Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
Ce jih koristis, ni vec nadura. Kaj ni jasno?
Težava je, da si ti oddelal naduro, plačan pa dobiš dopust (navadno uro).
Sicer pa 20 je omejitev na M obrazcih (za penzijo).
Kao naj bi samo 20 nadur na mesec šlo v izračun penzije. In bi pač motivirali delavce, da ne delajo toliko nadur.

V praksi pa se na M vpiše celoten znesek, le ure se zmanjša na 20.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
956
113
Ali gre za naduro pri enakomerno razporejenem delovnem času ali za naduro pri neenakomerno razporejenem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Še zdaj se dela sred LJ za 600-700€/mesec. Daj zrihtaj mi kakšnega takšnega, na štajerskem imamo polno dela pa za boljši denar in ni nikogar blizu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
sorodnik je zdaj menjal za avstrijce (sicer razvoj,) pa ostaja v SLO...lepa poslanska plača, ena izmena, sam svoj šef bolj kot ne, pa vseeno ni srečen, tako da, vse je relativno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
KSZ
Me ima da bi odprl temo "goljufije delavcev"... Sam se mi ne da ker bo itak odziv samih trollov in folka ki zivi v mehurcku kjer naddelavci trpijo pod izkoriscevalskimi delodajalci.

Vedno sem zivel v prepricanju da pac je delavec sibkejsi in ga more drzava scitit in delodjalec bit fer do njega. In tako sem postopal sam - fer. Do tocke ko se to neha. In najbolj me tezi to, da nikomur ne privoscim slabega, hkrati pa imam obcutek da se mora zgoditi kriza. Ker en del ljudi je enostavno treba zbudit. Prov rabijo samar ki jih bo zbudil. Ker se vsem j.ebe za vse. In na koncu prezivijo samo tisti delodajalci ki so res zaj.ebani do svojih ljudi. Bolj so zaj.ebani, rajs jih majo. Ce si pa fer se pa sam jemlje, jemlje, jemlje.

Bah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
A veš kaj, tisti ki se jim j.ebe zdaj se jim bo tud med in po krizi. Kakorkol pa obrneš, lohk pa en delavec, ki pozna stvari do onemoglosti hebe delodajalca, v bistvu dosti bolj, kot obratno.
Sam sem vedno mnenja, da mora bit fer odnos v obe smeri, ker je odnos delavec - delodajalec v bistvu neke vrste partnerstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Pepe

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vidva sta malo v zablodah. Itak, da so lahko zlorabe v vseh smereh. Ampak, če delavec pozna stvari do onemoglosti, eden in on sam, je za to kriv le in izključno delodajalec, ki je to dopustil.
Bistvo je v tem, da so delodajalci v neprimerno močnejšem položaju. Je včasih težko odpustiti delavca? Sigurno. Ampak delodajalci so v veliko primerih tudi eni majmuni, ki ne znajo pravilno izpeljati postopkov. Tako si nakopljejo tožbe, katerih si včasih ne zaslužijo. Krivi so si pa spet sami.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pravni postopki bi morali biti preprosti. PIKA.
Glede odpuščanja so se poenostavili, marsikateri delodajalec pa bi se rad izognil temu, da bo pri tem delavcu izplačal odpravnino. In zato "poskuša" s krivdnimi razlogi. Sploh, če sta bila pred tem v "vojni". To pa ne gre kar tako skozi.
Vprašanje sicer, kaka je logična osnova, da mi delodajalec mora dati odpravnino, če me želi odpustiti. Da lažje preživim? Za socialo bi naj skrbela država, zato plačujemo davke, mar ne? Zaradi preteklih zaslug? Torej je priznal, da me je plačeval premalo in se je na "mojem kontu" nabralo dovolj za odpravnino?
Verjetno pa je logika pri nas sedaj enaka kot v ostalih državah okrog.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pravni postopki bi morali biti preprosti. PIKA.
Glede odpuščanja so se poenostavili, marsikateri delodajalec pa bi se rad izognil temu, da bo pri tem delavcu izplačal odpravnino. In zato "poskuša" s krivdnimi razlogi. Sploh, če sta bila pred tem v "vojni". To pa ne gre kar tako skozi.
Vprašanje sicer, kaka je logična osnova, da mi delodajalec mora dati odpravnino, če me želi odpustiti. Da lažje preživim? Za socialo bi naj skrbela država, zato plačujemo davke, mar ne? Zaradi preteklih zaslug? Torej je priznal, da me je plačeval premalo in se je na "mojem kontu" nabralo dovolj za odpravnino?
Verjetno pa je logika pri nas sedaj enaka kot v ostalih državah okrog.
V tem primeru je prav, da ga naj***. Se strinjam, da bi morali biti postopki enostavni. Ampak osebno poznam nekaj primerov, kjer zadeve niso peljali po pravilih, čeprav so bili na to opozorjeni. In za takšne je prav, da se jih udari po prstih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz vem tudi za primer, kjer je delavec kradel drugim zaposlenim, kraje je potrdila policija, verjetno je bil nekaj malega kaznovan, ampak to ni razlog, da bi lahko kleptomana odpustil iz krivdnih razlogov. Sodelavci naj pač pazijo na svojo lastnino, ki jo imajo na službenem mestu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Kaj si ti ja nor. A če nekoga posili je dovolj dober razlog za odpustitev iz krivdnih razlogov?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Verjetno bi bilo v primeru spolnega delikta drugače. Ali pa, če bi mu uspeli dokazati kako diskriminacijo. Denimo, da krade samo sodelavcem s koreninami iz južnih republik. Ali še bolje, da krade samo isto spolno usmerjenim. Potem bi ga najebal, pojavila bi še se kaka NVO, ki bi pomagala delodajalcu, da ga odpusti.
:evil: