Glasujte za predlog vladi: Uvedba možnosti ene registracije za dva avtomobila

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Fantje, bluzite kokr ste dolgi in siroki. Kupte pa registrirajte, dozdej bi ze par jurjev prevozil ne da se kle nateravamo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Hecno kako fovšija takoj ven udari, če se samo omeni, da bi nekdo lahko pri neki stvari ceneje skozi prišel. :valjamse:
...
....ahh slovenčki ubogi...
hecno kako so nekateri takoj užaljeni, če nekdo ne razume njihovega odličnega predloga in začnejo takoj obkladati s fovšijo :bonk:
sam sem v podobni situaciji, kot vilburxx. odkar sem odplačal kredit, mi vsak mesec ostane nekaj denarja v žepu in sem začel razmišljati o kakem kabrioletu na zadnji pogon. sicer se ne bi branil vsakega (enostavno) privarčevanega evra pri registraciji, zavarovanju itd, hkrati pa se zavedam, da gre za luksuz, ki bi me (me bo) stal 30+ jurjev ter dodatnih par jurjev letno, tako da ne vem, če bi šel za to odpirat neke peticije, za katere že v štartu vem, da ne bodo uspešne (država da bi pobirala manj denarja?)
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Kdo ma samo en avto pa fovsija? Mava vsak svojega, oba registrirana, zavarvana in vse kar treba. Se tretji pride kmal domov, ker je starejsa ravno zacela izpit delat in bo kmal prjokala, da bi mela kej svojga. Ce si bom pa hotu se kej kupt za gust bom pa itak kupu in se tisto registriral in vse kar pride s tem. Na misel mi ne pride kolobart na ta nacin. Ce hocte bit frajerji pol bodte v pravem pomenu ne da se slepartre na eno tablco pa kaj se vse. Vsi bi nek kvazi socializem, kadar vam prav pride ne? Mislm resno, ce se za eno registracijo nimas raje ne razmisljaj o tem. Kaj bo ce bos trcu al pa se kej hujsga pa bo res treba keso odvezat? Se na drzavo slepal? Pa ko ze druge drzave omenjate, jih dajte se po ostalem, ne samo po tem kar vam pase.

P.S. - mogoce pa jst cesa ne razumem kle, sam kot ste ze verjetno opazil nisem za neke uravnilovke in podobno ampak za ciste racune. Mas kar mas in to pomeni to ne pa to * 3 in podobno. Nc, grem v vodo da mi ne bo vrocina prevec sekala.


Preden pišeš neumnosti in se sramotiš z bebavim izjavam na ravni osebka z zelo omejeno pametjo, se prepričaj ali res razumeš za kaj se gre. Ja, imeli boste tri avtomobile ampak, kot si začuda že sam ugotovil, vsak svojega. Ne boš ti sam imel treh vozil s katerimi se bi vozil odvisno od priložnosti. In vozil bi samo enega naenkrat in medtem druga dva nebi vozila žena ali hčerka ampak bi lepo oba avta počivala doma na dvorišču ali garaži. Sicer tudi v nadeljevanju pišeš takšne nesramne neumnosti, da ne morem verjeti, da si odrasla oseba, ki ima celo že svoje otroke. Grozljivo. In v to vmešaš še socilizem :valjamse: WTF!? :bonk: Potem se pa če ven mečeš koliko avtomobilov imaš in boš imel.... in neverjetno, vse imaš zavarovano in registrirano :oops1: Ja neverjetno, kako ti to uspe? Pa ti si garant glavni na vasi!! Daj ob naslednji registraciji na okencu prosi, če lahko plačaš še za avto, ki ga sploh nimaš. Samo tako, da se bo vedlo, da si ti to lahko privoščiš.

Nič nebi bilo zastonj! Plačaš za avto, ki ima najdražje zavarovanje in cestnino plus še nekaj za vsak naslednji avto...Nič ni zastonj in ne voziš se s tremi vozili za eno ceno registracije in zavarovanja, je pa vseeno nekoliko ugodneje. Kar je logično saj vseh naenkrat enostavno ne moreš in ne smeš voziti.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
hecno kako so nekateri takoj užaljeni, če nekdo ne razume njihovega odličnega predloga in začnejo takoj obkladati s fovšijo :bonk:
sam sem v podobni situaciji, kot vilburxx. odkar sem odplačal kredit, mi vsak mesec ostane nekaj denarja v žepu in sem začel razmišljati o kakem kabrioletu na zadnji pogon. sicer se ne bi branil vsakega (enostavno) privarčevanega evra pri registraciji, zavarovanju itd, hkrati pa se zavedam, da gre za luksuz, ki bi me (me bo) stal 30+ jurjev ter dodatnih par jurjev letno, tako da ne vem, če bi šel za to odpirat neke peticije, za katere že v štartu vem, da ne bodo uspešne (država da bi pobirala manj denarja?)

Ja seveda, užaljen sem :valjamse: Zame ta zakon itak ne pride v poštev , ker ni potrebe po tem. Morda bi mi enkrat v prihodnosti lahko celo prav prišlo imeti eno tablico za več vozil, ne vem. Verjamem pa, da bi to marsikomu že zdavnaj prav prišlo. In zakaj ne? Ne razumem zakaj bi moral biti proti? Ne morem verjeti, da so nekateri celo v predlogu glasovali proti :bonk:Kako slovensko, bognedaj, da bi kdo imel kaj več in pri tem še ugodnost dobil. Res žalostno.
Vidim pa, da so v glavnem proti tisti, ki imajo hkrati potrebo povedati kaj vse imajo in kako jim nikoli ni nič problem skeširat. Glej, saj tudi, če potrdijo ta zakon si vi lahko vseeno vsa vozila posebej registrirate, da bodo sosedje videli, da vi pa "IMATE".;)

Pa država bi lahko na ta način pobrala več denarja. Saj so vam že nekateri probali razložiti....

Ampak ja brezveze....v Sloveniji kjer se dva avtomobila pojmujeta, kot neverjeten luksuz s katerim se kažeš in frajariš, je res vse brezveze...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Evo, jst mam tri avtomobile (nov primaren, cabrio, enoprostorc spremenjen v mini camper), vsi trije so registrirani celo leto, ker vcasih kdo drug vzame kaksnega od treh in podpiram predlog, ker mogoce bi mel pa se cetrtga (off road). Hobby pac, in ce to nebi dvignl registracije vseh ostalih, zakaj ne, recimo med cabriem in 4x4 bi z veseljem menjal tablice)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Enim res seka, se vid da je mal bol vroce k ponavad :) Te vase 'ideje' so res tko hudo dobre, da je pravo cudo, da tega se ni. Kandidirajte in pokazte kako se zadevi streze, ni druge. Drgac, k kdo od vas se pr mami zivi? :p
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
hecno kako so nekateri takoj užaljeni, če nekdo ne razume njihovega odličnega predloga in začnejo takoj obkladati s fovšijo :bonk:
sam sem v podobni situaciji, kot vilburxx. odkar sem odplačal kredit, mi vsak mesec ostane nekaj denarja v žepu in sem začel razmišljati o kakem kabrioletu na zadnji pogon. sicer se ne bi branil vsakega (enostavno) privarčevanega evra pri registraciji, zavarovanju itd, hkrati pa se zavedam, da gre za luksuz, ki bi me (me bo) stal 30+ jurjev ter dodatnih par jurjev letno, tako da ne vem, če bi šel za to odpirat neke peticije, za katere že v štartu vem, da ne bodo uspešne (država da bi pobirala manj denarja?)

Država bo že sedaj pobrala manj denarja, ker ne bo dmvja od tvojega kabrioleta.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
aja, ker drugače bi pa ta denar zakuril ali kaj? država bo že prišla do svojega denarja, če ne preko DMV, pa preko DDV, dohodnine, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Pa dobro no, zakaj pa mamo državo, zato da nas lupi al zato da nam pomaga in ustvarja znosne pogoje za živet.
Vem da bo država prišla do našega denarja tako al drugač, samo ne vem zakaj zmeraj samo rajo lupit, bogatuni pa se znajdejo in ne plačujejo.
En primer sem že opisal v enem od prejšnjih postov.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Enim res seka, se vid da je mal bol vroce k ponavad :) Te vase 'ideje' so res tko hudo dobre, da je pravo cudo, da tega se ni. Kandidirajte in pokazte kako se zadevi streze, ni druge. Drgac, k kdo od vas se pr mami zivi? :p

Saj pravim, v Sloveniji je vedno vse brezveze....preveč žlehtnobe in zaplankanosti...

Glede na to, da so proti predvsem tisti, ki se havlijo koliko registriranih vozil imajo pri hiši in vse s tablicami, ker so seveda večinoma istočasno na cesti, bi rekel, da ravno te živijo v nekih za slovenijo tipičnih družinskih skupnostih treh ali več genaracij pod isto streho in petimi vozili... :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Pa dobro no, zakaj pa mamo državo, zato da nas lupi al zato da nam pomaga in ustvarja znosne pogoje za živet.

Jah, to Slovenec očitno rabi, trpljenje in bičanje. To je edino pravo življenje, da se lahko ves čas jamra ampak podpreti karkoli, ki bi komu kaj olajšalo in bilo cenejše pa ni govora, vse je potrebno v kali zatreti. Pa govorim na splošno o vseh davkih, taksah, dovoljenjih, omejitvah.....po načelu, če jaz nimam nič od tega, tudi nihče drug ne bo imel!!!:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Res ne vem, kje je problem. Tam je peticija, podpišite jo. Če pa je kdo noče, pač noče, ni treba psihoanalizirat pa označevat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Ampak to je popolnoma vseeno, ker se ne podpisuje proti.

Se ne podpisuje proti?
Kaj pa je potem tista zadeva na desni strani glasovalnega dela, na katero lahko prav tako klikneš in s tem - pazi to - podpišeš proti, kar so nekateri tudi naredili?

PredlagajVladiKvorum.jpg
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pa dobro no, zakaj pa mamo državo, zato da nas lupi al zato da nam pomaga in ustvarja znosne pogoje za živet.
Vem da bo država prišla do našega denarja tako al drugač, samo ne vem zakaj zmeraj samo rajo lupit, bogatuni pa se znajdejo in ne plačujejo.
En primer sem že opisal v enem od prejšnjih postov.
Evo nove generacije sonckov so odrasle. V narekovajih sicer odrasli. Sicer bi ze v mladih letih spoznal, da drzava ni karitas. Trume mladine za nami, zavite v milne mehurcke, da se vam ne bo bohnedaj kaj storilo kdaj, sedaj pricakujejo od drzave, da jih nosi po rokah kot mami :)))))
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jah, to Slovenec očitno rabi, trpljenje in bičanje. To je edino pravo življenje, da se lahko ves čas jamra ampak podpreti karkoli, ki bi komu kaj olajšalo in bilo cenejše pa ni govora, vse je potrebno v kali zatreti. Pa govorim na splošno o vseh davkih, taksah, dovoljenjih, omejitvah.....po načelu, če jaz nimam nič od tega, tudi nihče drug ne bo imel!!!:p
Srednji razred res ne ve kako deluje drzava. Se nizji razred vas nateguje zotroskimi dodatki in subvencijami, visji pa itak dobi placano. Kdo je sedaj najbolj neumen v drzavi. Ne leti osebno nate ;)
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Evo nove generacije sonckov so odrasle. V narekovajih sicer odrasli. Sicer bi ze v mladih letih spoznal, da drzava ni karitas. Trume mladine za nami, zavite v milne mehurcke, da se vam ne bo bohnedaj kaj storilo kdaj, sedaj pricakujejo od drzave, da jih nosi po rokah kot mami :)))))
Ne vem v čem je tvoj problem niti me ne briga. Če ti ne razumeš vloge države me tudi ne gane.
Nikol nisem mešal države z karitasom, in nikol nisem nič zastonj od države iskal, vse plačam. Tako tudi v tem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N