Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Sem izredno vesel za njega.
To moja izbira sicer ne bi bila, ker uživam v svojem poslu, ki ga delam pod mojimi pogoji in kadar sam želim.
In k sreči se mi ni treba obremenjevati z direktorčki, ki vedo bolje od mene. Tudi to, da je jurja sedemsto v Magni totalno brezveze za troizmensko tlako.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Aha torej praviš da ni tako fino v Magni? Kaj zdaj? Se potrpi 3 izmensko delo za 1700 in za avstrijsko penzijo ali ne? Zajami sapo, razmisli in povej... Skratka poglej široko in nam razloži, nam ki smo ozkogledi...

Jaz nisem nikoli govoril o Magni itd. Komur to pase, ve sam. Je pa vse odvisno od dejanskega stanja. Delam trenutno za 900€ troizmensko? Seveda grem v Magno na 1700€. Delam enoizmensko za 1400€? Ne grem v Magno, verjetno. Ce delam za 2k+, 15 dni mesecno.. Itak da ne grem v magno.

Nekaterim troizmensko ugaja. Poznam moske, ki ljubijo troizmensko. Samo da se ognejo druzini 3 tedne v mesecu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jonny77

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Daj preberi malo IN RAZUMI.

Ne, daj ti razumet da ta tvoj kolega že dolgo ni več faktor te debate, ta debata se je razvila v popolnoma drugo smer in je postala "reklama" za delo v Avstriji. In daj ti razumet da smo smo mi jugoviči v Avstriji in severneje pretežno vedno opravljali zgolj slaba/slabša/grša dela (sicer relativno OK plačana za naše razmere), katerih se jodlar ne bi niti dotaknil. Tistih (naši) ki pa gori skačejo v kravatah pa jih je le za vzorec ali pa so visoko cenjeni in iskani kadri zaradi svojih specifičnih znanj, ki so iskana.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ne, daj ti razumet da ta tvoj kolega že dolgo ni več faktor te debate, ta debata se je razvila v popolnoma drugo smer in je postala "reklama" za delo v Avstriji. In daj ti razumet da smo smo mi jugoviči v Avstriji in severneje pretežno vedno opravljali zgolj slaba/slabša/grša dela (sicer relativno OK plačana za naše razmere), katerih se jodlar ne bi niti dotaknil. Tistih (naši) ki pa gori skačejo v kravatah pa jih je le za vzorec ali pa so visoko cenjeni in iskani kadri zaradi svojih specifičnih znanj, ki so iskana.
Hja, ne vem no. Tvoj direktni odgovor na mojo razlago od tega kolega, se mi zdi, da je kar faktor te debate. Vsaj s tabo ;).
Ne vse štima kar si napisal, edino ni mi jasno kako je vsa ta nepopisna sreča možna s tremi izmenami in z vsakodnevnim 2+ urnim fijakanjem. Pusti zdaj moje razmišljanje, zakaj pa misliš da je tvoje pravilno? In kaj sploh je pravilno? Zakaj misliš da ni oboje najino pravilno.
Sicer pa, bom raje nehal ;).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Boljše ja, ker en "koleg" še ni noben vzorec kaj šele referenca. Veš, stvari v življenju niso vedno enoumne, če bi bile, potem noben Mariborčan ne bi delal v SLO, vsi bi bili v Grazu, pa ni tako.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
2000 v magni za trakom je komedija.

950 z potnimi in malco mogoče kje na J meji.

Lek v Lendavi za triizmensko na traku daje 1500 (skupinovodja 1700) + 3steber + max regres+ božičnica.

Cartago (tako opevani biser Odrancev) pa je na 950. (baje je večina že hrvatov)
Mal posplošuješ....

Lek 1500netto dobi tehnik na liniji z parletnim stažem in napredovanji (pa še to mislim da je prej 1300-1400netto)

Procesničarji na liniji so na 950-1050netto....
 
Mal posplošuješ....

Lek 1500netto dobi tehnik na liniji z parletnim stažem in napredovanji (pa še to mislim da je prej 1300-1400netto)

Procesničarji na liniji so na 950-1050netto....

Lek kje? Ljubljana ( z okolico), Lendava? Načeloma kolikor sem govoril delo v proizvodnji je tam 1100,1200 bruto, dela se pa ponavadi na 4 smene. So pa dodatki, ala konkreten regres, božičnica, itd zelo visoki

pa še nekaj..Lek je švicarski in tak je tam tudi način dela..bolj vojaška komanda. Tako da pavz, čikpavz in kofetov ni glih za izvoz. Tudi ko so presoje, obiski je kar jeba....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Lek kje? Ljubljana ( z okolico), Lendava? Načeloma kolikor sem govoril delo v proizvodnji je tam 1100,1200 bruto, dela se pa ponavadi na 4 smene. So pa dodatki, ala konkreten regres, božičnica, itd zelo visoki

pa še nekaj..Lek je švicarski in tak je tam tudi način dela..bolj vojaška komanda. Tako da pavz, čikpavz in kofetov ni glih za izvoz. Tudi ko so presoje, obiski je kar jeba....

Kaksno ciki in kavice neki, ce se gre za sterilno proizvodnjo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Kaksno ciki in kavice neki, ce se gre za sterilno proizvodnjo.
Čiki lahko ampak zunaj v kadilnici....

Kavice so tudi "zunaj" na hodnikih (maš namenske sobe z avtomati in vodo.....seveda se preobleces v "zunanje" cunje.....na liniji maš druge....to delaš v slačilnici z nadtlakom in ventilacijo(da ni kontaminacije z kemikalijami).....
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Lek kje? Ljubljana ( z okolico), Lendava? Načeloma kolikor sem govoril delo v proizvodnji je tam 1100,1200 bruto, dela se pa ponavadi na 4 smene. So pa dodatki, ala konkreten regres, božičnica, itd zelo visoki

pa še nekaj..Lek je švicarski in tak je tam tudi način dela..bolj vojaška komanda. Tako da pavz, čikpavz in kofetov ni glih za izvoz. Tudi ko so presoje, obiski je kar jeba....
Lek Lj....

V 8ih urah maš pavzo (15min).....malico (30+min)....pavzo (15min)....

Tehnik odvisno.....če je normalen (redki) dela stabo.....ponavadi je pa bolj lenuh (vsak je priden samo tolko časa dokler ne prileze na "položaj" potem pa dobi 2levi roki) in čmuri v pisarni na telefonu....FB....avtonetu...ti pa švicaš na liniji za, 2...

Tko da Tehnik ima ponavadi 4ure pavze.....procesničar pa dobrih 45min....

Razen če se ni kaj spremenilo v parih letih (dvomim da bi si "šerifi" rezali svoje privilegije) :)
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Stari ne bluzi, mogoče si res nagnjen k fopanju medijev ampak če misliš da je zdaj par skupinic Indijcev ki jih izkoriščajo po LJ referenca za minimalca potem ok. Jaz ne poznam več nikogar ki dela kakršno koli delo za 600-700€ mesečno. Vsi pri teh "nižjih" delih imajo izplačila okoli 1000€ in živijo v lokalnem okolju podjetij torej ne gre za nabijanje preko prevoznih stroškov ker so minimalni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Čiki lahko ampak zunaj v kadilnici....

Kavice so tudi "zunaj" na hodnikih (maš namenske sobe z avtomati in vodo.....seveda se preobleces v "zunanje" cunje.....na liniji maš druge....to delaš v slačilnici z nadtlakom in ventilacijo(da ni kontaminacije z kemikalijami).....

Lahko, vendar se točno ve kdaj in kako. Pa tisti, ki dela v nadzorovanih pogojih, točno ve kaj vse od zaščitne opreme moraš navleči nase.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Lahko, vendar se točno ve kdaj in kako. Pa tisti, ki dela v nadzorovanih pogojih, točno ve kaj vse od zaščitne opreme moraš navleči nase.
Ja....med pavzo....turbo preoblačenje in trćečim korakom vn na čik.....čez 5min pa kontra postopek!

Vse za fix :D
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Kako je z nadurami?

Je to potrebno plačati po zakonu 20 max mesečno ali ni potrebno? Večina jih potem ure pokoristi, kar je totalna naumnost. Nadura ni navadna ura + delaš za denar.