače obremenjene. Če pa ti računaš kar nekaj drucga, potem je pa zavoljo lažjega razumevanja raje ne omenjaj...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Tistih 358 otroškega dodatka je, če ga prav razumem, na mesec? In moraš dati 358x12 za Avstrijce. Slovenski par bi dobil 50-55€ otroških na mesec. Pa olajšava so lahko pri nas do 26 leta, lahko tudi dlje. Čeprav zdaj, ko je bolonjski, ne vem če je kaj drugače.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Ne na "prvi strani" so enake bruto plače, na drugi pa tudi. Prvi stolpec za eno državo, drugi stolpec za drugo. Pol spodaj je pa drugače naredil in je levo seštevek za Slovence, desno za Avstrijce. Pri Slovencih ni upošteval otroških dodatkov, ki pa so zaenkrat za ta dohodrk 50-55€. Zdaj se nekaj govori, da bodo ukinili razrede in bodo OD za vse enaki. Kot v Avstriji, če mi je Google trsnslate prav prevedel...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Eh ne vem kje se vam da toliko prerekat. Pod črto so glavne razlike pri nižjih plačah in pa v tem, da si za enako delo gor enostavno bolj plačan.

Boli pa naše gastarbajterje to, da je gor delodajalčev strošek večji kot pri nas, zato jih FURS upali na račun manjše razlike med bruto in neto gor. Kar je spet svojevrstna bedarija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Ne na "prvi strani" so enake bruto plače, na drugi pa tudi. Prvi stolpec za eno državo, drugi stolpec za drugo. Pol spodaj je pa drugače naredil in je levo seštevek za Slovence, desno za Avstrijce. Pri Slovencih ni upošteval otroških dodatkov, ki pa so zaenkrat za ta dohodrk 50-55€. Zdaj se nekaj govori, da bodo ukinili razrede in bodo OD za vse enaki. Kot v Avstriji, če mi je Google trsnslate prav prevedel...

Za 6k bruto mesecnega dohodka (+malica +prevoz) in 4 druzinske clane so otroski mesecno 55eur v Sloveniji? Z mojo imava enega otroka in ne 6k bruto mesecno, pa dobiva sramotne otroske.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Ker imamo firmo ob meji z A sem se poglobil v te plače malo bolj in to pri plačah cca 1450€, ki se dobijo pri A v radijusu do 50km od meje. Se pravi do Grdca v mojem primeru.

Najprej plusi v A kot ste omenili pokojnina in otroški dodatki. Tu nimamo mi za burek.

Ostalo ko sem računal 1450 izplačila v A in 1100 izplačila v Slo je urna postavka od doma do doma v Slo višja za 1,5€.
Niti nisem tu upošteval doplačila dohodnine v Slo, ki nikakor ni brezveze in je upravičeno obračunana.

Zaključek je bil da moraš v A dobiti 1900€ izplačila, da prideš na našo plačo 1100€ preračunano na ure od doma do doma.

Komur ni mar za 3h prebite na poti v in iz službe, 1 uro neplačanega časa za malico in malice, dnevno prevoženih 100km (ne sanjat da kilometer stane 0,1€) in amortizacije prevoznega sredstva, naj se v ta moj post ne vtikuje.