Glasujte za predlog vladi: Uvedba možnosti ene registracije za dva avtomobila

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Luksus je 4x4 zaradi morebiti pol metra snega vsakih 10 let. Če se gres to, plačaj ali kidaj.
To je danes. Če gre Tonyev predlog skozi bodo šla pa registracija in zavarovanje gor toliko, da se ti bo bolj splačalo imeti še drug avto (če si ga boš lahko privoščil iz drugih vidikov), ker bo te samo za prvega treba plačati skoraj toliko kot zdaj za oba. Če se gremo vizijo čimmanj avtomobilov na cesti, sploh starih gar, potem mora biti vsakemu jasno, da tole, hvala bogu, ne more iti skozi.

Iz meni neznanega razloga nekateri predvidevate, da bodo cene tega spasa ostale enake, samo da bo drugi zastonj :nigladek:
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Pa dejte no. Ce mate 3 avte, placajte 3 registracije / tablce kot se gre. Kasna 1 tablca za 3 avte pa podobne? Drzava ma manj dela pa podobne naivne zase obdrzte, ste k otroc.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Sej to se da že sedaj.... Na madžarske tablice.... Pa mislim da na firmo... Neka fora je zadaj...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Lahko prosim navedeš vsaj en plua za državo in/ali zavarovalnice?
Za državo je to več pobranega davka kot je že nekdo omenil, in cestne takse.
Za zavarovalnico pa višja zavarovalnina.

Če uporabim svojo logiko, zakaj tako, avto sicer imam nekaj povprečnega, 2.0 dizla, karavana za vsakdanjo rabo in neki manjsiga za ženo v službo, dizel, moped). Imam pa veliko željo si kupit kako raketo dvoseda kabrioleta z 6 cilindrov, bencin, tko za dušo, za kdaj pa kdaj se zapeljat.
Oba registrirat mi je škoda €, spet ne zaslužim tolk, bi pa bil pripravljen plačat višjo zavarvalnino in cestno takso po močnejšem avtu za oba.
Oba na enkrat vozit ne morem, če pa bi bila oba konstantno v pogonu bi pa tudi oba registriral ampak spet bi potem neki manjšega in cenej kupil.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Luksus je 4x4 zaradi morebiti pol metra snega vsakih 10 let. Če se gres to, plačaj ali kidaj.
To je danes. Če gre Tonyev predlog skozi bodo šla pa registracija in zavarovanje gor toliko, da se ti bo bolj splačalo imeti še drug avto (če si ga boš lahko privoščil iz drugih vidikov), ker bo te samo za prvega treba plačati skoraj toliko kot zdaj za oba. Če se gremo vizijo čimmanj avtomobilov na cesti, sploh starih gar, potem mora biti vsakemu jasno, da tole, hvala bogu, ne more iti skozi.

Iz meni neznanega razloga nekateri predvidevate, da bodo cene tega spasa ostale enake, samo da bo drugi zastonj :nigladek:

Daj mi pojasni, kako bo s tem predlogom še več avtov na cesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Za državo je to več pobranega davka kot je že nekdo omenil, in cestne takse.
Za zavarovalnico pa višja zavarovalnina.

Če uporabim svojo logiko, zakaj tako, avto sicer imam nekaj povprečnega, 2.0 dizla, karavana za vsakdanjo rabo in neki manjsiga za ženo v službo, dizel, moped). Imam pa veliko željo si kupit kako raketo dvoseda kabrioleta z 6 cilindrov, bencin, tko za dušo, za kdaj pa kdaj se zapeljat.
Oba registrirat mi je škoda €, spet ne zaslužim tolk, bi pa bil pripravljen plačat višjo zavarvalnino in cestno takso po močnejšem avtu za oba.
Oba na enkrat vozit ne morem, če pa bi bila oba konstantno v pogonu bi pa tudi oba registriral ampak spet bi potem neki manjšega in cenej kupil.
ker nisi pripravljen plačati dvojne zavarovalnine in registracije, pač ne boš kupil rakete s 6 cilindri, ampak boš potem verjetno ta denar zapravil za alkohol, cigarete, storitve ali kaj drugega, od česar bo na koncu država pobrala še več, kot pa zgolj samo znesek DMV...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: shift in Najbolji

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
ker nisi pripravljen plačati dvojne zavarovalnine in registracije, pač ne boš kupil rakete s 6 cilindri, ampak boš potem verjetno ta denar zapravil za alkohol, cigarete, storitve ali kaj drugega, od česar bo na koncu država pobrala še več, kot pa zgolj samo znesek DMV...
Ali pa bom avtomobile kupil in registriral v nemčiji pa naj se vsi je... z DMV, DDV, taksami....

Aja pa še avtomobile bom cenej kupu k tuki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ali pa bom avtomobile kupil in registriral v nemčiji pa naj se vsi je... z DMV, DDV, taksami....

Aja pa še avtomobile bom cenej kupu k tuki.
Dosedaj nisi, ampak zdaj pa boš? Ni nobene druge ovire?

tony
Zelo težko... Realno gledano, ni nobenega večino časa fizično na cesti. Oziroma če jih imaš več, pa so od tega nekateri namenjeni uživanju v vožnji, potem je večja verjetnost da boš cesovno gledano več prebil na cesti dobesedno. In onesnaževal in guzvo delal.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Ne razumeta? To kar sem napisal dejansko počnejo, še posebno tisti kateri imajo kako firmo v nemčiji ali pa delajo za kakšno, pa tako izkoristijo.
(Sam plačujem vse dajatve doma, ne izigravam sistema, nimam tolk da bi se mi splačalo. )

Mi raja pa zaradi takih, ki razmišljajo tako kot vidva, plačujemo in to mnogo preveč.
A imata dejansko kaj proti temu, al vaj foušija daje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Kaksna fouzija, kaj vam je? Sam imam tocno to, kar zelim in predvsem: mi znese. Ne iscem takih ciganskih bliznjic. Sicer pa saj je nasel resitev, Nemcija. Rad bi ga videl :)
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Hecno kako fovšija takoj ven udari, če se samo omeni, da bi nekdo lahko pri neki stvari ceneje skozi prišel. :valjamse:

Zadeva z eno tablico deluje že dolga leta v mnogih EU državah. Zakaj nebi to imeli tudi v Slovenij? Je enostavno bolj praktično, če ima nekdo dva ali več vozil, ki jih vozi samo on. Nekateri, ki imate samo po en avto tega seveda nočete razumeti, ker je samo vaš način življenja pravilen in po klasični slovenski logiki in fovšiji je potrebno vsakega, ki ima drugačne želje potrebno priviti, izcuzati in onemogočiti... Pa tu ne govorimo o bajnem bogastvu in nesramnem preseravanju ampak samo o kakšnem hobiju, ki dajejo življenju dodaten smisel in veselje. Ni vse služba od 07h do 15h, potem pa gredice okopavat in vsako leto 14 dni hrvaško morje. Vmes pa še kakšna kremšnita na bledu... Vsakega, ki odstopa od tega pa je treba takoj zatreti. Če je pa med njimi kakšen avtomoto navdušenec pa kar direkt na grmado. :D Kaj se ma za preseravet z več avtomobili!?!? :valjamse: ...naj plača, če je tak frajer...

....ahh slovenčki ubogi...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Kdo ma samo en avto pa fovsija? Mava vsak svojega, oba registrirana, zavarvana in vse kar treba. Se tretji pride kmal domov, ker je starejsa ravno zacela izpit delat in bo kmal prjokala, da bi mela kej svojga. Ce si bom pa hotu se kej kupt za gust bom pa itak kupu in se tisto registriral in vse kar pride s tem. Na misel mi ne pride kolobart na ta nacin. Ce hocte bit frajerji pol bodte v pravem pomenu ne da se slepartre na eno tablco pa kaj se vse. Vsi bi nek kvazi socializem, kadar vam prav pride ne? Mislm resno, ce se za eno registracijo nimas raje ne razmisljaj o tem. Kaj bo ce bos trcu al pa se kej hujsga pa bo res treba keso odvezat? Se na drzavo slepal? Pa ko ze druge drzave omenjate, jih dajte se po ostalem, ne samo po tem kar vam pase.

P.S. - mogoce pa jst cesa ne razumem kle, sam kot ste ze verjetno opazil nisem za neke uravnilovke in podobno ampak za ciste racune. Mas kar mas in to pomeni to ne pa to * 3 in podobno. Nc, grem v vodo da mi ne bo vrocina prevec sekala.
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Kdo ma samo en avto pa fovsija? Mava vsak svojega, oba registrirana, zavarvana in vse kar treba. Se tretji pride kmal domov, ker je starejsa ravno zacela izpit delat in bo kmal prjokala, da bi mela kej svojga. Ce si bom pa hotu se kej kupt za gust bom pa itak kupu in se tisto registriral in vse kar pride s tem. Na misel mi ne pride kolobart na ta nacin. Ce hocte bit frajerji pol bodte v pravem pomenu ne da se slepartre na eno tablco pa kaj se vse. Vsi bi nek kvazi socializem, kadar vam prav pride ne? Mislm resno, ce se za eno registracijo nimas raje ne razmisljaj o tem. Kaj bo ce bos trcu al pa se kej hujsga pa bo res treba keso odvezat? Se na drzavo slepal? Pa ko ze druge drzave omenjate, jih dajte se po ostalem, ne samo po tem kar vam pase.

P.S. - mogoce pa jst cesa ne razumem kle, sam kot ste ze verjetno opazil nisem za neke uravnilovke in podobno ampak za ciste racune. Mas kar mas in to pomeni to ne pa to * 3 in podobno. Nc, grem v vodo da mi ne bo vrocina prevec sekala.
Čisto enostavno, mogoče boš razumel, imam tri avtomobile na dvorišču vsak ima svojega voznika in namen, vsi so normalno registrirani, ker so več ali manj vsi v pogonu tudi istočasno
Četrti avto za dušo prvezat, bi bil pa samo nadomestek mojega, in ne moreta biti istočasno oba na cesti. Se pravi plačam tako kot ti uporabo ceste in prebit čas na cesti tako kot ti, mogoče samo kak € več glede na to da bi kaj mal jačega vzel, al pa kakega kabrio dvoseda. Ne vidim pa razloga zakaj bi me nekdo dodatno ocarinil zaradi tega.
Tudi državi bi moral bit interes, ker konc koncev za vsakdanjo rabo bi si umislil nekaj manj požrešnega in onesnažujočega, kot sedaj ko imam nek kompromis, mal močnejši in večji tako da je volk sit koza cela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
. Ce hocte bit frajerji pol bodte v pravem pomenu ne da se slepartre na eno tablco pa kaj se vse. Vsi bi nek kvazi socializem, kadar vam prav pride ne? Mislm resno, ce se za eno registracijo nimas raje ne razmisljaj o tem. Kaj bo ce bos trcu al pa se kej hujsga pa bo res treba keso odvezat? Se na drzavo slepal? Pa ko ze druge drzave omenjate, jih dajte se po ostalem, ne samo po tem kar vam pase.

Ne razumem res......a če bi mel eno tablico za 2 avta bi bil pa potem vsak avto polovično zavarovan v primeru nesreče? :)

Če se zabijem z 3.0TD Landcruisrjem......kateri bo pač v tem primeru nosilec registracije ker bo močnejši......bom zavarovan na 3.0 motor...

Če pa tablico prenesem na 1.4 D4D daily driver jajček bom pa etak PRE-zavarovan v primeru nesreče.....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
"Kaj bo ce bos trcu al pa se kej hujsga pa bo res treba keso odvezat?"

Top, ta biser sem pa spregledal. Hvala, Kameleon :D