Covid-19 Globalna recesija 2020

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Vsak ima svoj pogled... Lahko mi tu v nedogled pametujemo kaj je s FEDom in borzo... In kaj je realno in kaj ni...

Medtem pa je od 2009 do 2019 borza poletela...
In podobno bo tudi v naslednjih letih...

Za ves svetovni puf pa je itak jasno da ga nikol noben nebo vrnil...
Vsak puf se vrne tako al tako. Dalj ko bomo odlašal slabš bo, narava bo poskrbela, če sami ne bomo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem, kako je takrat Nixon spravil skozi tisto, da ni treba več imeti zlatega pokritja, razlagam si ga nekako, da si je dovolil "kar dotiskati denar, ki ga je potreboval", pač zaradi tako premočnega gospodarstva napram celemu svetu.

Torej - če si gospodarsko dovolj močen, si lahko dovoliš tudi špekulacije z denarnim sistemom in ti cel svet nič ne more. Lahko zgolj sledi tvojim špekulacijam.
Ker je bila Amerika edino gospodarstvo na svetu, ki ni bila porušena zaradi druge svetovne, pravzaprav je z njeno pomočjo tudi neverjetno obogatela. In tako imela tako veliko prednost pred celim svetom.

Ker - zaradi tega so se posledično začele špekulacije in malverzacije z denarjem. Gospodarstvo je pa postalo zgolj obrobni dejavnik.
Če se greš pa špekuliranje ... :D, te pa doletavajo zaporedne krize, ker pač ne obvladuješ čisto vsega.

Naše stanje : Ravno to v sami osnovi zamerim prvim slovenskim vladam, da so se zmenile za kratkoročnost, torej da ne bi bili samozadostni, ampak bi se šli zgolj trgovino in turizem :nigladek: .

To so storili brez volje naroda. Ker je takrat domala ves narod bil zaposlen v gospodarstvu.

Prve naše vlade so bile po strankah DEMOS in Krščanski Demokrati.

In to je tista palica, ki nas tepe. Sedaj - ko svet pade na trepalnice, ker je nekdo v ameriki prdnil (leto 2008), mi pademo za njimi v brezno. Toda s polletnim do 3/4 letnim zamikom, ker smo predvsem gospodarsko odvisni od celega sveta. Če bi bili vsaj na pol samozadostni (pa bi komot lahko bili, smo imeli vse, pa smo pustili zapraviti), bi bile posledice za nas zelo zelo manjše.

Danes, ko je Kitajska prdnila, se bo ponovil isti scenarij. V jeseni bo pri nas taka lakota, da bo cel Alter pisal samo še o tem ! :oops1:
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
I

Izbrisan uporabnik #9334

Upanje je upanje.

Tole kar pravkar imamo - ni prvič. Krivi za to nismo nič ... v bistvu smo pa krivi, ker se gremo kar podrejat vsakemu ki mimo pride. Švica npr. se ne gre podrejat nikomur in to zgodovinsko.

Morali bi mnogo bolj poudarjati gospodarsko neodvisnost. Država je močna točno toliko. Če se pa greš umetno, tako kot se gremo, s potuho s subvencijami in čisto uvozno odvisnostjo - si pa ranljiv.

Kot sem napisal. Julija avgusta se bo že lepo videlo. V jeseni pa na polno. Žal.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

:cheer: Lahko bi pa Kitajski izstavili račun za sranje, ki ga je naredila. :cheer:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
:cheer: Lahko bi pa Kitajski izstavili račun za sranje, ki ga je naredila. :cheer:
Aha, skupaj s Črno Goro in San Marinom jih bomo napadli.To bo njihov Pearl Harbor, 911, Nagasaki, Kristalna noč in Dresden hkrati.

Xi si že grize nohte in živčno pogleduje naokoli.


Danes, ko je Kitajska prdnila, se bo ponovil isti scenarij. V jeseni bo pri nas taka lakota, da bo cel Alter pisal samo še o tem !
S kakimi argumenti utemeljuješ zgornje ?
 
  • Haha
Reactions: Ginginova
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aha, skupaj s Črno Goro in San Marinom jih bomo napadli.To bo njihov Pearl Harbor, 911, Nagasaki, Kristalna noč in Dresden hkrati.

Xi si že grize nohte in živčno pogleduje naokoli.



S kakimi argumenti utemeljuješ zgornje ?

Nisem tako mislil. Mislil sem - "enostavno izstaviti račun".

Ker - če bi jaz osebno lansiral neko tako svinjarijo, bi me na križ pribili in olastninili celotno moje premoženje.

Je res?

Kaj se bi zgodilo, če bi mi, npr. spustila cisterna s kurilnim oljem? :fredi: Koliko bi mi "javnost" zaračunala?

:fredi::fredi::fredi:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Nisem tako mislil. Mislil sem - "enostavno izstaviti račun".

Ker - če bi jaz osebno lansiral neko tako svinjarijo, bi me na križ pribili in olastninili celotno moje premoženje.

Je res?

Kaj se bi zgodilo, če bi mi, npr. spustila cisterna s kurilnim oljem? :fredi: Koliko bi mi "javnost" zaračunala?

:fredi::fredi::fredi:
Ko boš enkrat velik, ne boš imel več takih stvari.
Isto kot z maskami, se pogovarjajo o interpelqciji in malo pljuvajo po tvju, čez 1 mesec noben več ne bo vedel za to. Če bi pa pljunil liziko v trgovini, bi bil pa že v zaporu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ja bla je resna debata dokler nisi ti uletu prosto po Prešernu not... :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naslov teme je "Globalna recesija 2020".

Sedaj grem gledat, kaj ste sploh glodali. Samo delniške trge? To ni "globalna recesija". Oz. globalno recesijo poganjajo špekulacije, namesto da bi jih gospodarstvo.

Sem še v temi?
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
:cheer: Lahko bi pa Kitajski izstavili račun za sranje, ki ga je naredila. :cheer:

V tem je kar nekaj resnice. Če se grem malce Nostradamusa bi rekel, da bo v roku 5ih let vojna. Recimo če pogledamo, dejstva Kitajska je vedela že v Novembru da je virus nalezljiv in se prenaša med ljudmi, danes sem izvedel informacijo, da je bilo v trgovinskem dealu z ZDA dodana klavzula da lahko odstopijo od dobav ameriških izdelkov v primeru višje sile, (kako prikladno tudi pandemije) čez dva tedna razglasijo pandemijo. Urednik nemškega Bilda je močno kritiziral Šižinpija in napovedal njegov političen konec, ker naj bi CCP namerno zavajala svet. Evropska komisija naj bi napisala zelo neugodno poročilo za Kitajsko o korona virusu vendar so kitajci posredovali in so zadevo omilili, če gre verjeti NY Timesu ki je izvrtal zgodbo. Ob tem pa so se kitajci ustrelili še v obe koleni, ker dostavljajo neustrezno zaščitno opremo po celem svetu ne samo v Slovenijo. Dogodki potekajo v neko smer izolacije KItajske in delitve na naše in njihove kdo bo kdo bomo še videli je pa to prikladen začetek za merjenje ku*cev! Pa še nafta je poceni!
Negativno ceno je pa doseglo nekaj tisoč majskih pogodb, nekdo (naj bi bili kitajci) se je uštel in obstal s šopom pogodb in grozila mu je fizična dostava nafte zato so se pogodb rešili tako da so še plačali nekomu za prevzem. Povedano drugače, če bi si nekdo na forumu lastil prazen tanker bi lahko nafto prevzel pa še plačan bi bil!
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Naslov teme je "Globalna recesija 2020".

Sedaj grem gledat, kaj ste sploh glodali. Samo delniške trge? To ni "globalna recesija". Oz. globalno recesijo poganjajo špekulacije, namesto da bi jih gospodarstvo.

Sem še v temi?


Gledam porabo nafte, in predvsem, kaj pandemija pomeni za določene gospodarske panoge. Recimo turizem.
Firbec me pa matra in upam, da ima kdo na tem forumu informacijo kaj se dogaja s Slovenskim dolgom nominiranim v dolarjih in kako ga država v tem času servisira (odplačuje). Kakor koli kdo sovraži dolar in tiskarno FED svet sedaj potrebuje dolarje bolj kot kdaj koli prej. Vsi ki imajo dolg v dolarjih ga odplačujejo v dolarjih, vse lepo in prav dokler stroj - ekonomija - laufa sedaj je vse obstalo dolarjev ni obveznosti pa še vedno tu. Zanima me kateri so slovenski izvozniki ki še dihajo, delajo in so usmerjeni izven EU in nosijo v državo dolarje. In upam da se najde model, ki bi gospodu na levici Mescu obrazložil zakaj le te izvoznike potrebujemo, da ne bo samo kokodakal trenutno o maskah med prejšnjo vlado pa o rak rani našega gospodarstva izvoznikih. Taki sedijo v parlamentu, to je kriza!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Gledam porabo nafte, in predvsem, kaj pandemija pomeni za določene gospodarske panoge. Recimo turizem.
Firbec me pa matra in upam, da ima kdo na tem forumu informacijo kaj se dogaja s Slovenskim dolgom nominiranim v dolarjih in kako ga država v tem času servisira (odplačuje). Kakor koli kdo sovraži dolar in tiskarno FED svet sedaj potrebuje dolarje bolj kot kdaj koli prej. Vsi ki imajo dolg v dolarjih ga odplačujejo v dolarjih, vse lepo in prav dokler stroj - ekonomija - laufa sedaj je vse obstalo dolarjev ni obveznosti pa še vedno tu. Zanima me kateri so slovenski izvozniki ki še dihajo, delajo in so usmerjeni izven EU in nosijo v državo dolarje. In upam da se najde model, ki bi gospodu na levici Mescu obrazložil zakaj le te izvoznike potrebujemo, da ne bo samo kokodakal trenutno o maskah med prejšnjo vlado pa o rak rani našega gospodarstva izvoznikih. Taki sedijo v parlamentu, to je kriza!


Zelo dober komentar. :zmaga:
Bi rekel : "Trezen" komentar .
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
V tem je kar nekaj resnice. Če se grem malce Nostradamusa bi rekel, da bo v roku 5ih let vojna. Recimo če pogledamo, dejstva Kitajska je vedela že v Novembru da je virus nalezljiv in se prenaša med ljudmi, danes sem izvedel informacijo, da je bilo v trgovinskem dealu z ZDA dodana klavzula da lahko odstopijo od dobav ameriških izdelkov v primeru višje sile, (kako prikladno tudi pandemije) čez dva tedna razglasijo pandemijo. Urednik nemškega Bilda je močno kritiziral Šižinpija in napovedal njegov političen konec, ker naj bi CCP namerno zavajala svet. Evropska komisija naj bi napisala zelo neugodno poročilo za Kitajsko o korona virusu vendar so kitajci posredovali in so zadevo omilili, če gre verjeti NY Timesu ki je izvrtal zgodbo. Ob tem pa so se kitajci ustrelili še v obe koleni, ker dostavljajo neustrezno zaščitno opremo po celem svetu ne samo v Slovenijo. Dogodki potekajo v neko smer izolacije KItajske in delitve na naše in njihove kdo bo kdo bomo še videli je pa to prikladen začetek za merjenje ku*cev! Pa še nafta je poceni!
Negativno ceno je pa doseglo nekaj tisoč majskih pogodb, nekdo (naj bi bili kitajci) se je uštel in obstal s šopom pogodb in grozila mu je fizična dostava nafte zato so se pogodb rešili tako da so še plačali nekomu za prevzem. Povedano drugače, če bi si nekdo na forumu lastil prazen tanker bi lahko nafto prevzel pa še plačan bi bil!

Jaz bi ti toplo priporočal da bereš še kaj drugega kot usa propagando, ki je od prihoda trumpa laž na laž. Ta tvoj post se bere kot press release trumpa osebno. Prej smo par let poslušali da so za vse krivi rusi, zadnje 2 leti pa kitajci
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Jaz bi ti toplo priporočal da bereš še kaj drugega kot usa propagando, ki je od prihoda trumpa laž na laž. Ta tvoj post se bere kot press release trumpa osebno. Prej smo par let poslušali da so za vse krivi rusi, zadnje 2 leti pa kitajci
Kje si ti poslušal, da so Rusi krivi za vse??
Rusi so ja naši BFF :zavijazocmi: .
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Jaz bi ti toplo priporočal da bereš še kaj drugega kot usa propagando, ki je od prihoda trumpa laž na laž. Ta tvoj post se bere kot press release trumpa osebno. Prej smo par let poslušali da so za vse krivi rusi, zadnje 2 leti pa kitajci

Imaš mnogo twittov, člankov različnih medijev o vsem naštetem. Vsi pa imajo svoj propagandni stroj če misliš da ga Rusi in Kitajci nimajo živiš v nekem svojem svetu. Pisal sem pa predvsem kakšna klima se ustvarja kajti za neko resnično vojno velikih razsežnosti se mora najprej ustvariti pogoje in bojim se da smo na začetku tega procesa samo to. Upam da me občutek ne vara vendar le ta me ni varal januarja o korona virusu in resnosti le tega in ko so mnogi vpili da je to le gripa.