Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ta tvoj znanec laže sam sebi oz. primerja neprimerljivo

Tako je, jaz imam polno teh "znancev" ki delajo v Magni. Tisti ki so pošteni ti bodo povedali kdaj se vstajajo zjutraj, koliko izmensko delo imajo, koliko časa so vsak dan na cesti (v prometu) ter koliko dohodnine doplačajo konc leta. Pa še ena stvar, v Magni se dela. Tam ne skočiš vmes na kavico, ti ne pripelje nekdo nekaj na firmo in skočiš ven za 5min in podobne jugo prakse ki smo jih tukaj vajeni. Tam ko te scat na traku dvigneš roko da te nekdo zamenja in greš. Če je to 3x te vprašajo po zdravju če si dober?

Ok to je to. Sicer pa povedo da je red, plača je redna, božičnica in to, skratka logično, več dobiš pod črto kot pri nas ampak tudi bistveno več delaš, predvsem pa delaš kajti marsikdo pri nas samo hodi v službo. Pa ne govorim za primer tvojega kolega, ga ne poznam.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.458
113
Ne vsi, samo zunanji izvajalci.
RTV bi iznenada dobil 25% novo zaposlenih :evil:
RTV jih je pravzaprav že dobil. Izvajali so večletni plan zmanjševanja števila zaposlenih (z upokojevanjem), ko jim je sodišče naložilo, da mora vse redne honorarne sodelavce zaposliti. Sicer so jih tudi lani zaposlili več, kot je bilo načrtovano. Hkrati pa stavkajo in se pritožujejo, da jih je vedno manj.

Na dan 31. 12. 2021 je bilo ob upoštevanju Uredbe zaposlenih 2181,6 javnih uslužbencev, kar je 24 več od načrta. Stroški dela redno zaposlenih so bili v letu 2021 realizirani v višini 81,27 mil. evrov, kar je 0,91 mil. evrov (oz. 1,1 %) več od načrta. Stroški dela redno zaposlenih v celotnih odhodkih predstavljajo 59,4 % in so glede na leto 2020 višji za 3,88 mil. evrov (oz. za 5,0 %).

rtvslo zaposleni honorarni.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Oddela ure v 3 izmenskem šihtu, delavno strorilen je vsaj 30% bolj kot doma, zavozi in ogroža svoje življenje cca 2 uri dnevno. Nabije kilometrov, gume, amortizacija avta.
Ni plačila ur malice kar nanese cca 135ur letno, kar je 3/4 mesečne plače.
Mesečno pozabi cca 100€ zaradi "dvojne obdavčitve".
Ni dopustov po želji, ni pogrebov razen 1 koleno, bolniških skoraj ni, ker si hitro brez službe. Štejejo število obiskov wc-ja....

Še tanajtaboljše pa je, da vsi "inžinerji" iz paketa 2015 to vse gladko ignorirajo in se smejijo slovenčekom, hrvatov in madžarom, ki delajo kot nori za isto plačo.

Doma so pa heroji kak je tam vse oh in sploh.
Še enkrat preberi moj sestavek… Natančno.
On ni noben heroj, NJEMU se je kvaliteta življenja občutno dvignila, hkrati ima pa še konkretno višjo plačo.
Če se prav spomnim si ti lastnik podjetja in imaš težave s primanjkljajem delavcev. Morda jim pa preslabo razložiš, kaki butli so, da grejo raje v Avstrijo, kjer jih scuzajo do zadnje kapljice krvi. Po tvoje je več 1000 delavcev, ki prostovoljno delajo v Magni očitno butljev oz “herojev” po tvoje.

Sicer pa: tisti, ki hvatajo krivine ne bodo šli tja. Njemu je največ vredno, da oddela šiht in do naslednjega šihta ne rabi razmišljat o šihtu. Točno ve kaj kaj in kako bo vnaprej, kaj mora oddelat, nagrajevanje in vse. Prej je pa praktično moral delat 24 ur na dan v “uglednem” podjetju na navzven fajn poziciji.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Lepo da to sedaj pišeš. 5+ let nazaj je bila situacija za delavce precej slabša ;).
V glavnem: vsaj do sedaj mu tudi na kraj pameti ne pride, da bi se vrnil. Verjetno ne razume, kako slabo mu gre tam. :evil:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.113
113
39
MB
ja na trgu pač tak je, logično da niso pogoji vedno isti, ampak če ne skočiš te ko so, ti je kriv kdo ?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Lepo da to sedaj pišeš. 5+ let nazaj je bila situacija za delavce precej slabša ;).
V glavnem: vsaj do sedaj mu tudi na kraj pameti ne pride, da bi se vrnil. Verjetno ne razume, kako slabo mu gre tam. :evil:
Ocitno res ne. Je bil nazadnje pred 5 leti pri slo delodajlcu, tak da ne se smesit.

In ja, samo butl hodi na 3 izmenski siht v graz za 1700 plače

P.s. za butle si jih naredil ti in ne jaz
 
Ocitno res ne. Je bil nazadnje pred 5 leti pri slo delodajlcu, tak da ne se smesit.

In ja, samo butl hodi na 3 izmenski siht v graz za 1700 plače

P.s. za butle si jih naredil ti in ne jaz

sej plače je res lahk sam tolk...samo potem so malo boljši regresi, božičnice, itd....take zadeve nanesejo še par plač in potem je slika mičkeno drugačna
 
  • Haha
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Tako je, jaz imam polno teh "znancev" ki delajo v Magni. Tisti ki so pošteni ti bodo povedali kdaj se vstajajo zjutraj, koliko izmensko delo imajo, koliko časa so vsak dan na cesti (v prometu) ter koliko dohodnine doplačajo konc leta. Pa še ena stvar, v Magni se dela. Tam ne skočiš vmes na kavico, ti ne pripelje nekdo nekaj na firmo in skočiš ven za 5min in podobne jugo prakse ki smo jih tukaj vajeni. Tam ko te scat na traku dvigneš roko da te nekdo zamenja in greš. Če je to 3x te vprašajo po zdravju če si dober?

Ok to je to. Sicer pa povedo da je red, plača je redna, božičnica in to, skratka logično, več dobiš pod črto kot pri nas ampak tudi bistveno več delaš, predvsem pa delaš kajti marsikdo pri nas samo hodi v službo. Pa ne govorim za primer tvojega kolega, ga ne poznam.
A v katerikoli proizvodnji v SLO, kjer laufa trak, lohk kr spizdiš ven pozdravit kolega in hodiš na wc vsakih 20 minut? Pa kje vi spite, da vas ne ukradejo?
Lep čas svojih študentskih dni sem delal za trakom v Jati v zalogu, popolnoma isti pogoji, kot jih opisuješ in pomoje se niso spremenil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
očitno je računica nekoliko drugačna če se jim splača hodt v magmo se ti ne zdi?

Poskusi razmišljat malo drugače, trenutno so drugi časi za delovno silo, dobiti delo pri nas je trenutno v povprečju precej enostavno. Ne dolgo nazaj pa so bili časi ko dela ni bilo, kaj šele za "dobro" plačo. No takrat se je kar nekaj teh fantov ki jih poznam čez noč prekvalificiralo v linijske sestavljalce avtov. Je*bat ga, delo je bilo takoj, plača redna... Ni pa to lahko delo, eden izmed znancev je moral job pustiti po manj kot letu. Sicer sem že pozabil kaj točno je delal, bilo je povezano z vijačenjem. Skratka dal mi je noro številko, koliko tisoč vijakov mora na šiht zavijačiti s tisto luft pištolo in s koliko NM se vsak vijak zavijači. No, njemu je v manj kot letu kapituliralo zapestje, ni imel več moči v roki. Pa ni piščanček, prej tem je delal v proizvodnji, težje delo. Skratka ni vse zlato gori in "šilingi" gori ne letijo kr tako....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.401
113
v lokalni ostariji
Neverjetno zanimivo. Delavci dobijo noro več plače, lažje delajo itd itd v Avstriji. Država se razvija, sociala je tudi kolkr tolk...Pa firme še vedno tolčejo dobičke. Zakaj potem Revoz na Ivici da ostane?
Ali plače niso toliko bolj bajne ali je produktivnost veliko večja ali?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Neverjetno zanimivo. Delavci dobijo noro več plače, lažje delajo itd itd v Avstriji. Država se razvija, sociala je tudi kolkr tolk...Pa firme še vedno tolčejo dobičke. Zakaj potem Revoz na Ivici da ostane?
Ali plače niso toliko bolj bajne ali je produktivnost veliko večja ali?
Za višjo produktivnost ni potrebno, da delavec več ali težje dela, nje? Tipičen primer okopavaj njivo na motiko ali pa s traktorjem. Ali pa recimo v avto industriji exoskeletoni: https://www.autonews.com/manufacturing/exoskeleton-suits-turn-auto-factory-workers-human-robots
Samo to se recimo grejo v zda in druih razvitih državah, kjer je strošek delavca X in morebni stroški zdravljenja 10.000 X ter zakonodaja strožja. Ne boš tega videl v Indiji ali Albaniji, kjer je strošek delavca X/20 ali še manj in kjer ga pač vržeš na cesto.
Še glede mojega znanca: nikjer ni rekel in jaz nisem napisal, da je delo lahko. S fizičnega vidika je njegovo delo v proizvodnji težje kot prej “prestavljanje papirjev” in delo s strankami in ”management projektov”.
Pa še zmeraj je šel tja IN NE RAZMIŠLJA O VRNITVI NAZAJ V SLOVENIJO, ČEPRAV V TRENUTNI SITUACIJI DELAVEC OČITNO DOBI ENORMNO PLAČILO. Jeba ne, oz po johnijevo je bedak da se za čuka sedemsto vozi v troizmensko tlako dve uri na dan.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Za višjo produktivnost ni potrebno, da delavec več ali težje dela, nje? Tipičen primer okopavaj njivo na motiko ali pa s traktorjem. Ali pa recimo v avto industriji exoskeletoni: https://www.autonews.com/manufacturing/exoskeleton-suits-turn-auto-factory-workers-human-robots
Samo to se recimo grejo v zda in druih razvitih državah, kjer je strošek delavca X in morebni stroški zdravljenja 10.000 X ter zakonodaja strožja. Ne boš tega videl v Indiji ali Albaniji, kjer je strošek delavca X/20 ali še manj in kjer ga pač vržeš na cesto.
Še glede mojega znanca: nikjer ni rekel in jaz nisem napisal, da je delo lahko. S fizičnega vidika je njegovo delo v proizvodnji težje kot prej “prestavljanje papirjev” in delo s strankami in ”management projektov”.
Pa še zmeraj je šel tja IN NE RAZMIŠLJA O VRNITVI NAZAJ V SLOVENIJO, ČEPRAV V TRENUTNI SITUACIJI DELAVEC OČITNO DOBI ENORMNO PLAČILO. Jeba ne, oz po johnijevo je bedak da se za čuka sedemsto vozi v troizmensko tlako dve uri na dan.

Nihče ne govori da se je tvoj prijatelj slabo odločil. Govorim samo o tem da ni vse tako lepo in lahko kot nekateri "reklamirajo" to Avstrijo. Jaz osebno tro-izmenskega dela ne bi delal pa da imam tam 4000€ plače ker za mene to pač ni življenje in ti kvaliteto življenja za moje pojme močno poslabša. Zraven tega pa če gledam logistiko, v idealnih pogojih, brez nesreč, brez čakanja na meji, brez turistov, brez slabih vremenskih pogojih bi v eno smer do Magne rabil 45-50. Ni teorije da sem dnevno v povprečju (realno) 2 uri v avtu, zraven tega pa da se grem še te kolektivne prevoze, en teden jaz, drugi teden ti, tretji teden...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in ales85